29 / 06 / 2022

işkur eğitimleri

işkur eğitimleri

Özellikle madenler ve inşaatlarda yaşanan iş kazalarının ardından hükümet, mesleki eğitim ağırlıklı bir paket hazırlıyor. Buna göre İŞKUR, saha eğitimleri için maddi destek verecek, sertifikası olmayan işçi çalışamayacak...

İŞKUR'dan son dakika ilanı! Kamuya KPSS şartsız yüzlerce şoför ve işçi alınacak! Başvuruları sakın kaçırmayın!

İş arayan binlerce kişi İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanları merakla bekliyor. Yayımlanan ilana göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 700 daimi işçi alacağı belirtildi. İşte detaylar...

İŞKUR ve SGK 1.668 TL ödüyor! İş arayanlar dikkat!

İş arayanlar için çeşitli destekler veriliyor. SGK ve İŞKUR iş arayana 425 TL, iş bulana ise 1668 TL destek ödemesi yapıyor.

İŞKUR 4.907 TL maaşla işçi alıyor! Herkes başvurabilir! Bu fırsatı sakın kaçırmayın! İşte başvuru şartları... 

İŞKUR 4 bin 907 lira maaşla İş Başı Eğitim Programı işçi alımı başvuruları başladı. Peki İŞKUR 4 bin 907 lira maaşla İş Başı Eğitim Programı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

İş arayan gençler dikkat! Şartları taşıyıp başvuran herkese İŞKUR’dan 4 bin 678 lira maaş…

İşbaşı eğitim programına katılanlara İŞKUR'dan günlük 80,80 Türk lirası ile 179,95 Türk lirası arasında harçlık veriliyor. Gençler, işbaşı eğitim programı döneminde hem çalışarak deneyim ediniyor hem de aylık 4 bin 678 Türk lirasına varan ödeme alıyor.

İŞKUR'dan herkese günlük 179 TL ödeme! Şartları taşıyıp başvuran herkes alıyor...

İş tecrübesi bulunmayan gençler için İŞKUR, önemli bir fırsat verdi. İŞKUR bünyesinde alınan mesleki eğitim kurumlarına katılanlar, para kazanmanın dışında mesleki tecrübe de ediniyor. 

İŞKUR'dan günlük 106 TL ödeme! Siz de alabilirsiniz...

İŞKUR vatandaşlara bir yandan iş bulurken bir yandan da iş sahibi olmaları için kurslar açıyor. İŞKUR meslek eğitim kurslarından faydalanmak isteyen vatandaşlar için günlük ödeme yapacağını açıkladı. İşte tüm detaylar...

İŞKUR resmen duyurdu! Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! 17 bin TL ödeniyor...

İş arayan kişilere istihdam sunan İŞKUR tarafından mesleki konularda eğitim kursları da veriliyor. İŞKUR'un kurslara katılan kişilere yönelik ödeme gerçekleştirdiği de biliniyor. Peki bu ödemelerde kimler yararlanabiliyor?

Halil Erdoğan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı oldu!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugünkü 31644 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Halil Erdoğan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı oldu...

Endeksa Masters eğitimleri 19 Ekim'de başlıyor!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın Masters eğitimleri 19 Ekim'de başlıyor...

Taksim Camii'nde heyecanlandıran anlar! İnce işçiliğe geçildi!

Hizmete açılması dört gözle beklenen Taksim Camii'nde heyecanlandıran anlar yaşandı. Camiinin dev avizesi ve kapı kasası takılırken, ince işçiliğe geçildi.

İŞKUR'dan meslek öğrenmek isteyenlere destek! Aylık 2.780 lira!

Meslek öğrenmek isteyenlere devlet destek sağlıyor. İŞKUR, meslek eğitim kurslarına katılanlara günlük 30-95 lira harçlık, annelere ayrıca aylık 400 lira kreş desteği veriyor. Aylık toplamda 780-2.870 lira ödeme oluyor.

Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarında değişikliğe gitmedi!

Avrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nda (PEPP) değişikliğe gitmedi.

Ankara Keçiören’e iki adet Milli Mücadele Müzesi inşa edilecek!

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yaptığı açıklamada, Keçiören'e Milli Mücadele'ye ilişkin 2 müze birden inşa edeceklerini müjdeledi.

işkur eğitimleri Haberi

işkur eğitimleri

Özellikle madenler ve inşaatlarda yaşanan iş kazalarının ardından hükümet, mesleki eğitim ağırlıklı bir paket hazırlıyor. Buna göre İŞKUR, saha eğitimleri için maddi destek verecek, sertifikası olmayan işçi çalışamayacak.


Son dönemlerdeki iş kazalarının ardından, iş güvenliğinde mesleki eğitim ağırlıklı önlem paketi geliyor. Bakanlar Kurulu’nca onaylandıktan sonra Meclis’e gidecek düzenlemeye göre İŞKUR, inşaat ve madencilik gibi meslekler için sahada verilecek eğitimlere maddi destek verecek, sertifikasız işçiler bir süre sonra iş bulamayacak. Göstermelik sertifikaların önüne geçilmeye çalışılacak. Yeni düzenleme ayrıca, baret ve güvenlik kemeri takmayan işçilere ceza kesilmesini de öngörüyor. “Leğen plastiğinden” yapılan baretler tarih olacak.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, son zamanlardaki iş kazalarının ardından haftasonu işveren temsilcileri ve sendikalarla biraraya geldi. İnşaat ve madencilik gibi sektörlerde çalışanların düşük eğitime sahip...