İstanbul Fuarı

İstanbul Fuarı

1971 yılında Uluslararası İstanbul Fuarı Yenikapı'da kurulacakmış. İlk açılışı 1973 yılında yapılacak olan fuar, 300 bin metrekare saha üzerine yayılacakmış. Bir kısım deniz de doldurularak karaya eklenecekmiş

Yapı Turkeybuild Fuarı AB desteğiyle buluşuyor

33. Uluslararası YAPI -TURKEYBUILD 2010 İstanbul Fuarı devam ediyor

Türk Ytong ürünleri, Yapı İstanbul Fuarı'nda sergilendi!

-8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 41’inci Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong yer aldı.

Türk mobilya sektörünün en güzel tasarımları ödüllendirildi!

Sektörün en büyük üretici ve ihracatçı firmalarının katılımı ile gerçekleştirilen Furniture İstanbul Fuarı’nda en güzel mobilya tasarımları ödüllendirildi. 

CNR Emlak Ankara Fuarı 7-10 Eylül'de!

Gayrimenkul sektörünün Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası fuarı CNR Emlak İstanbul Fuarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde Ankara’ya taşınıyor. ATO Congresium’da organize edilecek CNR Emlak Ankara Fuarı, 7-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Kore ulaşım yatırımları için imza atacak!

Türkiye’de çok sayıda ulaşım yatırımı yapan Kore ve Türk hükümeti, İyi Niyet Mutabakat Anlaşması imzalayacak. İmza töreni, 25 Mayıs'ta Intertraffic İstanbul Fuarı’nda gerçekleşecek.

Intertraffic İstanbul Fuarı başladı!

Türk ulaşım sektörünü 18 yıldır biraraya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Yapı malzemelerinde yanmaz ürün tercih edilmeli!

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yapılarda yangın güvenliğine dikkat çekiyor.

Asansör İstanbul Fuarı 23-26 Mart'ta!

23-26 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Asansör İstanbul, başta gayrimenkul geliştiriciler, müteahhitler, mimarlar ve mühendisler olmak üzere inşaat sektörünü en yeni asansör teknolojileri ile tanıştıracak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı 23-27 Mayıs'ta!

40. yılını kutlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un Konuk Ülke ve Hedef Pazar Projeleri açıklandı. ITE Turkey Yönetim Kurulu Üyesi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Türk yapı sektörüne dair görüşlerini sundu.

UNICERA İstanbul Fuarı 8-12 Mart'ta!

UNICERA İstanbul, 8-12 Mart tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Fuar, binin üzerinde markanın katılımı ve 100 bin ziyaretçi hedefiyle gerçekleştirilecek.

HOM Design Center'a 13. İMOB İstanbul Fuarı'nda yoğun ilgi!

Eroğlu Gayrimenkul’ün ev ve ofis tasarımına yönelik, özel konseptli yeni alışveriş merkezi HOM Design Center, 24 – 29 Ocak tarihleri arasında CNR EXPO’da gerçekleştirilen 13. İMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda mobilya sektörünün devleriyle ve ziyaretçileriyle buluşuyor.

Yapı sektörü İzmir ve Ankara'da buluştu!

Habertürk gazetesi köşe yazarı olan Esin Tümer bugünkü yazısında 39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul Fuarı'nı anlattı. İşte o yazı...

Yusuf Akçayoğlu: 3. havalimanı şehrin aklına değer katıyor!

Uluslararası şehir ve teknolojileri buluşturan Smart City Expo İstanbul fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı. İGA CEO'su Yusuf Akçayoğlu, dünyanın en büyük şantiyelerinden yeni havalimanının yapım teknolojisinin şehrin aklına değer kattığını söyledi.

Ytong 0,09, İstanbul Yapı Fuarı'nda tanıtıldı!

Türk Ytong, sektörde ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda ısı yalıtım performansı yüzde 30 geliştirilmiş yeni ürünü “Ytong 0,09”u ilk defa sergileyen Türk Ytong, inovasyonda kat ettiği mesafe ile dikkat çekiyor.

İstanbul Fuarı

İstanbul Fuarı İstanbul FuarıİSTANBUL FUARI Yenikapı'da kuruluyor..


Deniz doldurulup gazino ve balıkçı lokantaları yapılacak


H. B. ÜLGEN


  İZMİR'de olduğu gibi, İstanbul'da da her yıl Uluslararası İstanbul Fuarı açılması için Turizm ve Tanıtma Bakanlığı ile işbirliği yapan belediye, hazırlıklara başlamıştır. İlk açılış 1973 yılında olacaktır.

  

  Kurulacak tesis için, Yenikapı'dan Kocamustafapaşa'ya kadar uzanan bir saha tespit edilmiştir. Halen bu sahanın Yenikapı'daki 167 bin 340 M2'lik kısmının planı düzenlenmiş ve çalışmalara başlanmıştır. Fuar sahası 300 bin metrekare olacaktır. Bir kısım deniz doldurulacak ve karaya eklenecektir. 


  SİRK DE OLACAK


  Fuarda Ortadoğu ülkelerinin sanayi mamulleri teşhir edilecek, yerli mamullerin hem tanıtılması, hem de satılması sağlanacaktır. Devamlı...