İnşaat sektöründe 3 ay işler yavaşlayacak

İnşaat sektöründe 3 ay işler yavaşlayacak

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türkiye’nin ilk İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi’ni yayınlamaya başladı. Endeks verileri, önümüzdeki 3 ayda işlerin durağan olacağı sinyalini verdi.

Özbekistan'da inşaat sektöründe 824 yabancı şirket faaliyet gösteriyor!

Türkiye, Özbekistan'da yabancı sermayeyle en çok şirket kuran ülkeler listesinde 3'üncü sırada yer aldı. Özbekistan Devlet İstatistik Komitesi'nden yapılan açıklamada ülkede faaliyet gösteren 824 yabancı sermayeli işletmelerin, inşaat sektöründe faaliyet gösterdikleri belirtildi...

İnşaat sektöründe teşvik! 1 Ocak'ta başlıyor!

2015 yılında çıkarılan yasa ile inşaat sektöründe binlerce işçi çalıştıran işyerlerine, ölüm ve sakatlıkla sonuçlanmayan iş kazası yaşanmaması halinde teşvik verilmesi öngörüldü. Aradan 3 yıl geçti. Yeni teşvik 2019 yılında başlıyor.

İnşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu 12 Ekim'de!

3. Havalimanı gibi büyük ölçekli projelede tercih edilen teknoloji mercek altına alınuyor. İnşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu 12 Ekim'de gerçekleştirilecek. 

İnşaat sektöründe saatlik işgücü maliyeti yüzde 3,6 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı 3. çeyrek İşgücü Maliyeti Endeksi'ni açıkladı.Saatlik iş gücü maliyeti 2016 yılı 3'üncü çeyreğinde yüzde 3,7 artış gösterdi. Endeks; inşaat sektöründe yüzde 3,6 artış gösterdi.

İnşaat sektöründe saatlik işgücü maliyeti yüzde 3,9 arttı!

Saatlik işgücü maliyeti endeksi, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,1 arttı. Sektörel ayrıma göre incelendiğinde, endeks değerindeki artış oranı inşaat sektöründe yüzde 3,9 oldu.

Küresel inşaat sektöründe büyüme beklentileri sürüyor!

Türkiye İMSAD Mart Ayı Sektör Raporu'nda, küresel inşaat sektöründe büyüme beklentilerinin sürdüğü ifade edildi. Raporda; ABD'de inşaat sektöründe 2016 yılında da yüzde 3.6 ile yine göreceli yüksek bir büyüme olacağı tahminine yer verildi.

Almanya'da inşaat sektöründe istihdam yüzde 0,3 geriledi!

Almanya'da bu yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazdaki istihdam artışı, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 0,3 artarken, inşaat sektöründe istihdam yüzde 0,3, tarım, ormancılık ve balıkçılık sektörlerindeki istihdam da yüzde 2,6 geriledi.

İnşaat sektöründe fiyatlama yöntemleri doğru mu?

Hızla artan konut projeleri satış rakamları ile sıkı bir yarış içerisinde. Peki konut projelerinde fiyatlama nasıl yapılıyor ve bu durum satış başarısına nasıl etki ediyor? Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendiriyor.

Seçimlerin ardından inşaat sektöründe hareketlilik başladı!

Siyasi belirsizlik döneminde satışları düşen, projelerine ara veren inşaat sektöründe bayram havası var. Sektörde seçimlerin ardından hareketlilik başladı.

İnşaat sektöründe yatırımlar ve satışlar hız kazanacak!

1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkması inşaat sektöründe de sevinçle karşılandı. Sektörün önde gelen firmalarının ortak görüşü; istikrarın sürmesi sebebiyle yatırımlar ve satışlar hız kazanacak, ekonomi yeniden ayağa kalkacak.

İnşaat sektöründe hareketlilik başladı!

Siyasi belirsizlik döneminde satışları düşen, projelerine ara veren inşaat sektöründe bayram havası var. Sektörde seçimlerin ardından hareketlilik başladı.

2016'dan sonra inşaat sektöründe belgesiz işçi çalışmayacak!

Hayrettin Demirtaş, inşaat sektöründe Mayıs 2016'dan sonra belgesiz işçi çalıştırılmayacağını açıkladı. Demirtaş, en çok iş kazasının inşaat sektöründe olduğuna dikkat çekerek, yasal zorunluluğun olumlu sonuçlar getireceğini belirtti.

İnşaat sektöründe Mayıs 2016'dan sonra belgesiz işçi çalışmayacak!

İş kazalarının başlıca nedenlerinden bir tanesi de eğitim eksikliği olurken özellikle iş kazalarının yoğun olduğu inşaat sektöründe hiçbir mesleki eğitimi olmayan kişilerin inşaatın değişik mesleklerinde bütün işleri yapıyor.

İnşaat sektöründe 3 ay işler yavaşlayacak Haberi

İnşaat sektöründe 3 ay işler yavaşlayacak

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türkiye’nin ilk İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi’ni yayınlamaya başladı.


Bunun üzerine açıklanan İnşaat Malzemesi Sanayi Endeksi Ocak 2015 verileri, önümüzdeki 3 ayda işlerin durağan olacağı sinyalini verdi. İnşaat malzemesi sanayicileri, bu beklentiye rağmen yatırımlarını ve üretimlerini artırmayı planladıklarını belirtirken, uzmanlar bu durumu “Sanayici geleceğe ilişkin ‘temkinli ancak iyimser’ bir yaklaşım içinde.” şeklinde yorumladı. İnşaat Malzemesi Sanayi Endeksi ile Türkiye’de inşaat malzemesi sanayi faaliyetleri, güven ve gelecek beklentileri bundan böyle sektörde ilk kez aylık olarak ölçülecek. Türkiye İMSAD tarafından her ay periyodik olarak yayınlanacak olan endeks çalışması ile inşaat malzemesi sanayiindeki tüm gelişmeler ve eğilimler artık sürekli ve düzenli bilgi akışı ile...