Isı pay ölçer

Isı pay ölçer

Isı Pay Ölçer sistemi sayesinde apartmanlarda daire sakinleri yılda yaklaşık 600 TL tasarruf ederken, çevre korunmasına da katkıda bulunuyor. Isı Pay Ölçer nedir? İşte ayrıntılar...

Alman İsta, ısı pay ölçer sistemiyle yüzde 49’a varan tasarruf sağladı!

Enerji verimliliği alanında dünya devi olan Alman ista, ısı pay ölçer sistemlerini kullanarak en yüksek tasarruf oranına ulaşan 10 müşterisini sertifika ile ödüllendirdi. En yüksek tasarruf oranı yüzde 49 olarak gerçekleşti.

Isı pay ölçer konusunda durum nedir?

Posta Gazetesi Yazarı Tamer Heper bugünkü yazısında bir okuru tarafından sorulan yeni yapılan binalarda kombi sistemine izin verilmediği için ısı pay ölçer konusunda durum nedir? sorusunu yanıtlıyor..

Isı pay ölçer kanunu!

Isı pay ölçer kanunu halk arasında 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu'na verilen isimdir. Bu kanunda merkezi ısıtma sistemine sahip binalara getirilen ısı pay ölçer sisteminin zorunluluğu anlatılıyor...

Enerji kimlik belgelerinin verilişi gecikecek

Yazılım yetişmedi, enerji kimlik belgeleri 1 Temmuz itibarıyla verilemeyebilir

Isı pay ölçerlerin yılda yüzde 40 tasarruf yapması hedefleniyor!

Eskisi gibi ısınamadığı için şikayetçi olan ısı pay ölçer taktıranların ev sıcaklıkları yasa gereği 15 derecenin altına düşmemesi gerekiyor...

Merkezi sistemli binaların ısı pay ölçere geçiş süresi doldu!

Yüzde 40 tasarrufun sağlandığı ısı pay ölçere geçiş süresi tamamlandı...

1.5 milyon konut 'ısı pay ölçümü sistemi'ne geçiyor!

Binalarda yakıt tasarrufu amacıyla hayata geçirilen 'ısı pay ölçümü sistemi'ne Eylül ayından itibaren 1.5 milyon konutun geçmesi bekleniyor. DAF Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Sibel Taşdemiroğlu sistemin yüzde 40 tasarruf sağladığını söyledi.

Manas Enerji, 2013 yılında ısı pay ölçerde yerli üretime geçecek!

Türkiye’ de ilk, yerli okuma ve faturalandırma yazılımını yapan Manas Enerji, 2013 yılında ısı pay ölçerde Türk malı, yerli üretime geçecek

Pay ölçerler, 1 milyon 800 bin daire ve 300 bin kamu lojmanını kapsayacak!

Hürriyet Gazetesi yazarı Erkan Çelebi, merkezi sistemle ısınan dairelere 1.2 milyar liralık pay ölçer faturası geldiğini belirtiyor. İşte o yazı!

Merkezi ısıtma sistemli binalarda ısı pay ölçer hukuku!

Merkezi kalorifer sistemlerinde evlerin büyüklüğüne, arsa payına göre ısınma parası ödenir. İşte merkezi ısıtma sistemli binalarda ısı pay ölçer hukuku...

Apartmanlarda ısı pay ölçer zorunluluğu nedir?

Merkezi sistem ile ısınan apartmanlarda ısı pay ölçer takılması durumunda, ödenecek tutar maliklerin kullanım oranlarına göre hesaplanıyor. Peki, apartmanlarda ısı pay ölçer zorunluluğu nedir?

Isı pay ölçer zorunlu mu 2016?

Her radyatöre takılan Isı Pay Ölçer ya da her dairenin girişine takılan Isı Sayaçları ile tüketilen enerji miktarı ölçülebiliyor. Peki, ısı pay ölçer zorunlu mu 2016?

ETADER: Doğalgazda tasarruf önceliğimiz olmalı!

Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) kışın gelmesiyle yükselen ısınma masraflarının Isı Pay Ölçer sistemine geçilmesiyle azaltılabileceğini ve ısı tasarrufunun sağlanabileceğini vurguluyor.

Isı Pay Ölçer'le tasarruf mümkün!

Isı Pay Ölçer sistemi sayesinde apartmanlarda daire sakinleri yılda yaklaşık 600 TL tasarruf ederken, çevre korunmasına da katkıda bulunuyor. Isı Pay Ölçer nedir? İşte ayrıntılar...

İsta, apartman yöneticilerini tasarruf için harekete çağırıyor!

İSTA tüm ev ve işyerlerinin Isı Pay Ölçerlerle donatılması ve ısınma masraflarını azaltırken enerji tasarrufu sağlanması konusunda halkın ve özellikle apartman yöneticilerinin bilinçlenmesinin önemini vurguluyor.

Isı Pay Ölçer sistemi 600 TL tasarruf sağlıyor!

Alman enerji verimliliği ve ısı tasarrufu devi ista kış aylarında yüksek ısınma faturalarından mağdur olmamanız için uyarıyor; kış gelmeden önleminizi alın, dairenizi Isı Pay Ölçerlerle donatın ve ısınma masraflarınızı azaltın.

Merkezi sistem ısıtma yönetmeliği!

Isı pay ölçer sistemi , 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunlu hale getirildi. İşte, merkezi sistem ısıtma yönetmeliği!

Merkezi ısıtma sistemi faturasını kim öder?

Merkezi ısıtma sistemi bulunan binalarda kullanılması zorunlu olan ısı pay ölçer sistemi için maliklerin yöneticilere başvuruda bulunması gerekiyor. Peki, merkezi ısıtma sistemi faturasını kim öder?

Merkezi ısıtma sistemi nasıl çalışır?

Merkezi sistemle ısınan binalarda, her dairenin ne kadar ısı tükettiğini tespit edilmesi için ısı pay ölçer kullanılıyor. Peki, merkezi ısıtma sistemi nasıl çalışır?

Merkezi sistem ısıtma pay ölçer kanunu!

2007 yılında yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu ve 2008 yılındaki ilgili yönetmelik ile ısı kontrol ve pay ölçer sistemlerinin kullanımı zorunlu hale getirildi. İşte, merkezi sistem ısıtma pay ölçer kanunu!

Merkezi sistem ısıtma pay ölçer zorunluluğu!

Ortak ısınma sistemlerinin yakıt masraflarını adaletli dağıtma amacı taşıyan ısı ölçer sisteme ısı pay ölçer sistemi deniyor. Peki, merkezi ısıtma sistemi kullanmak zorunlu mu? İşte, merkezi sistem ısıtma pay ölçer zorunluluğu!

Merkezi ısıtma sistemleri yönetmeliği!

Merkezi ısıtma binalarda pay ölçer sistemi 2 Mayıs 2012 tarihinden itibaren 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunlu hale getirildi. İşte, merkezi ısıtma sistemleri yönetmeliği!

Isı pay ölçer

Isı pay ölçer Isı pay ölçer

Isı Pay Ölçer sistemi sayesinde apartmanlarda daire sakinleri yılda yaklaşık 600 TL tasarruf ederken, çevre korunmasına katkıda bulunuyor.


Türkiye’de enerji tasarrufunun teşvik edilmesi kapsamında yürürlüğe konulan 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’na göre ısı tasarrufu ve enerji verimliliği sağlanması amacıyla tüm binaların Isı Pay Ölçer sistemine geçmesi gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı raporuna göre yılda yaklaşık 600 TL tasarruf edilmesini sağlayan Isı Pay Ölçer sistemine geçen apartmanlarda daire sakinlerinin bütçesi hafiflerken; çevre korumasına da katkı sağlanmış oluyor. Türkiye’de Isı Pay Ölçer sistemiyle enerji israfının önleneceğini tüketicilerin de daha düşük maliyetlerle ısınma imkanı bulacağını belirten ista yetkilileri apartman yöneticilerini ve sakinlerini yeni sistem konusunda harekete geçmeye çağırıyor


Isı Pay Ölçer nedir?


2007 yılında çıkan Enerji Verimliliği Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği Avrupa’da olduğu gibi...