inşaat sektörü ne durumda

inşaat sektörü ne durumda

Yabancı yatırımcılara, geniş bir yelpazede büyük kolaylıklar sunulduğunu söyleyen TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik,"Türkiye’ye yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Emlak ve inşaat sektörü her geçen gün büyüyor ve ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ediyor” dedi.

İnşaat sektörü ülke ekonomisine destek!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründe, yıllanmış firmalar hem binlerce kişinin yaşam standartlarını yükseltiyor, hem de sağladıkları iş imkanlarıyla ülke ekonomisine destek oluyor.

Kurdaki yükseliş inşaat sektörünü etkilemedi!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Gizmen Nalbanlı bugünkü yazısında kurdaki yükselişin yan etkilerini anlattı. İşte o yazı...

İnşaat sektörü yavaşlıyor mu?

Yeni Asır Gazetesi yazarı Cahit Sönmez bugünkü yazısında son zamanlarda yaşanan ekonomik ve siyasal olayların inşaat sektörünü nasıl etkilediğini ele aldı. İşte o haber...

Konut satışlarına faiz indirimi dopingi!

Olay Bursa Gazetesi'nin yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugünkü yazısında faiz indiriminin konut satışlarına dopingini ele aldı. İşte Feridun Eyüpoğlu'nun o yazısı...

İş dünyasından 'yatırımlar devam edecek' sinyali!

Darbe girişimi, ülke ekonomisine inancını sürdüren iş dünyası temsilcilerinin yatırımlarında herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

Bora Özerman: İnşaat sektöründe arz fazlalığı var!

Türkiye'nin ilk Leed sertifikalı villa projesini hayata geçiren Deneyim İnşaat sektörde büyümeyi hedefliyor. Deneyim İnşaat Genel Müdürü Bora Özerman, sektörde arz fazlalığı olduğunu söylüyor.

Konut sektöründe talebi canlandıracak tedbirler alınmalı!

Olay Bursa Gazetesi'nin yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugünkü yazısında konutta talebi canlandıracak tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. İşte Feridun Eyüpoğlu'nun o yazısı...

İnşaat sektöründeki fiyat artışı yüksek vergiden kaynaklanıyor!

İnşaat sektöründeki fiyat artışı arsa fiyatları ve kur gibi farklı gerekçelere bağlanırken, müteahhitler yüksek vergiden kaynaklı olduğunu söylüyor. Müteahhitlere göre ise yüksek vergi ve harç yükü fiyatları tırmandırıyor.

İnşaat sektöründe 8 yılda yüzde 216 kar artışı sağladı!

İş kazalarının yoğunlaştığı sektörlerde kârlılık da yüksek. 2006- 2014 arasında kârlılık oranı en yüksek sektör yüzde 10 ile madencilik. İnşaat sektörü de yüzde 216 kâr artışı sağladı.

İnşaat sektörü için parlak bir dönem olacak!

Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, 1 Kasım seçimlerinden sonra tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de rahat bir nefes aldığını belirtti.

Gayrimenkul sektörü Kasım ayında harekete geçti!

Siyasi belirsizliğin sona ermesi gayrimenkul sektörünü harekete geçirdi. Aylardır yeni projelerini satışa sunmak için bekleyen şirketler kayıpları yılın son 2 ayında telafi için çalışacak. Kasım'da 7 bin 500 markalı konutta satış ve ön satış başlayacak.

İnşaat sektörü kısa sürede hareketlenecek!

Siyasi belirsizlik ve sektörün bekle-gör pozisyonuna girmesiyle durağanlaşan konut piyasasını hareketli günler bekliyor. Sektör temsilcileri, konut piyasasının kısa sürede hareketli günler geçirmeye başlayacağını belirtiyor.

Türkiye'yi geleceğe taşıyacak en önemli projeleri inşaat sektörü üstleniyor!

İzmit'teki bir restoranda Müteahhitler Birliği üyeleri ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakam Fikri Işık, burada yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

İnşaat sektörünün 170'den fazla sektöre etkisi var!

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, "Çünkü inşaat sektörünün 170'den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var." dedi.

İnşaat sektörü durgunlaşsa da 1,4 milyon adet konut satıldı!

Kale Seramik Genel Müdür Yardımcısı Orbay, "Türkiye'de şunu göz ardı etmemek lazım; inşaat sektörü her ne kadar durgunlaşsa da 1,4 milyon adet konut satıldı 2018'de. Bu iyi bir rakam..." dedi...

Kıbrıs'ta inşaat sektörü ne durumda?

Kıbrıs'ta devam eden müzakere süreci ile birlikte adadaki taşınmaz malların değerinin artması bekleniyor. İnşaat sektöründe ne yasal ne de alt yapı anlamında hazır olmamız büyük bir tedirginlik yaratıyor.

Gaziantep’te inşaat sektörü ne durumda?

Gaziantep’te son dönemde inşaat sektöründe deyim yerindeyse yaprak kımıldamıyor. Satışların tamamen durduğunu belirten sektör temsilcileri, belediyelerin inşaat projelerinin de sektörü iyice sıkıntıya soktuğunu belirtiyor.

Güneydoğu'da inşaat sektörü ne durumda?

Terör olaylarının damgasını vurduğu Güneydoğu'da yatırımların ertelendiği, turizm rezervasyonlarının iptal edildiği bölgede, konut sektörü de nasibini aldı. Bölgede temeli atılan birçok inşaat durduruldu.

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

İnşaat sektörü Konya'da mevcudu korudu!

Sancak Hazır Beton A.ş. Genel Müdürü Cüneyt Tat, "İnşaat Sektörü Türkiye genelinde 2014 yılında yüzde 4 büyüme yaşadı. Konya inşaat sektörü dönem şartları göz önüne alındığında mevcudunu koruduğu bir yılı geride bıraktı" dedi

İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas 2. Bursa İnşaat Zirvesi'ne katıldı!

İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas 2. Bursa İnşaat Zirvesi'ne katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mimar Fuksas’a Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılarak Bursaspor’a devredilen yeni stadyumu tanıttı.

Türk inşaat sektörü yurt dışında büyüyor!

Türkiye Müteahhitler Birliği, Ocak ayı İnşaat Sektörü Analiz Raporunu yayınladı. 2014 yılsonu itibarıyla Türk müteahhitlerin faaliyet gösterdikleri ülke sayısı 104e, bu ülkelerde üstlendikleri proje sayısı 7 bin 684'e ulaştı.

Türk inşaat sektörü yurtdışında da gelişti!

Türkiye Müteahhitler Birliği, Ocak ayı İnşaat Sektörü Analiz Raporunu yayınladı.Türk müteahhitleri faaliyet gösterdikleri ülke sayısı 104'e. proje sayısı 7 bin 684'e, projeler, 500.5 milyar ABD Dolarına ulaştı.

İnşaat sektörü temsilcileri hükümet temaslarını sürdürüyor!

Geçen hafta Ankara'ya çıkarma yapan inşaat sektörü temsilcileri bu kez de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yle buluştu. Toplantıda yabancıya satış yapan konutçular, ihracatçı sınıfında sayılmayı talep etti, tanıtım desteği istedi.

İnşaat sektörü canlanacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut almak isteyenlere birikimlerinin yüzde 15'i kadar devlet desteği verileceğini açıklayınca dar gelirli vatandaşlar ve inşaat sektörü için yeni bir umut kapısı doğdu.

Salim Taşçı: İnşaat sektörü canlanacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut almak isteyenlere birikimlerinin yüzde 15'i kadar devlet desteği verileceğini açıklayınca dar gelirli vatandaşlar ve inşaat sektörü için yeni bir umut kapısı doğdu.

İnşaat sektörü zirvesine 250 inşaat sektörü temsilcisi katıldı!

İnşaat sektörünü temsil eden dernek ve birliklerin katıldığı zirveye yaklaşık 250 inşaat sektörü temsilcisi katıldı.

inşaat sektörü ne durumda

inşaat sektörü ne durumda inşaat sektörü ne durumda

25 ülkeden 500'ü yabancı 1. 200 katılımcının yer aldığı 5'inci CNR Emlak Fuarı ve Zirvesinde Kentsel Dönüşüm uygulamaları ile gayrimenkul sektörünün gözde yatırım projeleri sergilendi. Zirvede, TDKİ'nin kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalarını anlatan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, İdare olarak dönüşüm uygulamalarına 10 yıl içinde 17 milyar liralık yatırımın yapıldığını söyledi.

CNR Emlak Fuarı ve Zirvesinde bu yıl kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verildi. Bu alanda Türkiye’nin en aktif kurumu olan TOKİ’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, İdare olarak 815 bin konuta ulaştıklarını, 54 ilde 72,5 milyon metrekare alanda 191 kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini belirtti. Türkiye genelinde hemen tüm şehirlerin yenilenme süreci içinde olduğuna dikkat çeken Özçelik, “Dönüşüm kapsamında 140 bin konut ürettik. Kentsel dönüşüm konutlarının oranı bu yıl...