ipotekli konut satışı

ipotekli konut satışı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye genelindeki Şubat ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Açıklanan istatistiklere göre, kredili konut satışı, yeni yılın ilk 2 ayında 85 bin 970'e ulaştı ve 2019'la karşılaştırıldığında, 2019 yılının ilk yarısını aştı... 

2019'da kaç ipotekli konut satıldı?

TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarına göre, 2019 yılında Türkiye genelinde 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Peki 2019'da kaç ipotekli konut satıldı? Faiz indirimleri işe yaradı mı?

Bankaların 'konut kredisi' uyanıklığı!

Ekonomik kriz nedeniyle bankaların elinde biriken konutlardan konut almak isteyenlere kolay kredi imkanı sunuluyor. Bankalar bu sayede hem kredi veriyor, hem de ellerindeki stoku eritiyor.

İpotekli ev başkasına devredilebilir!

Üzerinde ipotek bulunan bir taşınmaz başkasına devredilebiliyor. İpotek bir taşınmazın, bir başkasına ipotek borcu ile birlikte devri engel taşımıyor.

Tapusu bankaya ait olan ev alınır mı?

Gayrimenkul satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Alınacak dairenin kat mülkiyetine tabi olup olmadığına bakılmalı, bankaya ait olan evi satın alırken dikkat edilmesi gerekiyor. 

Hacizli ve ipotekli konutun borcu alıcının!

Hacizli ve ipotekli konut projesinden ev alındığı zaman alıcının yükümlülüğü merak ediliyor. Kat irtifak tapuları almak borcu kapatmaya yetmiyor. Alacaklılar borçlarını alıcıdan tahsis etmek istiyor. 

İpotekli konut satışı ilk 6 ayda yüzde 22 arttı!

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet.com Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıklanan verilerini değerlendirdi.İpotekli 6 ayda yüzde 22 arttı ama asıl senetli ödemelere dikkat edilmeli.

İpotekli konut satışları artıyor!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

Bu yıl konut satışı 1.5 milyonu zorlayacak!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Alaattin Aktaş bugünkü yazısında, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Nisan ayı konut satış rakamlarını değerlendirdi. Aktaş, yıllık konut satışın geçen seneye göre daha iyi olacağını vurguladı.

Anadolu'daki konut satışları, İstanbul'u solladı!

Konut satışında rekor kırılırken, Anadolu'daki artış İstanbul'u ve Türkiye ortalamasını solladı. Bu tablo göçün hız kestiğinin ve gayrimenkulün tabana yayıldığının göstergesi oldu. İşte rakamların analizi...

2015'te piyasa şampiyonu 'Konut Sektörü' / Tevfik Güngör

'Konuta talep giderek artıyor. Çünkü ekonominin mevcut şartlarında konut kazandırıyor...' Dünya gazetesinde Tevfik Güngör mahlasıyla yazan Prof.Dr.Güngör Uras, konut sektörünü masaya yatırdı...

Konut satışında rekor kırıldı ama vatandaş alım için hala temkinli!

Konut satışının aralıkta da, geçen yılın tümünde de rekor kırması normal. Andak vatandaş, konut almakta hâlâ temkinli. İşte Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş'ın analiz yazısı...

İpotekli konut satış istatistikleri!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre Geçtiğimiz Ekim ayında İpotekli konut satışları 2015 Ekim ayında 27 bin 996 olarak gerçekleşmişti. Peki, Kasım ayı ipotekli konut satış istatistikleri sonucu nedir?

Türkiye'de ipotekli konut satışları yüzde 33 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2015 Ağustos itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17, ipotekli konut satışlarının ise yüzde 33 artış gösterdiğini kaydetti.

Türkiye'de satılan gayrimenkullerin 3'te 1'i ipotekli!

Ertuğrul Bul, hem yöneticilik hem girişimcilik deneyimleriyle FU'yu büyütürken, yeni şirketleri saglamtapu.com'la kredi kullanmadan gayrimenkul alacakların tapu işlemlerini "mercek altına" alıyor.

İpotekli konut alımı arttı! İpotekli konut satışı nasıl yapılır?

Konut kredi faiz oranlarındaki kampanya ve indirimler ipotekli konut satışını da etkiledi. Bir önceki aya göre kıyaslandığında ipotekli konut satışlarında yüzde 449 artış yaşandı. Artış; tarihteki en yüksek aylık veri oldu.

TOKİ kurasız konut satışı 10 soruda tüm detaylarıyla!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 10 ilde 473 konutu kurasız olarak satışa çıkardı. Peki kurasız satış kapsamında hangi ilde kaç konut var? Projelerdeki minimum ve maksimum fiyat kaç TL? İşte  TOKİ kurasız konut satışı 10 soruda tüm detaylarıyla...

Mersin’de yabancılara konut satışı 14,67 arttı!

Mersin’de konut satışları 2019 yılında yüzde 14,67 artış gösterdi. Bölgede 45 bin 483 konut satışı yapıldı.

İpotekli konut satışlarında faiz indirimi etkisi!

Konut kredi faizlerinde uygulanan indirimler, ipotekli konut satışlarına da yansıdı. 2019 yılında ipotekli konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 20,1 artarak 333 bine yükseldi...

Yabancıya konut satışı 50 bine koşuyor!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Yabancıya konut satışı 46 bine ulaşırken, ülkeye giriş yapan döviz miktarı 6 milyar doları buldu...

2019'da ikinci el konut satışı, sıfır konut satışını geçti!

İkinci el konut satışları, sıfır konut satışlarına büyük fark attı. Türkiye'de 2019 yılında ilk el konut satışı 511 bin 682, ikinci el konut satışı ise 837 bin 47 olarak gerçekleşti...

2019'da kaç ipotekli konut satıldı?

TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarına göre, 2019 yılında Türkiye genelinde 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Peki 2019'da kaç ipotekli konut satıldı? Faiz indirimleri işe yaradı mı?

TOKİ'nin kurasız konut satışı hangi illerde var?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 10 ilde kurasız olarak konut satışı gerçekleştirecek. Peki 5 bin lira peşinat imkanı ve 344,45 lira taksitle ev sahibi olunabilen projeler hangi illerde? 

İpotekli konut satışlarında 'faiz indirimi rüzgarı'!

İpotekli konut satışlarında yıl sonuna bir ay kala 2018'in toplam rakamı geçildi. Kasım ayında 43 bin 911 ipotekli konut satışı, son üç yılın en yüksek kasım ayı rakamı olarak ortaya çıktı.

İpotekli konut satışı yüzde 525 arttı!

Konut kredi faizlerindeki indirim ipotekli konut satışlarını canlandırdı. Ekim’de Türkiye genelinde 142 bin 810 konut satıldı. Geçen ay ipotekli konut satışında rekor artış yaşandı. Satışlarla moral bulan sektör temsilcileri 2020’den umutlu...

Faiz düştü, ipotekli konut satışları 6 kat arttı!

Ağustos ayında kamu bankaları öncülüğünde başlayan konut kredisi faiz indirimleri ipotekli konut satışlarının ekim ayında 6 kat artmasını sağladı.

Yabancılara konut satışı 10 ayın zirvesinde!

Yabancı ülke vatandaşlarına konut satışı 2019 yılı Ekim ayında 4 bin 272 adetle 10 ayın zirvesini gördü. 2019 yılı Ocak-Ekim döneminde 36 bin 197 konut yabancılara satıldı...

İpotekli konut satışlarında iyileşme var!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "İpotekli konut satışında ise yine haziran ayında 7 bin seviyesine kadar gerileyen aylık satışlar, eylülde 58 bin seviyesine ulaştı. Burada bir iyileşme var" dedi...

ipotekli konut satışı

ipotekli konut satışı ipotekli konut satışı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) tarafından açıklanan Şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerine göre, geçtiğimiz ay ülke genelinde satılan konut sayısı 2019 yılının aynı ayına göre yüzde 51,4 artarak 118 bin 753 olarak kaydedildi. Söz konusu dönemde ipotekli konut satışları ise yüzde 391,9 arttı ve 43 bin 733'e yükseldi.

KREDİYLE EV ALANLARIN SAYISI ARTIYOR

Türkiye'de ipotekli konut satışları, faiz indirimleri sonrasında geçtiğimiz yılın Şubat ayna göre artış gösterdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) yılın ikinci yarısından itibaren politika faizinde indirim sürecine girmesi, konut kredi faizlerini düşürdü.  Faizlerde ki düşüş ise ev sahibi olmak isteyenleri harekete geçirdi.

EN ÇOK KONUT SATIŞI İSTANBUL'DA YAPILDI

Şubat ayı verilerine göre kredi konut satışlarında en çok konut İstanbul'dan satıldı. İstanbul'da 8 bin 281 konut satışı gerçekleşti. İstanbul'u sırasıyla, 5...