istanbul kira fiyatları

istanbul kira fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı (İPA)'ndan yapılan araştırmaya göre; İstanbul'da yaşayan vatandaşların yüzde 95'i yüksek kiralar nedeniyle şikayetçi. 

İstanbul'da ev kiraları yüzde 50 arttı!

Konut kira fiyatlarında yaşanan artış hız kesmiyor. İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde konut talebinin yükselmesi kiraların yüzde 50 artmasına sebep oldu.

İstanbulluların derdi yüksek kiralar!

Halktv yazarlarından İsmail Saymaz bugünkü yazısında İstanbul'daki yüksek kiraları kaleme aldı.

İstanbul'da kira fiyatları iki kat arttı!

İstanbul genelinde kira fiyatlarında rekor artış tüm hızıyla devam ediyor. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer kira fiyatlarına yönelik komisyon kurulması yönünde talepte bulundu. 

İstanbul'da boş daireler hızla kiralanıyor!

İstanbul genelinde kira ücretleri yüzde 50 ile 80 arasında artış gösterdi. Boşanmalardaki artışlar ve yabancı göçmen sayısının artmasıyla kiralık evler kapış kapış kapılıyor. 

İstanbul'da 100 binden fazla kişi kiralık ev arayışında!

İstanbul'da yükselen kira fiyatları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kent genelinde 100 binden fazla kiralık ev arıyor. Mega kentte semt seçmek lüks haline haline geldi. 

İstanbul'da en yüksek kiralar hangi bölgelerde?

İstanbul'da kira ücretleri rekor seviyelere ulaştı. Özellikle Sarıyer'e bağlı Rumelihisarı'nda kiralar neredeyse yüzde 290 yüksek.

İstanbul'da kiralık ev bulmak neredeyse imkansız!

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla beraber İstanbul'un birçok ilçesinde kiralık konut bulmak neredeyse imkansızlaştı. Durum böyle olunca kiralık ev fiyatları tavan yaptı. 

İstanbul'da ev kiraları rekora koşuyor!

İstanbul genelinde konut arzının azalması ile birlikte kiralık konut bulmak bir hayli zorlaştı. Durum böyle olunca kiralık ev fiyatları da tavan yaptı. 

İstanbul'da emlak piyasası ne durumda?

İstanbul'da konut kiraları ve ev fiyatları bir hayli yükseldi öyle ki harabe evlerin fiyatları bile dudak uçurtuyor.

İstanbul'da en yüksek kiralar hangi ilçede?

İstanbul'da kira fiyatları gitgide yükseliyor. Arzın az olması nedeniyle kiralık ev arayan vatandaşlar ev bulmakta zorlanıyor.

Öğrenciler dikkat! İşte il il kira fiyatları!

Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren kira fiyatlarında son durum ne oldu? İşte il il kira fiyatları...

Ev tutacaklar acele edin! Daha da zamlanacak!

İstanbul'da kira fiyatlarına zam geldi. Pandemi nedeniyle görülmeden tutulan evler sirkülasyonu artırırken, en ucuz kira fiyatı 1000 lira oldu.

Pandemi İstanbul'un hangi ilçelerinde kira fiyatlarını uçurdu?

Koronavirüs salgınıyla beraber kalabalıktan uzak olmaya ve müstakil yaşama talep arttı. Bu talep şehir merkezlerinden uzak bölgelerde ev kiralarını uçurdu. İşte İstanbul'da kiraların uçtuğu ilçeler...

Semt bizim ev kira!

Kira geliri nedeniyle vergi mükellefi olanlar rekor kırarak 2 milyon 136 bine ulaştı. Bankalar ise verdikleri kredilerle ev sahiplerinin daha fazla ev almasını kolaylaştırıyor.

Konut ve kira fiyatları nasıl düşer?

Tüm Türkiye'de artan konut ve kira fiyatları karşısında vatandaşlar çözüm bekliyor. Peki, bu fiyat artışı nasıl engellenebilir?

Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor!

Kiralardaki fahiş yükselişler ve yüksek enflasyon karşısında eriyen ücretler memuru da geçim sıkıntısına düşürdü. Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor.

Gaziantep'te kira fiyatları yüzde 50 arttı!

Türkiye genelinde konut fiyatlarında artış tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar kira fiyatları karşısında çözüm bekliyor.

Deva Partisi'nden kira fiyatlarına tepki!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşı siyasi partilerden tepki gelmeye devam ediyor. Son olarak DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, kiraların vatandaşları mağdur ettiğini dile getirdi.

Berlin'de kira ve konut fiyatlarına ilişkin referandum yapıldı!

Berlin’de dün kira ve konut fiyatlarıyla mücadeleye ilişkin referandum yapıldı. Referandumda seçmen kira fiyatlarındaki aşırı yükselişin engellenebilmesi için çok sayıda toplu konutun emlak şirketlerinden alınarak kamulaştırmasını oyladı. 

İzmit'te kira fiyatları için çağrı!

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar  İzmit’teki kira fiyatlarına yönelik çağrıda bulundu. 

Mersin'de kira fiyatları tavan yaptı!

Türkiye genelinde konut fiyatları ve kira fiyatları tavan yaptı. Uygun kira fiyatları ile bilinen Mersin'de de konut fiyatları yükselişe geçti. 

Berlin'de artan konut ve kira fiyatlarına ilişkin referandum yapılacak!

Berlin'de eyalet seçimlerinin yanı sıra yüksek konut ve kira fiyatları probleminin çözülmesi için başkentteki konutların kamulaştırılması önerisi için bir referandum yapılacak. 

Kira fiyatları son 1 yılda ne oldu?

Türkiye'de arta kira ücretleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, son bir sene içerisinde kira fiyatları ne oldu? İşte detaylar...

İstanbul'da kira fiyatları iki kat arttı!

İstanbul genelinde kira fiyatlarında rekor artış tüm hızıyla devam ediyor. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer kira fiyatlarına yönelik komisyon kurulması yönünde talepte bulundu. 

Bursa'da kira fiyatları cep yakıyor!

Tüm ülkede tavan yapan kira fiyatları Bursa'yı da etkiledi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, kent genelinde kira fiyatlarının vatandaşları zor duruma soktuğunu dile getirdi.

Kira fiyatlarındaki artış engellenebilir mi?

Ev satış fiyatlarında ve kira tutarlarında görülen fahiş artışlara tepkiler geliyor. Yeni projelerin başlamasıyla fiyatların normale döneceğini belirten emlakçılar, kiracılara ise “Ev sahibinin enflasyon oranı üzerinde zam yapma hakkı yok” uyarısında bulunuyor.

Kira fiyatlarındaki artış durdurulabilir mi?

Türkiye’de kira fiyatlarında yaşanan yükseliş son dönemlerde herkesin ana gündem maddelerinden biri haline geldi. Kira yükselişleri kontrolsüz bir biçimde yaşanıyor. Peki artan kira fiyatlarına devlet müdahalesi mümkün mü? İşte dünyadan örneklerle kira fiyatlarına yapılan müdahaleler...

istanbul kira fiyatları Haberi

istanbul kira fiyatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı (İPA), “Konut Sorunu Araştırması: İstanbul’da Mevcut Durum ve Öneriler Raporu’nu” paylaştı. BirGün'de yer alan habere göre; raporun sonuçlara göre, İstanbulluların yüzde 95’i kira fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüyor. Kirada oturanların neredeyse yarısı pandeminin başından bu güne kiralarını ödeyemiyor ya da aksatıyor.

İBB verilerine göre Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü, Başakşehir, Küçükçekmece ve Bağcılar ile Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Ataşehir, Sancaktepe ve Tuzla’da boş konut sayısının yüksek olduğu gözlemleniyor.İstanbul’daki boş konut sayısı Avrupa'daki diğer şehirlerle karşılaştırıldığında ortalamanın üstünde. Bu da aslında İstanbul’da konut olduğunu, fakat herkes için erişilebilir olmadığını gösteriyor. Araştırma dahilinde görüşülen kişilerin yüzde 95’i İstanbul’daki kira fiyatlarını yüksek bulduğunu düşünüyor.Kadıköy’de 3 bin TL’ye kirada kalan katılımcı, yaşanan kira artışını şu şekilde anlatıyor: 

“Bizim mahallede...