inşaat sektörü 2016 beklentisi

inşaat sektörü 2016 beklentisi

TCMB Para Politikası Kurulu, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7,5 düzeyinde sabit tutarken, marjinal fonlama oranını yüzde 10'dan yüzde 9,5'e indirdi. Sektör temsilcileri Merkez Bankası’nın yarım puan faiz indirimini yorumladı..

Avni Çelik: En kötü senaryoda bile 3 bin ev satarız!

Ülke içinde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelere karşın yılda 3 bin konut satışı hedefiyle yola devam ettiklerini belirten Çelik, “En kötü senaryoda sektör yüzde 30 küçülse bile biz yılda 3 bin ev satarız. Kalan bölümü diğer şirketler paylaşır” dedi.

İnşaat sektörü 2016'yı yüzde 4'ün üzerinde büyüme ile kapatacak!

İnşaat sektörü, 2016 yılına umutlu başladı. Ece Ceylan Baba, yılın ilk yarısında toparlanma, ikinci yarısında ise ciddi bir büyüme yaşaması beklenen inşaat sektörünün yılı yüzde 4’ün üzerinde bir büyüme ile kapatacağını belirtti.

İnşaat sektörü bu yıl yüzde 5 büyüyecek!

TMB yeni 3 aylık İnşaat Sektörü Analizi’ni yayımladı. Analizde 2016 yılında inşaat sektöründe büyümenin yüzde 4.0-5.0 aralığında seyredebileceği, süreçte finansman koşulları ve yatırım düzeyinin etkili olacağı değerlendirilmektedir” denildi.

Ocak'ta inşaat sektörü 15 binden fazla haberle gündeme geldi!

Türkiye'nin ekonomi gündemi 2016'da öne çıkan konuların inşaat, ihracat ve finans sektörleri olduğu tespit edildi. Araştırmaya göre, inşaat sektörü 15 binden fazla haberle gündemin ilk sırasında yer aldı.

2016 inşaat sektörü için atılım yılı olacak!

İnşaat sektörüyle ilgili değerlendirmede bulunan TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Ayyıldız, 2016 yılının inşaat sektörü için atılım yılı olacağını söyledi.

İnşaat sektörü 2016'yı yüzde 4'ün üzerinde büyüme ile kapatacak!

İnşaat sektörü, 2016 yılına umutlu başladı. Ece Ceylan Baba, yılın ilk yarısında toparlanma, ikinci yarısında ise ciddi bir büyüme yaşaması beklenen inşaat sektörünün yılı yüzde 4’ün üzerinde bir büyüme ile kapatacağını belirtti.

İnşaat sektörü 2016'da istihdam artışında öne çıkacak!

Asgari ücrette öngörülen yüzde 30'luk artış şirketlerin istihdam planlarını etkilemedi. Poyraz Danışmanlık'ın ücret araştırmasına göre de 2016'da, istihdam artışında öne çıkacak sektörlerin başında, inşaat geliyor.

Fethi Hinginar: 2016 inşaat sektörü için kayıp yıl olmayacak!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, 2016 yılının inşaat sektörü için kayıp yıl olmayacağını söyledi.

İnşaat sektörü 2016'da şahlanacak!

As Çelik inşaat yönetim kurulu Başkanı Ahmet Çelik inşaat sektörü ve gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. As çelik "2016 yılı inşaat için tekrar bir şahlanış olacak" dedi.

İnşaat sektörü 2016'dan umutlu!

Bu yıl iki seçim ve sıcak para baskısına rağmen sektörün ivmesini kaybetmediğini dile getiren İnşaat sektörü temsilcileri "İnşaat sektörü 2016'ya iyi bir başlangıç yapacak" diyor

İnşaat sektörü ülkemizin marka değerlerini ihraç ediyor!

Yabancıya konut satışının 2016'da 10 milyar dolara ulaşması öngörülürken; Uğur Dumankaya, ". İnşaat sektörü olarak ülkemiz üzerinde ortaya koyduğumuz değeri ve marka değerini ihraç ediyoruz.” dedi.

İnşaat sektörü 2016'da riske girecek!

Küresel ekonomideki gelişmeler ve seçim atmosferi nedeniyle yılın ilk yarısında yavaşlayan inşaat sektörü, daha önceki canlılığa ulaşmak için istikrar bekliyor.

Malatya'da inşaat sektörü sorunları ele alındı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Malatya'daki İnşaat sektörü ile alakalı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda Malatya'da son zamanlarda öne çıkan sorunlar değerlendirildi.

1989 yılında inşaat sektörü krizin eşiğindeymiş!

1989 yılında demir-çelik işçilerinin grevde olması yüzünden inşaat sektörü zor günler yaşamaya başlamış. Karaborsada demir bulamayan birçok küçük firma iflasın eşiğine gelmiş. Büyük firmalar ise ithal yoluna başvurmuşlar.

İnşaat sektörü 2015'te büyümeye devam edecek!

İnşaat sektörü ekonominin dinamiği haline geldi. Gelişmeler, daha doğrusu veriler gösteriyor ki inşaat sektörü her şeye rağmen, 2015 yılında ve onu takip eden dönemde büyümeye devam edecek.

inşaat sektörü 2016 beklentisi

inşaat sektörü 2016 beklentisi inşaat sektörü 2016 beklentisi

Türkiye Merkez Bankası bugün toplanarak faiz koridorunun üst bandını yarım puan indirdi. Bu gelişme ile ilgi gayrimenkul sektörünün önemli isimleri, Merkez Bankası’nın yarım puan faiz indirimi konusunda ki görüşlerini açıkladı. Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli: İnşaat ruhsatları sevindirici  


Vatandaşın ertelediği konut talebi nisan ayında düşüş gösterse de bugün açıklanan inşaat ruhsatları ve yapı kullanım izin belgelerindeki artış sektörde işlerin kötü gitmediğini ve olumlu tablonun korunduğunu gösteriyor. Öte yandan açıklanan yeni kabinede isimlerin belli olması ve ekonomi patronlarının vizyonunun geniş olması sektörümüz açısından son derece sevindirici. Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanından beklentimiz ise önceliğine kentsel dönüşümü alması. 

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar: Sektörde ivme hızlanır Merkez Bankası’nın faiz indirimi yerinde bir karar oldu. Konut almak isteyen kişilerin...