işçi konut edindirme yardımı

işçi konut edindirme yardımı

3320 sayılı kanun gereğince, memur ve işçiler ile bunların emeklilerine konut edindirme yardımı yapılıyor. Konut edindirme yardımı 180 aylık süre ile yapılıyor. Peki, işçi KEY ödemeleri nasıl yapılır?

Türkiye’de 24 milyon aile 'faizsiz konut sistemi'yle ev sahibi olacak!

Türkiye’de 24 milyon ailenin yarısı, ev alma hayalini hayata geçiremiyor. Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi , faizsiz konut edindirme sisteminin çözüm olacağını belirtti.

Ordu Gölköy'de konut edindirme hakkı önerisi!

Ordu ili Gölköy ilçesinin Sarıca Mahallesi'nde gerçekleşen heyelan sonrası risk altında bulunan tüm evler için vatandaşların yeniden konut edindirme hakkından yararlandırılması önerisi meclis gündemine taşındı. CHP'li Adıgüzel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Temmuz'da faizsiz sistemle alınan konut sayısı rekor kırdı!

Geçen yılın aynı dönemine göre Haziran’da konut satışları yüzde 48 düşerken Eminevim’in faizsiz konut edindirme sistemi olan Elbirliği, son 6 ayda yaklaşık yüzde 34 büyüdü...

TOKİ'den iş yeri edindirme projesi geliyor!

İnşaat sektörü ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, TOKİ ile birlikte "uzun vadeli konut edindirme projesi" gibi "iş yeri edindirme projesi" yaptıklarını söyledi. .

Emlak Konut'tan TÜFE'li Satış Kampanyası!

Emlak Konut GYO, Türkiye'nin geleceğine ve ekonomisine olan güveninin göstergesi olarak görülmemiş bir kampanyaya imza atıyor. 'TÜFE'li Satış Kampanyası' ile vatandaşın sosyal konut edindirme şartlarında ev sahibi olması hedefleniyor.

Hizmet tahsisli konut nedir?

3220 sayılı Kanun ve yönetmelikleri gereğince, memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine Konut Edindirme Yardımı yapılıyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konut kimlere verilir?

Konut edindirme yardımı bildirimi!

KEY ödemeleri 3320 sayılı kanun gereğince yapılıyor. "Konut Edindirme Yardımı Bildirimi" doldurulup, Sosyal Sigortalar Kurumuna verilmesi gereliyor. İşte konut edindirme yardımı bildirimi..

TOKİ Kayaşehir'e 103 bin kişi başvurdu!

Kayaşehir’de yapacağı 1.500 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi. 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Edindirme Projesi kapsamında 70 bin kişi başvuru yapılırken, 18. ve 19. Bölge'ye 33 bin kişi başvuruda bulundu.

TOKİ Kayaşehir Evleri'ne 103 bin kişi başvurdu!

Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde önceki gün, 23. Bölge Alt Gelir Grubu konut Edindirme Projesi kapsamında yapılan kura çekiminde, 70 bin kişi arasından 400 kişi belirlendi.

FuzulEv ile 5 yılda 60 bin kişi ev sahibi olacak!

Ev sahibi olmak isteyenler için ödeme güçlerine göre gruplar oluşturup, esnek bir konut edindirme sistemi uygulayan FuzulEv, gelecek 5 yılda 60 bin kişiyi ev sahibi yapmayı planlıyor.

FuzulEv, beş yılda 60 bin kişiyi ‘ev’lendirecek!

Ev sahibi olmak isteyenler için ödeme güçlerine göre esnek bir konut edindirme sistemi uygulayan FuzulEv, gelecek 5 yılda 60 bin kişiyi ev sahibi yapmayı planlıyor.

Konut yardımı 45 bin TL'ye çıkabilir!

Kabul edilen “Torba Kanun’dan çok sayıda müjde çıktı. 47 bin öğretmen kadrosunun ataması yıl sonuna kadar yapılırken, çeyiz yardımı, yüzde 20 konut edindirme desteği ve devlet çocuk yardımı kabul edildi.

Fuzulev’den vade farksız ve faizsiz konut fırsatı!

‘Kolay Konut Edindirme Merkezi’ sloganıyla yola çıkan Fuzulev, isteyen herkesi kendi bütçesine göre, dilediği yerden faizsiz, vade farksız ev sahibi yapıyor...

işçi konut edindirme yardımı

işçi konut edindirme yardımı işçi konut edindirme yardımı

İşçi KEY ödemeleri!

3320 sayılı kanun gereğince, memur ve işçiler ile bunların emeklilerine konut edindirme yardımı yapılıyor. Konut edindirme yardımı 180 aylık süre ile yapılıyor.


Konut edindirme yardımı kapsamında;  İlk altı ay için ayda : 3.500. TL; İkinci altı ay için ayda : 7.500. TL; Üçüncü altı ay için ayda : 10.000. TL; Dördüncü altı ay için ayda : 13.000. TL; Kalan süreler için ayda : 16.000. TL yardımda bulunuluyor. 


Peki, İşçi KEY ödemeleri nasıl yapılır? İşçilere yapılan konut edindirme yardımı esasları nelerdir?


İŞÇİLERE YAPILACAK YARDIM 

İşçilere Yapılacak Yardım 

Madde 11 − İşverenler, işçileri adına bu Yönetmelikte belirtilen süre, miktar, usul ve esaslara göre Yardım yapmak zorundadırlar. 


Yardım ödeme süresi içinde, işyerinde çalışan işçi sayısının (10)'dan aşağı düşmemesi durumunda, bu tarihi takip eden aybaşından itibaren İşverence...