26 / 06 / 2022

işkurdan maddi destek

işkurdan maddi destek

Özellikle madenler ve inşaatlarda yaşanan iş kazalarının ardından hükümet, mesleki eğitim ağırlıklı bir paket hazırlıyor. Buna göre İŞKUR, saha eğitimleri için maddi destek verecek, sertifikası olmayan işçi çalışamayacak...

Çiftçilere müjde! Hükümetten 15 milyar liralık ek destek geliyor! Hangi çiftçi kaç lira destek alacak? 

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ek bütçeye göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'na yaklaşık 15 milyar Türk Lirası ilave kaynak ayrıldığı belirtildi. 15 milyar Türk Lirası ek kaynağının nerelerde kullanılacağı da kalem kalem açıklandı. İşte çiftçilere sağlanacak yeni destekler...

Türkiye’nin yüzde 70’i konut finansman destek paketlerinden yararlanacak! 

Emlakjet tarafından Nisan 2022'ye ilişkin emlak verileri kapsamında Türkiye’nin yüzde 70’i konut finansman destek paketlerinden yararlanacağı ortaya çıktı. 

Ödemeler hesaplara yatmaya başladı! Çiftçiye 291,2 milyon TL

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırılacağını söylemişti. Kirişçi, çiftçilere toplamda 291 milyon 220 bin 778 TL'lik ödeme yapılacağını aktardı.

Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Tarım ve Orman Bakanı Kirişci resmen açıkladı! 

Milyonlarca çiftçi tarımsal destek ödemeleri ile mazot ve gübre desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor ve araştırıyordu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, konuyla ilgili müjdeyi açıkladı. 

İlkokul, lise, üniversite öğrencileri dikkat! Siz de yardım parası alabilirsiniz...

Devlet; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan öğrencilerin ihtiyaçları olduğu takdirde öğrencilerin ailelerine maddi destek sağlıyor. Bu maddi yardımdan faydalanmak isteyenlerin Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ve il meclisine başvuru yapması gerekiyor.

Doğalgaz yardımı almak isteyenler dikkat! Başvurular başladı! İşte ayrıntılar...

Vatandaşın beklediği doğalgaz destek ödemeleri başvurusu dün itibariyle başladı. E-Devlet aracılığıyla başvuruların kabul edildiği destek programının tüm detayları tek tek açıklandı. Peki vatandaş yapılan ödemeleri nereden alacak? İşte doğalgaz yardımı ödemelerine yönelik merak edilen ayrıntılar..

Başvuran alıyor! 100 bin TL faizsiz kredi veriliyor!

KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu mikro küçük işletmelerle ilgili destek programına ilişkin açıklamalarda bulundu ve detayları paylaştı. 

Çiftçilerin yüzü gülecek! Devletten 12 bin lira destek ödemesi!

Devlet tarafından, birikim yapmaya devam eden ve evlenme hayali kuran yüzbinlerce genç çiftlere maddi destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor...

Elektrik faturaları için destek başladı! Dikkat en az 103 TL...

Elektrik faturaları için devlet destek sunuyor. Dar gelirli vatandaşlar talep etmesi halinde fatura desteğinden faydalanabilecek. Ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleştiriliyor. 2 kişilik aile için ödeme tutarı 103 TL oldu...

14.5 milyar liralık destek! Kimse işsiz kalmayacak!

Cumhurbaşkanlığı 2022 Yıllık Programı kapsamında kırsal kalkınma kapsamında gençlere ve kadınlara fırsat yaratmak amacıyla 3 yıllık dönemde destek programlarına 14,5 milyar lira aktarılacağı bildirildi. Ayrıca küçük işletmelere de destek verilmeye devam edilecek.

Dar gelirli aileler için mega destek!

Dar gelirli vatandaşlara devlet desteklerine devam ediyor. Evi olmayan, kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlara 1150 TL'ye kadar kira desteği veriliyor.

Müjde! KOBİ'lere yeni destek!

Yüz binlerce işletmeni ilgilendiren destek ile ilgili önemli gelişmeler yaşandı. KOBİ'lere sağlanan KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildi. İmalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin destekten yararlanabilmesi için başvuru koşulları değişti

Esnafa müjde! Başvurular başladı!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen esnaflar için devlet destek vermeye devam ediyor. İki grup halinde verilecek olan hibe desteğinin başvuruları bugün başlıyor.

işkurdan maddi destek Haberi

işkurdan maddi destek

Özellikle madenler ve inşaatlarda yaşanan iş kazalarının ardından hükümet, mesleki eğitim ağırlıklı bir paket hazırlıyor. Buna göre İŞKUR, saha eğitimleri için maddi destek verecek, sertifikası olmayan işçi çalışamayacak.


Son dönemlerdeki iş kazalarının ardından, iş güvenliğinde mesleki eğitim ağırlıklı önlem paketi geliyor. Bakanlar Kurulu’nca onaylandıktan sonra Meclis’e gidecek düzenlemeye göre İŞKUR, inşaat ve madencilik gibi meslekler için sahada verilecek eğitimlere maddi destek verecek, sertifikasız işçiler bir süre sonra iş bulamayacak. Göstermelik sertifikaların önüne geçilmeye çalışılacak. Yeni düzenleme ayrıca, baret ve güvenlik kemeri takmayan işçilere ceza kesilmesini de öngörüyor. “Leğen plastiğinden” yapılan baretler tarih olacak.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, son zamanlardaki iş kazalarının ardından haftasonu işveren temsilcileri ve sendikalarla biraraya geldi. İnşaat ve madencilik gibi sektörlerde çalışanların düşük eğitime sahip...