İnşaat malzemeleri sektörü 2020

İnşaat malzemeleri sektörü 2020

İnşaat malzemesi sanayicileri, bu sene sektörün yüzde 1-2 oranında büyümesini bekliyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak da yurt içi talep görülürken, ihracatın ise 23 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

İnşaat malzemeleri pazarı yüzde 2,6 büyüdü!

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD, güncel ekonomik verilerle düzenlenen Türkiye İMSAD Yapı Sektörü Raporu 2019’u, yayımladı. Rapora göre, Türkiye, inşaat malzemeleri ihracatında 11’inci ülke...

İnşaat malzemeleri sektörü uluslararası pazarda yükselecek!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, koronavirüs salgını sonrası inşaat malzemeleri sektörünün, yurt içi ve yurt dışındaki gelişiminin güçleneceğini belirtti...

İnşaat malzemeleri sanayisi 2020'den ümitli!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevrelerince dikkate alınarak izlenen aylık sektör raporunu yayınladı. Rapora göre, 2020 yılında inşaat malzemeleri sanayisi yüzde 1-2 oranında büyüme bekliyor.

Aygen Erkal: İnşaat sektörü en fazla ihracat gerçekleştiren 3'ncü sektör!

Uluslararası Standardizasyon Zirvesi'nde konuşan Türkiye İnşaat Malzemeleri Sanayiciler Derneği (İMSAD) Genel Sekreteri Aygen Erkal, TÜİK'in inşaat sektörüyle ilgili raporu için, "İnşaat malzemeleri sektörü, otomotiv ve hazır giyimden sonra en fazla ihracat gerçekleştiren 3. sektör." dedi..

İnşaat malzemesi sektörü bugüne kadarki en yüksek ihracata hazırlanıyor!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle takip edilen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri iç pazarının 2019 yılında küçülebileceği ancak önemli bir çıkış yolu olarak görülen ihracatta artış yaşanacağı belirtildi.

İnşaat malzemeleri ihracatı 20 milyar dolar seviyesinde!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. İnşaat malzemeleri ihracatı 20 milyar dolar seviyesinde olduğu belirtildi.

İnşaat malzemeleri ihracatı 2018 Temmuz'da yüzde 32,7 arttı!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. İnşaat malzemeleri ihracatı 2018 Temmuz'da yüzde 32,7 arttı.

İnşaat sektörü 2017'de yüzde 6 büyüyecek!

İMSAD Başkanı F. Fethi Hinginar : 'Şu an Türkiye inşaat malzemeleri sektörü olarak dünyadaki tüm yapı malzemelerini Türkiye'de iyi üretebilir konumdayız' diyor.

İnşaat malzemeleri sektörü yüzde 7.2 büyüdü!

İnşaat sektöründe yüzde 20'paya sahip olan tesisat ve inşaat malzemeleri sektörü yılı yüzde 7.2'lik büyüme ile kapatıyor.

İnşaat malzemeleri sektörü dış pazarda gerileme yaşadı!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oktay Alptekin, inşaat malzemeleri sektörünün dış pazarda gerileme yaşadığını ifade etti.

İnşaat malzemeleri bileşik endeksi düşüyor!

İnşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu sık sık dile getiriyoruz. Ekonominin barometresi durumunda olan inşaat sektörü bilhassa inşaat malzemeleri yönüyle pek çok sektörü doğrudan ilgilendiriyor.

Hece Hafriyat İnşaat İnşaat Malzemeleri Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Hece Hafriyat İnşaat İnşaat Malzemeleri Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi 18 Şubat 2015'te, 10 bin TL sermaye ile Sultangazi'de, Hatice Karakaya, Ekrem Karakaya Müdürlüğü'nde kuruldu.

ARD İnşaat Malzemeleri Anonim Şirketi kuruldu!

ARD İnşaat Malzemeleri Anonim Şirketi 16 Şubat 2015'te, 50 bin TL sermaye ile Ümraniye Esenkent Mahallesi 'nde, İbrahim Savcı Yönetim Kurulu Başkanlığı 'nda kuruldu.

İnşaat malzemeleri sektörü 2020 Haberi

İnşaat malzemeleri sektörü 2020

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ yayımlandı. Raporda sektörün 2020'de büyüyeceğine dikkat çekildi. Büyümenin temel belirleyicisi olarak ise yurtiçi talep gösterildi. Rapora göre 2020'de özel tüketim harcamaları ile özel yatırım harcamalarında da büyüme beklentisi bulunuyor.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, hazırlanan raporda, “Ancak hane halkları ile özel sektörün mevcut borçluluk seviyeleri itibarıyla büyümelerin hedeflerin altında kalması söz konusu. Bu nedenle Türkiye ekonomisinin 2020 yılında yüzde 3,5-4,0 arasında bir büyüme göstermesi bekleniyor. Merkez Bankası’nın faiz indirimleri ve Türk Lirası’nın göreceli olarak istikrarlı kalmasının da iktisadi faaliyetleri destekleyeceği öngörülüyor” ifadeleri yer aldı.

Konut dışı bina talebi artacak


Raporda 2020'de konut ve konut dışı bina talebinin 2019'un üzerinde gerçekleşeceği, ilk el konut satışlarının 2020'de 525 bin seviyesine kadar...