ismet acar istanbul dava

ismet acar istanbul dava

Acarİstanbul projesi için, 2003 yılında alınan ön izni iptal eden Orman Bakanlığı'nın bu kararı mahkemeden döndü. İsmet Acar davayı kazanmak üzere.

Acar Vadi Çubuklu etabı satışta!

İstanbul’da 80’li yıllardan beri villa trendine öncülük eden ve yön veren Acarlar Şirketler Topluluğu, Acar Vadi Çubuklu bloklarının satışına başladı.

Acar Blu Koru Etabı satışta!

İstanbul’ un oksijen değeri en yüksek ve depremden etkilenme riskinin en az olduğu Beykoz Acarkent’in yeni nesil projesi Acar Blu Koru Etabı satışa çıktı. Acar Blu Koru Etabında daireler 2 milyon 306 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor...

Acarkent'in 'yapı ruhsatları iptal edildi' iddialarına yalanlama!

Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Acarkent’in yapı ruhsatlarının iptal edildiğiyle ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İsmet Yıldırım: İstanbul’un merkezi Ümraniye olacak!

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, "Ümraniyeliler’le her zaman istişare edeceğiz, önce onları dinleyeceğiz" dedi...

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım AKP Ümraniye Belediye Başkan adayı mı?

AK Parti 2019 Mahalli İdareler Seçimi İstanbul adaylarını henüz açıklamadı. Ancak kulislerde KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'ın AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor...

İstanbul Geliştirme Ve Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

İstanbul Geliştirme Ve Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi bugün Eyüpsultan'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Acar tarafından kuruldu. 

Boğazdaki yalılar mercek altında!

Sabah Gazetesi'nden Sonat Bahar ve Zeynep Acar İstanbul Boğazı’nda geçen hafta yaşanan kazanın ardından boğazdaki tarihi yalıları mercek altına aldı..

KİPTAŞ'tan İstanbul'a ucuz konutlu projeler geliyor!

Bugüne kadar 75 bin konuta imza atan KİPTAŞ, İstanbul'a ucuz konutlu projeler inşa edecek. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım gelecek yatırımları hakkında açıklamalar yaptı.

KİPTAŞ'tan 10 bin yeni sosyal konut geliyor!

Loca Mahal projesinin bugün gerçekleştirilen lansmanında konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, İstanbul'da 10 bin yeni sosyal konut üreteceklerini açıkladı.

Acar Vadi Beykoz Evleri'nde villa konforu!

Anahtar teslimlerin hemen yapıldığı Acar Vadi Evleri 48 daireden meydana geliyor. Proje İstanbul’un yeşili ve oksijeni en bol ilçesi Beykoz’da yer alıyor.

İstanbul-İzmir Otoyolu TBMM'de konu oldu!

MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, İstanbul-İzmir Otoyolu'na ilişkin soru önergesi hazırladı. Büyükataman sorularını Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a iletti..

İsmet Öztanık'tan İstanbul'a konut projesi!

Para Dergisi Ekonomi yazarı İdriz Çokal bu haftaki sayfasında İsmet Öztanık'a yer verdi. İsmet Öztanık, sektörel eğitim ve bina yönetimi alanlarında faaliyet göstereceğini ifade etti.

Tekin Acar Cosmetics Türkiye'deki 84.mağazasını açtı!

Türkiye genelinde mağaza sayısını her geçen gün arttıran Acar Cosmetics, Axis İstanbul Kağıthane’de şube açtı. Tekin Acar Cosmetics, Mayıs ayından bu yana açtığı 8 mağazasıyla, Türkiye genelindeki mağaza sayısını 84’e yükseltti.

ismet acar istanbul dava Haberi

ismet acar istanbul dava

İstanbul 4'üncü Bölge İdare Mahkemesi İsmet Acar'ın açtığı dava sonucunda bakanlığın uygulamasına karşı, yürütmeyi durdurma kararı aldı. Mahkeme, Acarlar'ın daha önce alınan ön iznin geçerli olduğu yönünde karar verdi. Acar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Acaristanbul ile ilgili yapılaşma için ön iznin ardından kesin izin alabilmek için Orman Bakanlığı'na müracaat etmiş, ancak bu talep reddedilmişti. İsmet Acar, bunun üzerine İdare Mahkemeye yürütmenin durdurulması için dava açmıştı. 4. İdare Mahkemesi önceki gün görülen duruşma ile davayı karara bağladı. Kararda, ''Kesin izin'' verilmeyen Acaristanbul'un bulunduğu Serdaroğlu Ormanı için, Acar İnşaat A.Ş tarafından 2001 yılında ön izin talebinde bulunduğuna dikkat çekildi. Kabul edilen bu talep doğrultusunda 1/5000 ölçekli harita hazırlanarak ağaç ve rölöve...