İstanbul dubalı köprüler

İstanbul dubalı köprüler

1948 yılında İstanbul Belediyesi, Eminönü ile Unkapanı arasında açılması düşünülen sahil yolu yerine dubalar üzerinde bir köprü yapmayı düşünmüş. 8 milyon liraya mal olacak köprünün altında dükkanlar da yer alacakmış.

1915 Çanakkale Köprüsü ve Büyük İstanbul Tüneli görücüye çıkıyor!

1915 Çanakkale Köprüsü ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'nda görücüye çıkıyor.

3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı açıldı!

3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen bir törenle açıldı.

Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'nda mega projeler tanıtıldı!

İstanbul'daki mega projeler 26 Mayıs 2016'da gerçekleşen "Road Tunnel- Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı" etkinliğinde tanıtıldı.

İstanbul’a 5 yeni yağmursuyu tüneli geliyor!

İstanbul’da son yıllarda birbirini ardına köprüler, otoyollar, kavşaklar hizmete alınıyor. Şimdi de Beşiktaş, Sarıyer, Beykoz ve Eyüp İlçeleri için çapı 4 buçuk metreye varan genişlikte ve toplam 4 km uzunluğunda 5 farklı yağmursuyu tüneli inşa ediliyor.

8. Çelik Köprüler Sempozyumu başladı!

Yapısal çelik sektörünün önemli temsilcilerini buluşturan "8. Çelik Köprüler Sempozyumu" İstanbul'da başladı. Türk Yapısal Çelik Derneğinden (TUCSA) yapılan açıklamaya göre, yapısal çelik sektörünün kalbi üç gün boyunca İstanbul'da atacak.

İstanbul 8. Çelik Köprüler Sempozyumu 16 Eylül'de başlıyor!

8. Çelik Köprüler Sempozyumu için İstanbul’a geldi. ECCS koordinasyonunda TUCSA tarafından düzenlenen sempozyumda yapısal çelik sektöründeki gelişmeler ve yenilikler paylaşılacak.

8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu 14 Eylül'de!

8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu, 14-16 Eylül tarihlerinde İstanbul'da, Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından gerçekleştirilecek.

İstanbul trafiğinde bayram yoğunluğu başladı!

Kurban Bayramı tatilinin başlaması dolayısıyla İstanbul genelinde trafikte yoğunluk yaşanırken, Çamlıca gişelerinin önünde uzun araç kuyrukları oluştu. Kent genelinde köprüler, otoyollar ve ana arterlerde trafik yavaş ilerledi.

Erdoğan Bayraktar: Kanal İstanbul içme suyu havzasına zarar vermeyecek!

Kanal İstanbul içme suyu havzasına zarar vermeyecek diyen Erdoğan Bayraktar bu proje tankerlerin Boğaz’dan geçişini engelleyerek mevcut Boğaz’ı kurtaracak. Çevresini güzelleştireceğiz, villalar, gezi parkurları, köprüler olacak dedi...

İstanbul'da köprüler salı gününden itibaren ücretsiz olacak!

AK Parti Kocaeli İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da köprülerin salı gününden itibaren yenileme çalışmaları bitene kadar ücretsiz olacağını açıkladı

İstanbul'da köprüde bakım çilesi: Köprüler daraldı, kuyruklar uzadı!

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol çalışması nedeniyle İstanbul trafiğinde uzun araç kuyrukları oluştu

İstanbul ve Çanakkale'nin yeni köprü güzergahları

İstanbul ve Çanakkale Boğazı'na inşa edilecek yeni köprüler için belirlenen güzergahlar belli oldu

İstanbul'da ekolojik köprüler kurulacak!

İstanbul'da ormanları ikiye bölen karayollarının bağlantı koridorlarında "Ekolojik Köprüler" kurulacak

İstanbul dubalı köprüler

İstanbul dubalı köprüler İstanbul dubalı köprülerEminönü - Unkapanı arasında köprü


Belediye sahil yolu yerine dubalar üzerinde bir köprü yapmayı düşünüyor


     Unkapanı ile Eminönü arasında -deniz kenarını takip etmek üzere- geniş bir sahil yolu açılması şehir imar planı iktizasından olduğundan Belediye, bir müddet evvel Unkapanı'ndan sebze ve meyve haline kadar olan sahanın istimlakine başlamıştı. Bu kısımdaki istimlak muamelesi ikmal edildiği halde bir taraftan kerestecilerin başka yere nakli, diğer taraftan yıktırılacak binalarda oturanların meskensiz kalmaması gibi sebeplerden dolayı sahil yolunun bu kısmına ait inşaata başlanamamaktadır. Esasen Eminönü ile Unkapanı arasındaki saha açılıp da yolun bu kısmı yapılsa bile, umumi münakalatın temini bakımından, büyük...