02 / 06 / 2023

istanbul kira fiyatları

istanbul kira fiyatları

Geçinemiyoruz Platformu tarafından hazırlanan Kadıköy Haziran Ayı Kiralık Konut Raporu'na göre, ilçede kiralık ilanların ortalaması 19 bin 438 Türk Lirası'na ulaştı...

Günlük kiralık evlerde fiyatlar yüzde 50 arttı! 20 bin konut günlük kiralamada!

Günlük kiralık konut pazarı büyümesine devam ediyor. Bir senede yüzde 10 yükseliş kaydedilen günlük kiralık evlerde pazarın yüzde 52'lik kısmı megakent İstanbul'da yer alıyor.

İstanbul'da kira ortalaması asgari ücretin üzerine çıktı! Bin liradan ucuz kiralık daire yalnızca o 16 şehirde kaldı!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut kiraları son 1 yılda yüzde 100'ün üzerinde artış gösterdi. Tapusorcom tarafından hazırlanan ‘Gayrimenkul Sektörü Piyasa Analizi 2022 1. Çeyrek’ raporuna göre ülke genelinde il bazında 1000 TL altında kiralık konut bulunan şehir sayısı 16’ya indi.

İstanbul'da yüzde 161 arttı! Fiyatlar yükselişleri durmuyor!

Emlakjet tarafından açıklanan veriler kapsamında Şubat 2022'de Türkiye genelinde satılık ev fiyatları aylık ortalama yüzde 8 yükseliş sergilerken yüzde 119 artış kaydedildi. 

İstanbul'da konutta hangi ilçeler öne çıkıyor? 

Koronavirüs krizi sonrası normalleşme başlaması ile beraber ve dövizdeki kurun artışıyla Türkiye'de konut krizi yaşanmaya başladı. Uzmanlar İstanbul'da konutta ön plana çıkan ilçeler hakkında bilgi verdi. 

İstanbul'da kira fiyatları yüzde 71,43 arttı!

İstanbul'da konut giderleri kapsamında kira maliyetlerinin son bir yılda yüzde 71,43 yükseldiği belirlendi. 

Metropollerde konut kiraları cep yakıyor!

İstanbul’daki ortalama kira fiyatları, dünyanın önemli metropollerinin gerisinde kalıyor. Şehir merkezlerindeki 2+1 evlerin baz alındığı araştırmalarda Berlin’de 1400 avro olan kira ortalaması, Madrid’de 1350, Roma’da 1250, Paris’te ise 2200 avroya kadar yükseliyor.

İstanbul'da kiralık ve satılık konut fiyatları uçtu!

İstanbul'da kiralık ev bulmak için bir konut tutmak için en az 4-5 bin TL bütçe ayrılması gerekiyor. Satılık evlerin fiyatları ise neredeyse anlık değişmeye başladı.

İstanbul'da en çok hangi ilçedeki evler tercih ediliyor?

Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nun 2021 yılı sonuçlarına göre; meskenlerde doluluk oranı en çok artan ilçelerden biri Kağıthane oldu. İlçe gençlerin kiracı olarak tercih ettiği bölgelerde ilk sırada yer aldı.

Kiracılar yüksek kiralar için harekete geçti!

Artan kira ücretleri karşısında kiracılar imza kampanyası başlattı. 'Kiralara Üst Sınır Getirilsin' sloganıyla başlayan imza kampanyası kısa sürede büyük destek gördü. 

İstanbul'da kiralar tırmanmaya devam ediyor!

İstanbul'da kira artışları tırmanmaya devam ediyor. İstanbul sakinleri artan kira fiyatları karşısında tepkilerini dile getirdi.

Kiralık evler daha hızlı kiracı bulmaya başladı!

“sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporunun 10.'su resmen açıklandı. Raporda yer alan bilgilere göre, kiralık evler daha hızlı kiracı bulmaya başladı...

İstanbulluların yüzde 95’i kiralardan şikayetçi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı (İPA)'ndan yapılan araştırmaya göre; İstanbul'da yaşayan vatandaşların yüzde 95'i yüksek kiralar nedeniyle şikayetçi. 

İstanbul'da ev kiraları yüzde 50 arttı!

Konut kira fiyatlarında yaşanan artış hız kesmiyor. İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde konut talebinin yükselmesi kiraların yüzde 50 artmasına sebep oldu.

İstanbulluların derdi yüksek kiralar!

Halktv yazarlarından İsmail Saymaz bugünkü yazısında İstanbul'daki yüksek kiraları kaleme aldı.

istanbul kira fiyatları Haberi

istanbul kira fiyatları

Hayat pahalılığına karşı gerçekleştirdiği  araştırmalarla bilinen sivil toplum örgütü Geçinemiyoruz Platformu megakent İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yer alan ev fiyatlarındaki yükselişle ilgili bir rapor hazırladı. 

Geçinemiyoruz Platformu tarafından hazırlanan Kadıköy Haziran Ayı Kiralık Konut Raporu'nda kiralardaki yükselişin altı çizildi. 

Peki Kadıköy'de kiralık ev fiyatları ne kadar? İstanbul'da kiralık ev fiyatları arttı mı? İşte megakent İstanbul'un kiralık konut fiyatlarındaki son durum...

Bir internet sitesindeki ilanların karşılaştırıldığı rapora göre Kadıköy'de, Haziran ayı itibariyle kiralık ilanların ortalaması 19 bin 438 Türk Lirası olarak gerçekleşti. 20 bin Türk Lirası ve daha düşük fiyatlı ilanların ortalaması ise 2 bin 892 Türk Lirası olarak belirlendi. 

Sözcü'de yer alan habere göre; Geçinemiyoruz platformunun yayımladığı raporda, "Haziran ayında kiracıları ilgilendiren en önemli gelişme Borçlar Kanunu'nda yapılan geçici düzenleme ile 1...