istanbul ev fiyatları

istanbul ev fiyatları

Konut fiyatları uçuşa geçti. Türkiye'de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 316 Türk Lirası, ortalama konut fiyatı 431 bin 80 Türk Lirası olarak kaydedildi.

Kovid-19'la hangi tip konutlar tercih edilmeye başlandı?

İstanbul'da Beykoz ve Sarıyer ilçelerinin sırtlarından Çekmeköy ve Pendik ilçelerinin geniş alanlarına kadar olan birçok bölgede, son zamanlarda yeni bir trend ortaya çıktı. Yeni trendin ismi müstakil villalardan kurulmuş aile sitesi. 

Mega kentte konut fiyatları zirvede!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle beraber özellikle İstanbul'da konut fiyatları ve kiralar cep yakıyor... 

İstanbul'da konut fiyatlarında son durum ne?

Konut sektörü Kovid-19 salgınından etkilenen sektörlerden biri. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'daki konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yabancılar ülkemizden ev almak için yarışıyor!

Yabancı ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisi arttı. Yabancılara gerçekleşen konut satışları Nisan ayında yıllık oranda yüzde 416.1 yükselerek 4 bin 77’ye ulaştı.

İstanbul'da konut fiyatları en çok hangi ilçede arttı?

İstanbul İstatistik Ofisi tarafından İstanbul Ekonomi Bülteni - Konut Piyasası Nisan 2021 verileri açıklandı. Peki verilere göre İstanbul'da kaç konut satıldı? İstanbul'daki ev fiyatları arttı mı? İşte detaylar...

İstanbul'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler dikkat! 

İstanbul'da ulaşım zorluğu nedeniyle raylı sistemlerinin çoğunluklu olduğu bölgelerde ev ve kira fiyatları bir hayli arttı. Bu bölgelerde yatırım yapan vatandaşlar kira konusunda kazançlı oluyor. 

Türkiye’nin en çok ev aranan semtleri!

Hürriyet Emlak, Türkiye genelinde son 1 ayda en çok hangi semtlerde satılık ve kiralık ev aradığımızın listesini çıkardı. Verilere göre, İstanbul’da satılıklarda Beylikdüzü, kiralıklarda Kadıköy öne çıkıyor.

Fiyatlar yüzde 30.5 arttı! En çok o ilçede satıldı!

İstanbul Ekonomi Bülteni - Konut Piyasası, Ocak 2021 verileri açıklandı. Verilere göre, İstanbul'da en yüksek satış Ağustos'ta 4 bin 764 konut ile Esenyurt'ta gerçekleşti. Konut fiyatları ise, İstanbul'da yüzde 30.5, Türkiye genelinde yüzde 32.1 arttı.

Kiralık konutta dolandırıcılık!

İkinci el konutta fiyat oyunu ortaya çıktı. İlan sitelerine girilen çok sayıda sahte ilan aracılığıyla kiralık ev arayan vatandaşlar daha yüksek rakamlı evlere yönlendirilerek bütçelerini aşan rakamlarda kiralama yapmaya ikna ediliyor. Vatandaşlar, yüzde 100 kira artışıyla karşılaşıyor.

O ilde konut fiyatları uçacak! Metrekaresi 6 bin 500 TL!

Hamit Demir, uzun süredir konut yatırımlarının beklemede olduğunu dile getirdi ve “Yeni ev yapılmıyor, stoklar da tükenmek üzere. Pandemiden sonra İstanbul'da ev bulmak zorlaşacak. Yeni konutlarda ise metrekare fiyatı minimum 6 bin 500 TL olacak” dedi. 

Türkiye genelinde satılık konut fiyatı en çok artan 5 il!

Hürriyet Emlak Kasım 2020 Emlak Endeksi’ne göre, bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında Gaziantep (yüzde 59,14), Adıyaman (yüzde 49,33), Antalya (yüzde 48,57) Eskişehir (yüzde 43,70) ve Sakarya (yüzde 43,07) geldi.

Pandemide İstanbul'da ev fiyatları da, geri dönüş süresi de arttı!

“Gayrimenkul Piyasası Araştırması 2020” başlıklı araştırmasına göre, pandeminin etkili olduğu 2020 yılında İstanbul’da ev fiyatları arttı. Kentte yatırım için ise, kira dönüşü en hızlı olan 500 bin TL’ye kadar olan konutlar öneriliyor.

İstanbul ve Antalya yabancıya konut satışının 3'te 2'sini sırtladı!

TÜİK'in verilerine göre, İstanbul ve Antalya, yabancıya konut satışını sırtlamaya devam ederken, bu yılın ocak-ekim döneminde 31 bin 423 adet konut satıldı.

İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatları neden yükseliyor?

İstanbul genelinde satılık ve kiralık ev fiyatları zirveye tırmanmaya devam ediyor. Peki konut fiyatları neden yükseliyor. İşte sektörde son durum.

İstanbul'un hangi ilçesinde ev fiyatları tavan yaptı?

İstanbul’daki kimliğiyle dikkat çeken ve minik bir semt olan Bomonti'de Z kuşağı kendisini gösteriyor. Z kuşağının Bomonti'ye olan ilgisi artınca ev fiyatları da tavan yaptı.

Pandemide İstanbul'da ev fiyatları da, geri dönüş süresi de arttı!

“Gayrimenkul Piyasası Araştırması 2020” başlıklı araştırmasına göre, pandeminin etkili olduğu 2020 yılında İstanbul’da ev fiyatları arttı. Kentte yatırım için ise, kira dönüşü en hızlı olan 500 bin TL’ye kadar olan konutlar öneriliyor.

İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası!

Koronavirüs salgını sonrası gayrimenkul sektörü de etkilendi. Peki hangi ilçede konut fiyatları ne kadar oldu? İşte İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası...

İstanbul’un çevre bölgelerinde ev fiyatları yüzde 20 arttı!

COVID-19 salgını nedeniyle villa ve bahçeli evlere talep artınca İstanbul’un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos’ta ev fiyatları tırmanışa geçti.

İstanbul'da kiralık ev fiyatları!

Okulların kapanması ve yaz ayının gelmesiyle kiracıların ev arayışları arttı. Buna paralel olarak kira tutarlarında da değişiklikler yaşandı. İşte İstanbul'da ilçe ilçe kiralık ev fiyatları...

Lens İstanbul 2018 ev fiyatları!

Lens İstanbul 2018 ev fiyatları haberimizde yer alıyor. Toplamda 1.162 daire ve 85 adet ticari birimden oluşan proje İstanbul Kurtköy'de inşa ediliyor.

Keleşoğlu Deniz İstanbul ev fiyatları 2018!

Keleşoğlu Deniz İstanbul ev fiyatları 2018 kapsamında projede fiyatlar 480 bin TL'den başlıyor. Projede 24 ay ya da 36 ay sıfır faizle ödeme seçenekleri sunuluyor...

Başakşehir Adım İstanbul güncel ev fiyatları!

Başakşehir Adım İstanbul güncel ev fiyatları 650 bin TL'den başlıyor. Adım İstanbul projesi İntaya-İntes ve Eyg Yapı ortaklığı tarafından inşa ediliyor...

Adım İstanbul ev fiyatları ne kadar?

Adım İstanbul projesi 726 milyon TL yatırım bedeliyle yükseliyor. Peki Adım İstanbul ev fiyatları ne kadar?

Kayaşehir Adım İstanbul ev fiyatları!

Kayaşehir Adım İstanbul ev fiyatları 650 bin TL'den başlıyor. Proje 726 milyon TL yatırım bedeliyle yükseliyor...

Vira İstanbul Konutları güncel ev fiyatları!

Vira İstanbul Konutları güncel ev fiyatları 280 bin TL'den başlıyor. Vira İstanbul projesi 17 blok olarak İstanbul Beylikdüzü'de inşa ediliyor...

Vira İstanbul Beylikdüzü satılık ev fiyatları!

Vira İstanbul Beylikdüzü satılık ev fiyatları 280 bin TL'den başlıyor. Proje Gül İnşaat tarafından 17 blok olarak inşa ediliyor...

istanbul ev fiyatları Haberi

istanbul ev fiyatları

İnşaat maliyetlerinde meydana gelen senelik yüzde 42,48 rekor yükseliş sonrasında yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksacom’un verilerine göre; Türkiye genelinde konut satış fiyatlarında senelik yükseliş yüzde 29,4 seviyesinde oldu. Üç büyük ile bakıldığında ise İstanbul’da yıllık değer artışı yüzde 23,5, Ankara’da yüzde 24,2, İzmir’de ise yüzde 31,5 olarak belirlendi.

Endeksacom’un verilerine göre, Türkiye'de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 316 Türk Lirası, ortalama konut fiyatı 431 bin 80 Türk Lirası olarak kaydedildi. İstanbul’da ortalama ev metrekare satış fiyatı 4 bin 837 Türk Lirası, ortalama konut fiyatı 546 bin 580 Türk Lirası oldu. Ankara’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 521 Türk Lirası olurken, ortalama konut fiyatı 327 bin 730 Türk Lirası olarak kaydedildi. İzmir’de...