istanbul büfe kirası zam

istanbul büfe kirası zam

İstanbul’daki gazete ve ürün satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapılınca esnaf isyan bayraklarını çekti.

İstanbul’da büfe kiralarına fahiş zam!

İstanbul’daki gazete ve ürün satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapılınca esnaf isyan bayraklarını çekti.

İstanbul'un en yüksek ofis kirası hangi bölgede?

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2020 1. Çeyrek raporu yayınlandı. Rapora göre, En yüksek kira rakamının MİA’da yer alan Levent ve Zincirlikuyu Esentepe-Gayrettepe bölgelerinde talep edildiği belirtildi...

İstanbul'da en yüksek ofis kirası nerede?

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 4. Çeyrek 2019 Raporu'na göre; MİA’da yer alan Levent, 2019 dördüncü çeyrek dönemde talep edilen en yüksek kira rakamının görüldüğü yer oldu. 2019 ikinci çeyrekte en yüksek rakamı 33 ABD Doları /metrekare /ay olduğu gözlendi...

İBB Merter metro istasyonuna kaçak büfe mi kondurdu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin encümen kararı ve izin belgesi olmadan Merter Metro İstasyonu ve otobüs durağının yanına kaçak bir büfe kurduğu iddia edildi.

İstanbul'da en pahalı ofis kirası Levent'te!

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı  2019 2. Çeyrek Genel Bakış Raporu'na göre; MİA’da yer alan Levent, 2019 ikinci çeyrek dönemde talep edilen en yüksek kira rakamının görüldüğü bölge oldu. 2019 ikinci çeyrekte en yüksek rakamı 35 ABD Doları /metrekare /ay olarak gözlendi.

İstanbul'da en yüksek ofis kirası Levent'te!

Propin tarafından hazırlanan ve 2019 Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan "İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2019 Birinci Çeyrek Raporu" yayınlandı. Rapora göre, talep edilen en yüksek kira rakamı 35 ABD Doları /m²/ay’la MİA’da yer alan Levent Bölgesi’nde görüldü...

Devlete her yıl 822 milyon avro arazi kullanım kirası ödeyecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "İstanbul Büyük Havaalanı açıldı. Devletin cebinden bir kuruş çıkmadı ve bu yıldan sonra bu işi yapan konsorsiyum, devlete her yıl 822 milyon avro arazi kullanım kirası ödeyecek." ifadelerini kullandı...

İstanbul'da 2018'de 11 bin lira kentsel dönüşüm kirası ödenecek!

Enflasyon oranlarına göre 2018 yılı için güncellenen kentsel dönüşüm kira yardımları geçtiğimiz gün belli oldu. Buna göre İstanbul'daki maliklere 2018'de toplam 11 bin lira kira yardımı yapılacak..

İstanbul'da en yüksek ofis kirası hangi bölgede?

Ticari gayrimenkul sektörünün “ofis” alanında, aracılık ve danışmanlık hizmeti veren Propin Property Investment Consultancy’nin üç ayda bir periyodik olarak hazırladığı “İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2016 Birinci Çeyrek Raporu” yayınlandı.

İstanbul'un en yüksek ofis kirası Levent'te!

Propin'in hazırladığı ve 2016 Ocak, Şubat, Mart aylarını kapsayan "İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2016 Birinci Çeyrek Raporu” açıklandı. 2016 Birinci Çeyrek Dönemi’ne ait kira ortalamaları, boşluk oranları, stok bilgileri raporda bulunuyor.

İstanbul’daki yüksek ev kirası öğrenciyi ev sahibi yapıyor!

Yüksek yurt aidatları ve kiralar İstanbul’daki öğrencileri ev sahibi yapıyor. Aylık 2.000 TL'yi aşan kiralara ateş püsküren veliler ev alıp taksit ödüyor. Öğrencilerin yoğun talebi 1+1 konut fiyatlarını tırmandırdı.

Türkiye'de ortalama konut kirası 650 TL!

İstanbul'da ortalama kiralar son 1 yılda yüzde 29 artarken, konut kira artışlarının yüzde 7'de seyreldiği görüldü.TÜİK'den verilerine göre, konut kirası en yüksek il 850 TL ile İstanbul. En düşük kira bedeli ise Adana-Mersin'de, aylık 375 TL.

Avrupa’da kirası en çok artan 10 caddenin 3’ü İstanbul’da!

Avrupa’da 2014'te en hızlı kira artışı gerçekleşen ilk 10 cadde arasına İstanbul’dan üç cadde girdi: İstiklal Caddesi, Bağdat Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi en değerliler listesinde...

istanbul büfe kirası zam

istanbul büfe kirası zam istanbul büfe kirası zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetinde yer alan, gazete ve ürün satış büfelerinin yetkisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş’ye verildi. Büfe kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapıldığını, büfelerin yenilenmesi için de kendilerinden 80 ila 300 bin lira arası bir ödeme istendiğini belirten gazete satış büfesi sahipleri, karara tepki verdi.


 
‘Nasıl geçineceğiz’

Milliyet'te yer alan habere göre, çocukluğundan beri gazete satışı yaptığını anlatan 56 yaşındaki Ayhan Akcan, şöyle konuştu:  “Durum şu, şu anda Kültür A.Ş yüksek bir zam yaptı. Bu rasyonel bir rakam değil. Ben ikinci nesil bir gazete bayisi sahibiyim. 50 seneden fazla babam gazete bayiliği yaptı. Daha kulübeler yokken, biz sokakta haftanın 7 günü gazete satışı yapıyorduk. Sabahın 4’ünde kalkıp dükkan...