inşaat malzemeleri vergi ödemesi ertelemesi

inşaat malzemeleri vergi ödemesi ertelemesi

 Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, yeni tip koronevirüs salgını sebebiyle muhtasar (gelir vergisi stopaj) ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği mükellef gruplarını açıkladı.

Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri vergi beyannamesini yayınladı!

Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri Anonim Şirketi bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda 6 aylık geçici vergi beyannamesini yayınladı.

İnşaat malzemeleri ciro artışı firmaları rahatlattı!

Mart ayında inşaat malzemeleri sanayisinde cirolar ve ihracat arttı - Sektörün alacakları tahsil etme hızındaki yavaşlama azalırken, cirolardaki artış firmaları rahatlattı.

İnşaat malzemeleri sanayi ciro endeksi Mart ayında 1,3 arttı!

Mart ayında inşaat malzemeleri sanayisinde cirolar ve ihracat arttı. Sektörün alacakları tahsil etme hızındaki yavaşlama azalırken, cirolardaki artış firmaları rahatlattı.

Türkiye inşaat malzemeleri sanayisinde cirolar arttı!

Mart ayında inşaat malzemeleri sanayisinde cirolar ve ihracat arttı. Sektörün alacakları tahsil etme hızındaki yavaşlama azalırken, cirolardaki artış firmaları rahatlattı.

Beyhanlar İnşaat Malzemeleri Taşımacılık Otomotiv Elektrik Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Beyhanlar İnşaat Malzemeleri Taşımacılık Otomotiv Elektrik Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İbrahim Lağamcıoğlu tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 7 Nisan'da kuruldu.

İnşaat malzemeleri ihracatı lojistik sektörünü hareketlendiriyor!

2014 yılında gerçekleşen 2 milyar dolarlık inşaat malzemeleri ihracatı lojistik sektörünü hareketlendiriyor. Bu hareketlenme 2015 yılında da devam edecek.

İnşaat malzemeleri sektöründe yüzde 5 daralma oldu!

İnşaat malzemeleri sektörünün dolardaki yükseliş, sert kış koşullarına bağlı aksayan üretim ve seçim öncesi durgunluğun etkisiyle yılın ilk çeyreğini yüzde 5 civarı daralmayla kapatması bekleniyor.

Özsultan Orman Ürünleri Madencilik Yapı İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Özsultan Orman Ürünleri Madencilik Yapı İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Arzu Kocaata Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda 50 bin TL'lik sermaye ile 26 Mart'ta kuruldu.

Seva Yapı Turizm Akaryakıt İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Seva Yapı Turizm Akaryakıt İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ayhan Özgün Demirel tarafından 20 bin TL'lik sermaye ile 24 Mart'ta kuruldu.

MDZ İnşaat Malzemeleri ve Kimyevi Maddeler Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

MDZ İnşaat Malzemeleri ve Kimyevi Maddeler Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mahmut İnan tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 24 Mart'ta Dervişoğlu İş Merkezi, Ümraniye'de kuruldu.

Bileşke Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bileşke Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Dursun Kaygusuz tarafından 250 bin TL'lik sermaye ile 23 Mart'ta Şişli, İzzetpaşa Mahallesi'nde kuruldu.

Birleşke Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Birleşke Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Dursun Kaygusuz tarafından 250 bin TL'lik sermaye ile 23 Mart'ta Şişli, İzzetpaşa Mahallesi'nde kuruldu.

ASL Maden ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

ASL Maden ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Cevdet Özkan tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 19 Mart 2015 tarihinde Sultangazi, Eski Habibler Mahallesi'nde kuruldu.

inşaat malzemeleri vergi ödemesi ertelemesi

inşaat malzemeleri vergi ödemesi ertelemesi inşaat malzemeleri vergi ödemesi ertelemesi

 Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, yeni tip koronevirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle muhtasar (gelir vergisi stopaj) ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği mükellef gruplarını duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgınından doğrudan etkilenen mükelleflerin nisan, mayıs ve haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar (gelir vergisi stopaj) ve KDV ödemelerinin 6 ay ertelenmesine yönelik gerekli çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, ödemeleri ertelenen mükelleflerin faaliyet alanlarının ana hatlarıyla yer aldığı duyuruda, bu faaliyet alanlarına yönelik detaylı açıklamalar ile uygulamaya ilişkin esasların ise daha sonra duyurulacağı belirtildi.

Duyuruda, mücbir sebep halinden faydalanacak mükellef grupları şöyle sıralandı:

"Perakende ticaret ve alışveriş merkezleri: Market, büfe, bakkal, şarküteri, manav, dondurmacı, tuhafiye, kasap, inşaat malzemeleri satışı,...