ısparta konut ihtiyacı

ısparta konut ihtiyacı

Isparta’da resmi rakamlara göre halen daha 40 bin konut ihtiyacı olduğuna dikkat çeken İnşaat Mühendisi Kerem Araz “bu ihtiyacın büyük kısmını Yenişehir imar alanı, bir kısmını da kentsel dönüşümle üretilecek projeler karşılayacak.

Türkiye'de konut ihtiyacı büyüyor!

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Haşmet Babaoğlu bugün kaleme aldığı "Konut, insan, zaman.." yazısında Türkiye'deki konut sorununu kaleme aldı. 

Zimbabveli gençlerden konut inşası için Türk yatırımcılara çağrı!

Afrika'da bulunan Zimbabve ülkesinin 2 milyon konut ihtiyacı bulunuyor. Ülkede bulunan gençler yatırım için Türk yatırımcılara çağrıda bulundu.

Kırklareli Demirköy'in konut ihtiyacı artıyor!

Kırklareli  Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün, ilçenin konut ihtiyacının arttığını dile getirerek TOKİ konutlarının ilçeye kazandırılması için çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Konut ihtiyacı kökten çözülecek!

Meclis araştırması açılması amacıyla TBMM'ye verilen önerge ile Türkiye'deki konut miktarı ve konutların niteliği konusunda yaşanan sorunlar çözülecek...

Konut ihtiyaçları ilçelere göre belirlenmeli!

Türkiye Hazır Beton Birliği, 1.4 milyona yaklaşan konut stokunun eritilmesi için konut faizlerinin düşürülmesi ile konut ihtiyacının ilçe bazında belirlenip yapım izninin bu plana göre verilmesi yönünde talepte bulundu. 

Van'da 17 bin yeni konut inşa ediliyor!

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mucip Tapan, Van'da deprem sonrasında konut ihtiyacına yönelik çalışmaları anlattı. 

Elazığ'da yıl sonuna kadar 8 bin konut teslim edilecek!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Elazığ'da 24 Ocak'ta yaşanan depremde evleri yıkılan vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla 17 bin 800 konuttan oluşan projeyi hayata geçiriyor.

Emmanuel Macron: Lübnanlıların konut ihtiyacı var!

Lübnan halkına sağlık hizmetleri, gıda, eğitim ve konut konularında ihtiyaçları bulunduğunu belirten Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bu konferansın amacının Beyrut halkının ihtiyaçlarına çok somut bir şekilde cevap vermek olduğunu belirtti.

Libya'da Türk inşaat şirketleri için konut potansiyeli büyük!

Türk firmalar, Libya’nın başkenti Trablus’ta 5 bin prefabrik konut inşa edecek. DEİK Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, "Libya'da ciddi bir konut ihtiyacı var. Türk inşaat şirketleri için orada çok ciddi bir potansiyel bulunuyor" dedi...

Dar gelirliye her yıl 100 bin yeni konut müjdesi! 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ne kadar talep gelirse Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde sosyal konut ihtiyacını giderecek çalışmaları her yıl yapacağız. Amacımız, her yıl en az 100 bin sosyal konut projesine başlamak" dedi...

Mevlüt Çavuşoğlu: Güvenli bölgede konut ihtiyacı karşılanmalı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, güvenli bölgede konut yapımı, sağlık, eğitim hizmeti, su, elektrik gibi temel ihtiyaçların karşılanması gerektiğini söyledi.

'Konut stoku müteahhitten fona geçsin' önerisi!

Türkiye’nin yıllık konut ihtiyacının 900 bin olduğunu söyleyen TMB Başkanı Mithat Yenigün, konut stokunun fonlar tarafından alınarak çözüleceğini söyledi. Yenigün, bu öneriyi Türkiye Emlak Katılım Bankası yetkilileriyle görüştüklerini söyledi.

Konut satışlarındaki düşüşün nedeni yüksek faiz!

Türkiye Müteahhitler Birliği, "Konut ihtiyacı mevcut iken satışlardaki düşüş, yüksek faiz nedeniyle alıcıların birikimlerini mevduatta değerlendirmesi, düşen alım gücü ve geleceğe yönelik endişelerden kaynaklanıyor" şeklinde açıklama yaptı...

ısparta konut ihtiyacı Haberi

ısparta konut ihtiyacı

Demirel ailesinin yanında inşaat koordinatörü olarak çalışan ve Süleyman Demirel Demokrasi Müzesinin inşası gibi önemli projelerde katkısı bulunan İnşaat Mühendisi Kerem Araz 2014 yılının Temmuz ayında ise Eyfa Yapı ismi ile kendi firmasını kurarak Isparta’da konut üretimine başlıyor. 2009- 2014 yılları arasında Belediye Meclis Üyesi olarak Isparta’ya hizmet Araz, Çünür’de imara açılan Yenişehir sahasında Eymen Park konutlarını modern kooperatifçilik modeli ile üreterek hem kısa sürede hem de ekonomik daire sahibi olma fırsatı sunuyor.


İLK ETAP AĞUSTOSTA TESLİM

2014 öncesinde Isparta’da inşaat sektöründe ihtiyacı tespit ederek konut üretmeye karar veren Eyfa Yapı ilk olarak Eymen Park evlerinin 1. etabının temellerini atarak 72 daireyi yeni model kooperatifçilik ile üretmeye başlıyor. 2013 yılında Yenişehir sahasında konut üretimine başladıklarını belirten Kerem Araz, “işe başladığımız zaman...