inşaat sektörü ne zaman toparlanacak

inşaat sektörü ne zaman toparlanacak

TCMB PPK toplantı özetinde, tüketici güven endekslerindeki zayıf seyrin ağustos ayı itibarıyla sürdüğü belirtilerek, inşaat sektörüne ilişkin göstergelerin inşaat faaliyetlerinde kuvvetli bir toparlanmaya işaret etmediği bildirildi.

İnşaat sektörü durgunlaşsa da 1,4 milyon adet konut satıldı!

Kale Seramik Genel Müdür Yardımcısı Orbay, "Türkiye'de şunu göz ardı etmemek lazım; inşaat sektörü her ne kadar durgunlaşsa da 1,4 milyon adet konut satıldı 2018'de. Bu iyi bir rakam..." dedi...

Kıbrıs'ta inşaat sektörü ne durumda?

Kıbrıs'ta devam eden müzakere süreci ile birlikte adadaki taşınmaz malların değerinin artması bekleniyor. İnşaat sektöründe ne yasal ne de alt yapı anlamında hazır olmamız büyük bir tedirginlik yaratıyor.

Gaziantep’te inşaat sektörü ne durumda?

Gaziantep’te son dönemde inşaat sektöründe deyim yerindeyse yaprak kımıldamıyor. Satışların tamamen durduğunu belirten sektör temsilcileri, belediyelerin inşaat projelerinin de sektörü iyice sıkıntıya soktuğunu belirtiyor.

Güneydoğu'da inşaat sektörü ne durumda?

Terör olaylarının damgasını vurduğu Güneydoğu'da yatırımların ertelendiği, turizm rezervasyonlarının iptal edildiği bölgede, konut sektörü de nasibini aldı. Bölgede temeli atılan birçok inşaat durduruldu.

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

İnşaat sektörü Konya'da mevcudu korudu!

Sancak Hazır Beton A.ş. Genel Müdürü Cüneyt Tat, "İnşaat Sektörü Türkiye genelinde 2014 yılında yüzde 4 büyüme yaşadı. Konya inşaat sektörü dönem şartları göz önüne alındığında mevcudunu koruduğu bir yılı geride bıraktı" dedi

İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas 2. Bursa İnşaat Zirvesi'ne katıldı!

İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas 2. Bursa İnşaat Zirvesi'ne katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mimar Fuksas’a Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılarak Bursaspor’a devredilen yeni stadyumu tanıttı.

Türk inşaat sektörü yurt dışında büyüyor!

Türkiye Müteahhitler Birliği, Ocak ayı İnşaat Sektörü Analiz Raporunu yayınladı. 2014 yılsonu itibarıyla Türk müteahhitlerin faaliyet gösterdikleri ülke sayısı 104e, bu ülkelerde üstlendikleri proje sayısı 7 bin 684'e ulaştı.

Türk inşaat sektörü yurtdışında da gelişti!

Türkiye Müteahhitler Birliği, Ocak ayı İnşaat Sektörü Analiz Raporunu yayınladı.Türk müteahhitleri faaliyet gösterdikleri ülke sayısı 104'e. proje sayısı 7 bin 684'e, projeler, 500.5 milyar ABD Dolarına ulaştı.

İnşaat sektörü temsilcileri hükümet temaslarını sürdürüyor!

Geçen hafta Ankara'ya çıkarma yapan inşaat sektörü temsilcileri bu kez de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yle buluştu. Toplantıda yabancıya satış yapan konutçular, ihracatçı sınıfında sayılmayı talep etti, tanıtım desteği istedi.

İnşaat sektörü canlanacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut almak isteyenlere birikimlerinin yüzde 15'i kadar devlet desteği verileceğini açıklayınca dar gelirli vatandaşlar ve inşaat sektörü için yeni bir umut kapısı doğdu.

Salim Taşçı: İnşaat sektörü canlanacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut almak isteyenlere birikimlerinin yüzde 15'i kadar devlet desteği verileceğini açıklayınca dar gelirli vatandaşlar ve inşaat sektörü için yeni bir umut kapısı doğdu.

İnşaat sektörü zirvesine 250 inşaat sektörü temsilcisi katıldı!

İnşaat sektörünü temsil eden dernek ve birliklerin katıldığı zirveye yaklaşık 250 inşaat sektörü temsilcisi katıldı.

inşaat sektörü ne zaman toparlanacak

inşaat sektörü ne zaman toparlanacak inşaat sektörü ne zaman toparlanacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, küresel piyasalardaki belirsizlikler ile güven endekslerindeki zayıf seyrin, büyüme görünümü ve istihdam üzerinde aşağı yönlü risk oluşturduğu belirtilerek, bu görünüm altında talep koşullarının enflasyondaki düşüşü destekleyeceğinin değerlendirildiği bildirildi.


Kurulun, 22 Eylül 2015 tarihli toplantısına ilişkin yayımladığı toplantı özetinde, ağustos ayında tüketici fiyatlarının yüzde 0,4 arttığı, yıllık enflasyonun da 0,33 puan yükselerek yüzde 7,14 olduğu anımsatıldı.


Bu dönemde tüketici fiyatları üzerinde Türk lirasındaki (TL) birikimli değer kaybının etkilerinin izlendiği belirtilen özette, gıda grubu yıllık enflasyonunun bir önceki aya kıyasla yükseldiği, petrol fiyatlarındaki azalışın etkisiyle enerji grubu yıllık enflasyonundaki düşüş eğiliminin ise sürdüğü bildirildi.


Özette, temel mal ve hizmet gruplarında yıllık enflasyonun yukarı yönlü bir seyir izlediği kaydedilerek, bu doğrultuda çekirdek enflasyon göstergelerinin...