inşaat sektörü büyüme rakamları

inşaat sektörü büyüme rakamları

Türk iş dünyası ekonominin ilk çeyrekte yüzde 7.4 büyümesinden memnun. İş insanları, büyümenin yıl geneline yayılması için seçim sonrası tedbir alınmasını da bekliyor. 

Büyüme rakamları, kriz yaratmak isteyenlere en güzel cevap oldu!

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca 2018 yılı büyüme rakamlarına ilişkin görüşlerini paylaştı.

İnşaat sektörü 2017'de yüzde 8,9 büyüdü!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle takip edilen aylık sektör raporunu açıkladı.

Ekonomik büyümenin lokomotifi konut üretimi!

Farilya Asia'nın projesinin Satış ve Pazarlama Direktörü Arman Özver, Türkiye‘nin bu yıl yaşadığı siyasi ve ekonomik zorluklara rağmen inşaat sektörünün 2017 yılını oldukça başarılı geçirdiğini söyledi.

İnşaat sektörü 2015 yılından umutlu!

Başkent'in yeni cazibe merkezlerinden Batıkent Karacakaya'da inşa edilen Mebuskent'i hayata geçiren AYMOR Grııp'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan. 2014'üıı bir önceki yıla göre daha hareketli ve verimli bir yıl olduğunu ifade etli.

İnşaat sektörü yüzde 5,3 büyüdü!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından hazırlanan "Aralık Ayı Sektör Ekonomi Raporu" açıklandı. Buna göre, özel sektör inşaat harcamaları 2014 yılı üçüncü çeyrekte yüzde 3,8, inşaat sektörü ise yüzde 1 büyüdü.

Salih Bezci: İnşaat ekonominin lokomotifi oldu!

ATO Başkanı Salih Bezci, inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu Türkiye ekonomisinin büyümesine bakıldığında sektörün payının yüksek olduğunu belirterek, "İnşaat 250 alt sektörü harekete geçiriyor" dedi.

Mithat Yenigün: İnşaat sektörünü başarıya mega projeler taşıdı!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, inşaat sektörünün büyüme hızının 1999'dan bu yana Gayri Safi Yurtiçi Hasılanın (GSYH) büyüme eğrisiyle önemli ölçüde paralel bir seyir izlediğini söyledi...

Uğur Dumankaya: İnşaat sektörü büyüme rakamları sektöre olumlu yansıyacak!

TÜİK’in açıkladığı 2. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Uğur Dumankaya, “İkinci çeyrek büyüme rakamları inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olma özelliğini bir kez daha ortaya koymuştur”dedi.

İnşaat sektöründe sıfıra yakın büyüme gerçekleşti!

İnşaat sektöründe yıl sonu beklentileri sıfıra yakın bir büyümenin olacağı yönünde şekilleniyor.

Uğur Dumankaya: Kentsel dönüşüm ile sektör ivme kazanır!

Uğur Dumankaya, 'İkinci çeyrek büyüme rakamlarında inşaat sektörü ile ilgili yavaşlama dikkat çekici, ancak kentsel dönüşüm çalışmaları ile sektör ivme kazanır' dedi.

İnşaat sektörü büyüme potansiyelini koruyor!

KPMG Türkiye, ‘Sektörel Bakış 2020 İnşaat Raporu’nu yayımladı. Hazırlanan rapora göre; Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörü, büyüme potansiyelini koruyor ancak ekonomik ve siyasi risklere karşı hassas… 

Fransa’da inşaat sektörü umudu!

Fransa’da inşaat sektöründe oluşan büyüme düşüş gösterse de şirket sayısı artış kaydetti. Fransa İstatistik Bürosu INSEE’nin raporuna göre inşaat sektörü ülkede en çok şirkete sahip 3. sektör olarak açıklandı.

İnşaat sektörü büyümesini sürdürecek!

İnşaat sektörü ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6,9 büyüme rakamına ulaştı. İnşaat sektörü temsilcilerinden Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil ve Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç’ın değerlendirmelerini yaptı...

İnşaat sektörü ilk çeyrekte yüzde 6,9 büyüdü!

TÜİK, Türkiye ekonomisi için 2018 yılı ilk çeyreğine ilişkin büyüme verisini açıkladı. İnşaat sektörü ilk çeyrekte yüzde 6,9 ile son 4 yılın en yüksek büyüme rakamını elde etti...

İnşaat sektörü 2017'de ekonomik büyümenin lokomotifi oldu!

2017’nin üçüncü çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 11,1 büyüyerek son 6 yılın en güçlü büyüme performansını yaşadı. İnşaat sektörü, üçüncü çeyrekte yüzde 18,7 büyüme oranıyla yine ekonomik büyümenin lokomotifi oldu.

Türk inşaat sektörü 2018’de yükselişine devam edecek!

İnşaat sektörü yeni yıla güzel bir giriş yaptı. Ekonomideki istikrarlı yükseliş in en önemli aktörlerinden inşaat sektörü büyüme göstereceğinin sinyallerini verdi.

İnşaat sektörü 2017'yi yüzde 8,0 oranında büyümeyle tamamlıyor!

İnşaat sektöründe büyüme devam ederken yeni destek beklentisi de artıyor. Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. 

İnşaat sektörü yılın 3. çeyreğinde büyümesini sürdürdü!

İnşaat sektörü de yılın üçüncü çeyreğinde büyümesini sürdürdü. Türkiye Seramik Federasyonu Başkam Erdem Çenesiz, “Çift haneli bir büyüme rakamına ulaşacağımızdan şüphemiz yoktu." dedi..

Türkiye ekonomisi ve inşaat sektörü büyüyor!

İnşaat sektörü temsilcilerinden Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan ve Doğa Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ayvacı, TÜİK tarafından açıklanan Türkiye’nin 3. çeyrekte ekonomik büyüme rakamlarını değerlendirdi. 

2018 inşaat sektörü için verimli bir yıl olacak!

Kentsel dönüşümün planlı yapılırsa gelecekte ciddi büyüme katkısı sağlayacağını vurgulayan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, " İnşaat sektörü için 2018'in son derece verimli bir yıl olacağını öngörüyoruz" diye konuştu. 

İnşaat sektörü ikinci çeyrekte yüzde 25 büyüdü!

Ekonomide büyüme dengeye oturdu. Kamunun yaptığı yol, köprü ve otoyol harcamaları dahil inşaat sektörü ikinci çeyrekte yüzde 25 büyürken, sektörün üretim tarafında katma değer olarak büyümesi yüzde 6,8 olarak hesaplandı.

İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesini korudu!

İngiltere’de inşaat sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), mart ayında 54,2 ile bir önceki ayda kaydedilen büyüme seviyesini korudu.

İnşaat sektörü 2016'yı yüzde 4'ün üzerinde büyüme ile kapatacak!

İnşaat sektörü, 2016 yılına umutlu başladı. Ece Ceylan Baba, yılın ilk yarısında toparlanma, ikinci yarısında ise ciddi bir büyüme yaşaması beklenen inşaat sektörünün yılı yüzde 4’ün üzerinde bir büyüme ile kapatacağını belirtti.

inşaat sektörü büyüme rakamları

inşaat sektörü büyüme rakamları inşaat sektörü büyüme rakamları

Para Dergisi'nde yer alan habere göre Türk ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde de yüzde 7.4 büyüdü. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) geçen hafta ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Ocak-Mart 2018 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre Türk ekonomisi yüzde 7.4 büyüme gerçekleştirdi.

Gayrisafi yurtiçi hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2018 yılının birinci çeyreğinde büyümenin yıldızı ise hizmetler sektörü oldu. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 10 arttı. Aynı dönemde sanayi sektörü yüzde 8.8, inşaat sektörü yüzde 6.9 büyürken tarım sektörü de yüzde 4.6 büyüme oranına ulaştı.

Büyüme rakamları en çok iş dünyasını memnun etti. İş alemini gelecek adına umutlandıran büyüme performansı, dünya ticaretinin dörtte üçünü temsil eden G-20...