istanbul büfe kira zammı

istanbul büfe kira zammı

İstanbul’daki gazete ve ürün satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapılınca esnaf isyan bayraklarını çekti.

İBB'den büfe kiralarıyla ilgili açıklama: Büfelere verilen kira desteği sürüyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs izolasyonunun yaşandığı dönemde gazete ve ürün satış büfelerine verdiği kira indirim desteğini, normalleşme sürecinde de sürdürüyor. 

İstanbul'da kira fiyatları uçtu!

İstanbul'da fırsatçı ev sahipleri ve emlakçılar kiralara fahiş zamlar yaptı. Vatandaşlar ise bütçelerine uygun konut  bulamadıklarını ve mağdur olduklarını dile getiriyor.

Girişimciler düşük kira bedeli ödeyerek Teknopark İstanbul'da kalabiliyor!

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu yaptığı açıklamada "Kuluçka mezuniyeti sonrası girişimciler; post kuluçka olarak adlandırılan dönemde düşük kira bedeli ödeyerek Teknopark İstanbul'da kalabiliyor." dedi.

Bereket Varlık Kiralama'nın 325 milyon TL'lik kira sertifikaları Borsa İstanbul'da işlem görecek!

Bereket Varlık Kiralama'nın TRDBRKT52045 kodlu 58 vadeli 325 milyon TL norminal bedelli kira sertifikaları Borsa İstanbul'da işlem görecek.

Halk Varlık Kiralama'nın 85 milyon TL'lik kira sertifikaları Borsa İstanbul'da işlem görecek!

Halk Varlık Kiralama'nın TRDHVKA62050 kodlu 93 vadeli 85 milyon TL norminal bedelli kira sertifikaları Borsa İstanbul'da işlem görecek.

İstanbul'da ortalama kira ve geri dönüş süreleri!

İstanbul’da kira endeksinde önümüzdeki 6 ayda 0,67 puan artış bekleniyor. İstanbul’da metrekare başına ortalama birim kira 15 TL, ortalama kira 1.503 TL ve yatırımın geri dönüş süresi ortalaması ise 22 yıl civarında gerçekleşti...

İstanbul’da ilçe ilçe kiralık daire fiyatları!

Son zamanlarda peş peşe yaşanan depremler kiralara da yansıdı. İstanbul'da olası depremin beklenmesi ise yeni konutlarda kira artışına neden oldu. İşte İstanbul'da kira fiyatları...

İstanbul’da ortalama kira 1.503 lira! 

2019 yılı 4'üncü çeyreği kira endeksi verilerine göre; İstanbul’da düşüş gösterirken, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da artış yaşandı...

İstanbul Havalimanı için 882 milyon avro kira ödenecek!

üretilen hizmetten elde edilen gelirlerle gelir sağladıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'nda işletmecinin yıllık 882 milyon avro kira ödediğini söyledi...

İstanbul'da ortalama kira fiyatı 1.486 TL!

2019 yılı 3'üncü çeyreği kira endeksi verilerine göre; 3'üncü çeyrekte İstanbul’da kira endeksi 2'nci çeyreğe göre 2,25 puan düşüş kaydetti.

2019 İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşümünde kira yardımının 2019 yılında ne kadar olacağı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 ne kadar oldu?

İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 ne kadar?

Kentsel dönüşümümde kira yardımının 2019'da ne kadar olacağı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 ne kadar?

O bölgede konut alan yaşadı! Kira fiyatlarında artış!

Endeksa'nın araştırmasına göre, İstanbul'da kira fiyatları son bir yılda yüzde 2,89 geriledi. 100 metrekarelik bir daire için ortalama bin 600 lira kira bedeli ödeniyor. İşte ilçe ilçe konut kiraları...

istanbul büfe kira zammı

istanbul büfe kira zammı istanbul büfe kira zammı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetinde yer alan, gazete ve ürün satış büfelerinin yetkisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş’ye verildi. Büfe kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapıldığını, büfelerin yenilenmesi için de kendilerinden 80 ila 300 bin lira arası bir ödeme istendiğini belirten gazete satış büfesi sahipleri, karara tepki verdi.


 
‘Nasıl geçineceğiz’

Milliyet'te yer alan habere göre, çocukluğundan beri gazete satışı yaptığını anlatan 56 yaşındaki Ayhan Akcan, şöyle konuştu:  “Durum şu, şu anda Kültür A.Ş yüksek bir zam yaptı. Bu rasyonel bir rakam değil. Ben ikinci nesil bir gazete bayisi sahibiyim. 50 seneden fazla babam gazete bayiliği yaptı. Daha kulübeler yokken, biz sokakta haftanın 7 günü gazete satışı yapıyorduk. Sabahın 4’ünde kalkıp dükkan...