İstanbul depremi tahminleri

İstanbul depremi tahminleri

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, büyük İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklamalar yaptı. 

Naci Görür'den tüyler ürperten açıklama!

Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 17 Ağustos 1999 depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İstanbul depreminin pahalıya patlayacağına vurgu yapan Naci Görür, "Minimum 7.2 ile 7.6 arasında bir deprem bekliyoruz. Bu büyüklükte bir depremde insan ayakta duramaz" dedi.

İstanbul'da 7'yi aşan deprem felakete neden olur!

İstanbul Üniversitesi'nden emekli jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, 17 Ağustos depreminin 22'nci yıldönümünde büyük İstanbul Depremi'yle ilgili açıklamalarda bulundu ve uyarılar yaptı. 

Beklenen depremle ilgili ürküten uyarı: İstanbul 3.25 metre yer değiştirecek!

Büyük İstanbul depremiyle ilgili uzmanlardan korkutan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şiddeti, etkileyeceği ilçeler gibi birçok ayrıntıyla gündeme gelen İstanbul depreminin en çok Avrupa Yakası'nı etkileyeceği öngörülürken, şiddetinin 7.4-7.5 büyüklüğünde olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul depremi için ürküten açıklama!

Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Bölgesi’nde tarihi kayıtlar incelendiğinde ortalama her 250 senede bir yıkıcı sarsıntı yaşandığını vurguladı. Görür, bu dönemde İstanbul'da 7.2’den büyük yeni bir deprem olma olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi.

İstanbul'daki 77 bin yapı riskli!

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin gerçekleştirdiği 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı kapsamında İstanbul’da bulunan yapıların depreme dayanıklılığı gündeme taşındı. Peki Türkiye'de kaç riskli bina var? Bu binaların kaçı İstanbul'da? İşte ayrıntılar...

Olası İstanbul depremi hangi ilçeleri tehdit ediyor?

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, olası İstanbul depremine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi Yılmaz Silivri genelinde de 10 binadan 4'ünün de kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini söyledi. 

İstanbul'u depreme hazırlamak tarihi bir sorumluluk!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘inadına yapacağız’ demesiyle tekrardan gündeme gelen Kanal İstanbul ile ilgili görüşlerini paylaşan Uğur Dündar, İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Hamza Taşdelen'den İstanbul depremi açıklaması!

AFAD Başkanvekili Taşdelen, "Afet öncesinde risk azaltma, afet olduğunda müdahale çalışmaları yapan, sonrasında ise vatandaş güvenli bir yere kavuşuncaya kadar iyileştirme süreçlerini takip eden bir kurumuz" diye konuştu.

O ilde 7 büyüklüğünde deprem bekleniyor: Çevre illeri de etkileyecek!

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Haluk Özener, beklenen büyük İstanbul depremini anlattı. Özener, riskli ilçeleri ve İstanbul'da olabilecek bir depremde yaşanacakları açıkladı. Özener, İstanbul'daki depremin çevre illeri de etkileyeceğini söyledi...

İstanbul depremi: 48 bina ağır, 150 bin bina orta hasar görecek!

İzmir depreminin yıkıcı etkisinden sonra dikkatler yeniden İstanbul’a çevrildi. İstanbul’da olası 7 ve üzeri şiddette bir depremde hasarın ne olacağı sürekli tartışılan konulardan. 48 bin binanın çok ağır veya ağır, yaklaşık 150 bin binanın ise orta seviyede hasar göreceği öngörülüyor...

Ali Öztunç'tan Deprem Bakanlığı önerisi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu, bu sebeple Deprem Bakanlığı kurulması gerektiğine vurgu yaptı. 

İstanbul için deprem senaryosu: İki fay birden kırılırsa felaket olur!

Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, beklenen Marmara depremine ilişkin açıklamalarda bulundu. 1999 depreminde Marmara'da yer kabuğu altında büyük bir enerji biriktiğini belirten Görür, olası bir depremde iki fay hattı birden kırılırsa, İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde bir deprem olacağını söyledi. 

120 yıllık veriler açıklandı! Korkutan deprem uyarısı!

Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, 120 yıllık kayıtlara göre Türkiye'de her 6 yılda bir büyük deprem olduğundan bahsederek, önemli uyarılarda bulundu.

İki fay birden kırılırsa İstanbul'da 7.6'lık deprem olacak!

Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da iki fay hattı birden kırılırsa İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde bir deprem olacak" açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan büyük İstanbul depremi için kritik uyarı!

Önceki gün İstanbul'da hissedilen 5.1 şiddetinde Düzce depremi tedirginliğe neden oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Düzce depreminin ardından olası İstanbul depremine yönelik açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy'dan İstanbul depremi açıklaması!

Ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy beklenen İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Ali Babacan'dan Kanal İstanbul çıkışı!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kanal İstanbul projesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. babacan, " Uzmanlar senelerdir İstanbul depremi diyor. Yaklaşan böyle bir tehlike var. Öyleyse kaynakları niçin depreme tedbir konusunda harcamıyorsunuz, niye buna ayırmıyorsunuz?" dedi.

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Olası İstanbul depremi gün geçtikçe yaklaşıyor. Depremle ilgili sürekli uyarıda bulunan uzman isimler kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik çağrıda bulundu. 

İstanbul depremi nerede olacak?

İstanbul depremi, 17 Ağustos depreminin yıldönümü sebebiyle yeniden gündeme geldi. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Türkiye'nin gündemindeki büyük İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Avcılar'da Marmara Depremi'nin 22. yılında 1500'üncü bina yıkıldı!

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi nedeniyle hasar alan İstanbul Avcılar'da hasar gören 1500'üncü binanın yıkımı gerçekleşti.

İstanbul'da 7'yi aşan deprem felakete neden olur!

İstanbul Üniversitesi'nden emekli jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, 17 Ağustos depreminin 22'nci yıldönümünde büyük İstanbul Depremi'yle ilgili açıklamalarda bulundu ve uyarılar yaptı. 

Uzman isimden İstanbul depremi için kritik uyarı!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Olası İstanbul Depremi'nin 7'nin üzerinde olacağını dile getirerek İstanbullulara büyük iş düştüğünü dile getirdi. 

İstanbul'da 700 bin bina kentsel dönüşüme girmeli!

17 Ağustos İstanbul depremi yıldönümü gelirken uzman isimler büyük İstanbul depremine yönelik açıklamalarına devam ediyor. AFAM Müdürü ve inşaat mühendisi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, İstanbul'da 700 bin binanın kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini dile getirdi. 

İstanbul depremi, İstanbul sınırları içinde kalmayacak!

AKUT Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı Recep Şalcı, olası İstanbul depremi için Kocaeli’deki hazırlıkların çok yüksek düzeyde olması gerektiğine dikkat çekti.

İstanbul'da binlerce bina çökecek!

Herkesin aklındaki büyük soru İstanbul depremi. Uzmanların yaptıkları açıklamalar, İstanbul depremiyle ilgili endişeleri artırıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuya ilişkin sık sık açıklamalarda bulunuyor.

Prof. Dr. Naci Görür'den kan donduran İstanbul depremi açıklaması!

Bilim Akademisi Üyesi ve İTÜ Jeoloji Mühendisi öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, beklenen İstanbul depremi ile ilgili kan donduran açıklamalar yaptı.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan son dakika İstanbul depremi açıklaması!

İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da meydana gelen deprem, akıllarda soru işareti yarattı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul depremi tahminleri Haberi

İstanbul depremi tahminleri

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, büyük İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklamalar yaptı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabı Twitter aracılığıyla depremle ilgili paylaşım yaptı.

Ercan, “Türkiye’de km kareye düşen ortalama kişi oranı 110 kişi, İstanbul’da 3 000. Dolayısıyla, aynı büyüklükteki Anadolu’da olan deprem İstanbul’da 300 kat daha ölümcül olur” dedi.

Deprem Uzmanı Övgün Ahmet Ercan’ın, Twitter'dan yaptığı İstanbul depremi açıklaması şu şekilde:

- Türkiye’de km kareye düşen ortalama kişi oranı 110 kişi, İstanbul’da 3 000,Kocaeli 553, İzmir 336, Yalova 326, Erzincan 20, Tunceli 11, Konya 58 kişidir. Dolayısıyla, aynı büyüklükteki Anadolu’da olan deprem İstanbul’da 300 kat daha ölümcül olur.

“UYAN TÜRKİYEM”

- 553 kişi yoğunluklu Gölcük’te 1999 deprem M7,5’da 17 bin 800 kişi öldürdüyse,...