istanbul kiralık ev fiyatları

istanbul kiralık ev fiyatları

Aşırı göç ve kentsel dönüşüm kiralık konut fiyatlarında yükselişe neden oluyor. “Çocuğum oturacak” bahanesi ve açık artırma usulünden sonra bazı konut sahipleri, şimdi de daha yüksek kira bedeli için evlerini eşyalı hale getiriyor. Böylece kiralar en az 1000 TL daha artıyor.

İstanbullu öğrencilerden kira fiyatlarına tepki!

Artan ev kiraları gündemden düşmüyor. Üniversitelerin açılma kararıyla birlikte ev ve yurt aramaya başlayan öğrenciler, konut ve ev bulunmamasından ve yüksek fiyatlardan yakınıyor.

Kira sorunu çözülüyor mu?

Bursadabugün köşe yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugünkü köşe yazısında kira sorunlarını kaleme aldı. 

İstanbul'da ev kiraları yüzde 100'den fazla arttı!

Emlakjet, Ağustos 2021 emlak verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre; senelik satılık fiyat değişimi sıralamasında yüzde 40 yükselişle İstanbul ilk sırada oldu ve yıllık kiralık fiyat değişimi ise yüzde 105 olarak kaydedildi.

İstanbul'da öğrencilerin ev bulma sorunu büyüyor!

İstanbul’da fahiş kira tartışmaları devam ediyor. Beşiktaş'taki Vişnezade Mahallesi; kentte son bir senede konut kiralarının en fazla yükselişe geçtiği ikinci mahalle oldu.

İstanbul'da kira fiyatları yüzde 66 arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Planlama Ajansı tarafından hazırlanan “Konut Sorunu Araştırması: İstanbul'da Mevcut Durum ve Öneriler raporu” dün açıklandı. 

İstanbul'da kiralık ev sorunu büyüyor!

İstanbul'da kira fiyatlarının tavan yapmasına karşın konut bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Ev sahipleri a artık konutlarını bölerek kiraya veriyor. Peki kira fiyatları düşecek mi? Emlakçılar ne diyor? İşte kira sorunuyla ilgili görüşler...

İstanbullular ev bulamıyor!

Megakent İstanbul'da kiralık ev bulma sorunu gün geçtikçe büyüyor. Öyle ki bazı emlakçıların vitrinleri tamamen boşaldı

İstanbul’da konut fiyatına yüzde 7, kiraya yüzde 5 zam!

Konut piyasasındaki fiyat gelişmeleri değerlendiren Endeksa’nın analizlerine göre salgının etkisiyle İstanbul'da istenilen konut satış fiyatı yüzde 7, kira fiyatı ise yüzde 5 arttı. İstanbul'da istenilen güncel ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.908 TL, kira fiyatı ise 18,51 TL’ye ulaştı.

İstanbul’da ortalama kira 1.503 lira! 

2019 yılı 4'üncü çeyreği kira endeksi verilerine göre; İstanbul’da düşüş gösterirken, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da artış yaşandı...

Deprem sonrası fahiş kira artışlarına soruşturma!

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, deprem sonrası fahiş kira artışlarına karşı soruşturma başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konuyla ilgili "Kira fiyatlarında olan artışın takibini yapıyoruz'' dedi.

İstanbul'da ortalama kira fiyatı 1.486 TL!

2019 yılı 3'üncü çeyreği kira endeksi verilerine göre; 3'üncü çeyrekte İstanbul’da kira endeksi 2'nci çeyreğe göre 2,25 puan düşüş kaydetti.

Öğrenciler kiralık konut sektörünü canlandırdı! 

Üniversiteye yerleşen öğrenciler kiralık konut piyasasını hareketlendiriyor. Öğrenciler em çok 1+1 ve 2+1 konutları tercih ediyor. 

Öğrenciler dikkat! Yurt mu, ev mi?

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra veliler de kara kara düşünmeye başladı. Peki yurtta kalmak mı yoksa ev tutmak mı?

Ankara'da öğrenciler için kiralık ev portalı hizmete alındı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehre üniversite okumaya gelen ve kiralık konut arayan öğrenciler için ev arama portalı oluşturulduğunu açıkladı.

Bodrum’da kiralık ev kalmadı!

Türkiye'nin genelinde yaşanan kiralık ev sorunu tatilcilerin gözdesi Bodrum'a da sıçradı...

İzmir'de kiralık konut stoku tükendi!

Türkiye'de kiralık ev sorunu gittikçe büyüyor. Özellikle İzmir'de kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Kiralık ev krizi nasıl çözülecek?

Ekonomist Doç. Dr. Hüseyin Selimler, bir süredir gündemden düşmeyen kira fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Devletin kira fiyatlarına müdahale etmesi gerektiğini dile getiren Hüseyin Selimler, ev sahiplerine ve kiralık ev arayan kişilere de uyarılarda bulundu.

Kiralık konut fiyatları nasıl düşer?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Oray Eğin bugünkü köşesinde konut sektöründe son günlerdir gündemden düşmeyen kiralık ev krizini kaleme aldı. İşte Oray Eğin'in 'Ev bulamayan öğrencilere çözüm önerim: Üniversiteyi bırakın' başlıklı yazısı...

Uyanık ev sahipleri harekete geçti!

Kiralık ev sıkıntısının başladığı bugünlerde ev sahibi kiracı kavgaları da arttı. Peki ev sahibi eski kiracıyı çıkarabilir mi? Ev sahibi eski kiracıya yüksek kira ödetebilir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı büyüyor!

İstanbul genelinde kiralık ev sorunu gün geçtikçe büyürken üniversite öğrencileri kalacak ev bulamıyor. Emlakçılar piyasadaki son durumu anlattı. 

Kiralık ev arayışları arttı!

Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, geçmişte emlak arayanların üçte birinin kiralık, üçte ikisinin satılık konut aradığına, fakat bu sene bu oranların eşitlendiğine dikkat çekti. Tandoğan, bu talebin bu şekilde süreceğini dile getirdi.

Kiralık ev şirketleri geliyor!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşın yeni formül hayata geçiyor. Yeni hayata geçecek formül ile kiralık ev şirketleri kurulacak. 

Satılık ve kiralık ev fiyatları düşecek mi?

İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında son bir senede büyük bir yükseliş kaydedildi. Bir sene öncesine kadar bin 500, 2 bin TL seviyesinde evlerin kiralanabildiği İstanbul’un birçok semtinde boş konut kalmadı.

Kiralık ev fırsatçılığında günah keçisi kim?

Mars Gayrimenkul kurucu ortağı Samet Hızalan son zamanlarda sık sık gündeme gelen kiralık konutlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Hızalan'ın o açıklamaları...

Kars'ta kiralık konut problemi büyüyor!

Türkiye genelinde hızla artan kiralık konut sorununda Kars'ı da vurdu. Kent genelinde kiralık ev bulmak imkansız hale geldi. 

Kiralık ev probleminin temelinde ne var? 

İstanbul'da kiralık ev sorunu gitgide büyüyor. Ev arayanlar hayalindeki evi bulsa da evleri kiralamakta zorluk çekiyor. Peki, kiralık ev sorununun temelinde ne yatıyor? İşte detaylar...

istanbul kiralık ev fiyatları Haberi

istanbul kiralık ev fiyatları

Türkiye’de son zamanlarda hızlanan kentsel dönüşüm, aşırı göç ve okullarda yüz yüze eğitime start verilmesi; kiralık evlere olan talebi tırmandırırken, konut sahipleri de evlerini daha yüksek bedelle kiralamak için çeşitli yollaa yöneliyor. Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre; “çocuğum evde oturacak” bahanesinden sonra, açık artırma usulüyle en yüksek fiyat teklif edene kiralama yönteminin de devamında; bazı konut sahipleri ekstra yüksek kira için evlerini eşyalı hale getirmeyi tercih ediyor. Böylece kira fiyatları en az bin TL daha yükseltiliyor. 

BEŞ YILDA YÜZDE 157

Kira artışlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakan Erilkun Danışmanlık Hizmetleri Başkanı Hakan Erilkun, Türkiye’de son 5 senede kira artış hızının yüzde 157 arttığını ve bu oranla OECD ülkeleri arasında kiraların en fazla arttığı ülkeler arasında olduğunu belirtti. Büyük...