inşaat sektöründe kriz

inşaat sektöründe kriz

MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe krize yakalanmamanın imkansız olduğunu belirtirken "MESA olarak en büyük güvencemiz markamız. İyi yerde, doğru işi yapan bir grubuz" dedi.

Türk ekonomisi 10 yıldır inşaat sektörüyle büyüyor!

Yeni Haber Gazetesi köşe yazarı olan Sedat Dönmez bugünkü yazısında inşaat sektörünü ve sektördeki krizi anlattı. İşte o yazı....

Seçim süreci inşaat sektörünü nasıl etkileyecek?

Bilindiği üzere her seçim döneminde, konut satışlarında öngörülebilir bir daralma olmaktadır. Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği olarak, bu geçici durgunluğun siyasi polemik konusu yapılmaması gerektiğine inanıyoruz.

Gayimenkulde en az yüzde 5'lik küçülme bekleniyor!

Türkiye'de ekonomik büyümenin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü, 2014'teki kötü gidişatını 2015'te de sürdürecek. Jeopolitik riskler, maliyetlerin artması, genel seçimin yapılacak olması konut firmalarını kara kara düşündürüyor.

Rus krizi inşaat ve emlak sektörünü de vurdu!

Dilaver Çekiç, emlak ve inşaat sektöründe yaşanan sorunları aktardı. Çekiç, "Rusya ve İskandinav ülkelerindeki kriz yüzünden hazır dairelerin satışları durdu. Ciddi ekonomik kayıplar yaşıyoruz" dedi.

İnşaat sektörü 15 aylık süreye rağmen krizi atlatamadı!

Ekonominin lokomatifi olarak tanımlanan inşaat sektöründe süre gelen kriz, bütün sektörleri olumsuz yönde etkilerken, yapılan inşaat sayısında önceki yıllara göre önemli düşüş meydana geldi.

İnşaat sektöründeki durgunluk krize dönüşecek seviyede değil!

Türk müteahhitler, inşaat sektöründeki olumsuzlukların zayıf şirketlerle sınırlı kaldığını, durgunluğun krize dönüşecek seviyede olmadığını söyledi...

Savaş Yükselyalçın: İnşaat sektöründe kriz yok!

Adana'da Aklı Selim İnsanlar Derneği Başkanı Savaş Yükselyalçın, inşaat sektöründe kriz olmadığını söyledi. Yükselyalçın, müteahhitlere önemli önerilerde bulundu.

ABD'de inşaat sektöründe istihdam 27 bin arttı!

ABD'nin bordrolar üzerinden hesaplanan ve istihdam verileri için öncü gösterge olarak kabul edilen özel sektörde istihdam analistlerin beklentilerinin üzerinde geldi.Sektör bazında bakıldığında inşaat sektöründe 27 bin artış oldu.

Cihan Ferruh Asal: İnşaat sektöründe yapsatçılar türedi!

İnşaat sektöründe yaşanan sorunlara dikkat çeken MGH Group CEO'su Cihan Ferruh Asal, Türkiye'de bankaların faiz oranlarının da düşmesinin etkisiyle konuta talebin artmasıyla birlikte inşaat sektöründe yapsatçıların türediğini belirtti.

Bursa'da inşaat sektöründe iş güvenliği semineri verildi!

İnşaat Mühendisleri Odası ( İMO ) Bursa Şubesi tarafından Peri Kalıp işbirliği ile inşaat Sektöründe Endüstriyel Kalıp ve iskele Sistemleri' semineri düzenlendi.

İnşaat sektöründe net-brüt farkını yüzde 25'i geçmemeli!

Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli,Türk inşaat sektöründe son 10 yılın en büyük ayıbının net-brüt farkı olduğunu söylüyor. Keçeli, bu farkı abartıp yüzde 50'lere kadar ulaştıran şirketler olduğunu ifade ediyor.

Konya Akşehir'de inşaat sektöründe neler yapılabilir?

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçedeki mühendis, mimar ve müteahhitlerle istişare toplantısı yaptı. Akkaya, "Sizlerle bir araya gelerek Akşehir'de inşaat sektöründe neler yapılabilir? sorusunun cevabını aradı.

İnşaat sektöründe stopaj ödemesi kaldırılmalı!

ASKON, 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.KDV'de ciddi anlamda kargaşa ve farklı uygulamalar bulunduğunu iddia eden Koca, "İnşaat sektöründe stopaj ödemesi uygulamasının kaldırılması gerekmektedir dedi.

Mimar Bakan, inşaat sektöründe heyecan yarattı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Mimar Fatma Güldemet Sarı'ya emanet edilmesi inşaat sektöründe heyecan yarattı. Sektör temsilcileri, "Sayın Bakanımızdan yatırımlara ivme kazandıracak hamleler bekliyoruz." dedi

Almanya'da inşaat sektöründe istihdam yüzde 0,3 geriledi!

Almanya'da bu yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazdaki istihdam artışı, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 0,3 artarken, inşaat sektöründe istihdam yüzde 0,3, tarım, ormancılık ve balıkçılık sektörlerindeki istihdam da yüzde 2,6 geriledi.

İnşaat sektöründe faiz indirimi beklentisi!

Uzun zamandan bu yana beklenen 1 Kasım seçimlerinin ardından ekonomide dengeler değişmeye başladı. Piyasalardaki hızlanma, maliyetinin yüzde 80’i dövize endeksli olan inşaat sektöründe de faiz indirimi beklentisini beraberinde getirdi.

En fazla işyeri inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor!

Aydın Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Rahmi Terzi en fazla işyeri inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini ve yaklaşık olarak her dört işyerinden birinin inşaat sektöründe olduğunu söyledi.

İnşaat sektöründe fiyat çalışmaları nasıl yapılıyor?

Cef Danışmanlık kurucu ortağı ve Uptown İncek Pazarlama ve Satış Koordinatörü Evren Acar, "İnşaat sektöründe piyasa şartları da göz önünde tutularak fiyat çalışmaları yapılıyor" dedi.

Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendirdi!

CEF Danışmanlık Kurucu Ortağı Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendirdi. Fiyat çalışmasını her projeye özel olarak yaptıklarını belirten Acar, satış başarısındaki üç püf noktayı sıraladı.

inşaat sektöründe kriz

inşaat sektöründe kriz inşaat sektöründe kriz

MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe krize yakalanmamanın imkansız olduğunu belirtirken "MESA olarak en büyük güvencemiz markamız. İyi yerde, doğru işi yapan bir grubuz" dedi. Boysanoğlu, sektörde kararlı adımlarla ilerleyeceklerine dikkat çekti. Boysanoğlu, yıl sonunda teslimine başlanacak MESA KOZA 66 projesiyle ilgili gelişmeleri bir grup gazeteciyle değerlendirdi. Sürekli büyüyen ve gelişen Ankara'da Gaziosmanpaşa'nın değerinin hep arttığına vurgu yapan Boysanoğlu, "Nitelikli yeni yaşam alanlarının kısıtlı kaldığı Ankara'da; manzarayı, korunaklı, elit ve konforlu bir hayatı MESA KOZA 66'da biraraya getirdik ve MESA olarak bir kez daha Koza Sokak'a imzamızı attık" diye konuştu. MESA KOZA 66'yı anlatırken inşaat sektöründeki gelişmeleri de değinen Boysanoğlu, "Ekonomik sıkıntılardan, krizlerden söz edilirken siz nasıl ilerliyorsunuz" sorusunu yanıtladı. Boysanoğlu, şöyle konuştu: "İnşaat sektöründe faaliyet...