30 / 06 / 2022

istanbul konut fiyatları arttı mı

istanbul konut fiyatları arttı mı

Kovid-19 salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi İstanbul'un 2 ilçesinde konut fiyatlarını ikiye katladı. Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ortalama satılık konut metrekare fiyatları yüzde 100'ün üzerine çıktı.

İstanbul'da 120 bin TL'ye satılık ev fırsatı!

Konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesiyle birlikte konuta olan talep arttı. Peki İstanbul'da en ucuz ev ilanları nerede? En ucuz konut fiyatı hangi semtte? İşte detaylar...

Ümraniye, Sultangazi ve Beylikdüzü'nde konut satışları virüs dinlemedi!

İstanbul genelinde konut satışları yılın ilk 5 ayında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 4,9 düşerken, 14 ilçede arttı. En yüksek artış yaşanan ilçeler ise yüzde 28,66 ile Ümraniye, yüzde 15,54 ile Sultangazi ve yüzde 13,41 ile Beylikdüzü olarak kaydedildi.

Koronavirüsle İstanbul'da hangi ilçelerde konut talebi arttı?

Koronavirüs salgınıyla birlikte villa ve müstakil konutlarda yoğun talep yaşandı. Peki İstanbul'da hangi ilçelerde konut talebi arttı? İşte koronavirüsün İstanbul'daki konut talebine etkisi...

İstanbul'da evlerin metrekare fiyatı 2 bin 60 TL!

Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Türkanık: "İstanbul'da ev için harcanan para metrekare başına 2 bin 60 lira. Bu rakam Türkiye genelinde 1690 lira civarlarında" dedi.

İstanbul'da konut fiyatlarında reel artış yok!

Merkez Bankası Erdem Başçı yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Başçı, yıl sonu enflasyon tahminlerini önemli ölçüde yukarı çektiklerini açıkladı. Başçı, dün açıklanan İstanbul'da konut fiyatlarındaki yüzde 30'luk artışla ilgili de konuştu.

İstanbul'da konut fiyatları 2014'te yüzde 25 arttı!

Türkiye genelinde konut fiyatlarındaki yıllık artış yüzde 16’ya, İstanbul’daki yıllık artış ise yüzde 25’e dayandı. En düşük yıllık değişimin gerçekleştiği düzey yüzde 3.55 ile Diyarbakır ve Şanlıurfa’da oldu.

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz! İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti!

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz devam ediyor. İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti. 

İstanbul, Ankara ve İzmir'de sıfır konut fiyatları ne kadar?

Son dönemlerde artan ev fiyatları sebebiyle vatandaşlar konut almakta zorluk yaşıyor. Peki ev fiyatları neden artıyor? Üç büyük şehirde konut fiyatları kaç TL'den başlıyor? Uzmanlar konut fiyatlarına ilişkin hangi açıklamaları yapıyor? İşte ayrıntılar...

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Konut yatırımcılarının gözdesi olan İstanbul'un Pendik ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 artış gösterdi.

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları katlandı? Yatırımcılar akın ediyor!

Zeytinburnu, ulaşım ağının çeşitlilik kazanmasıyla geliri yüksek yatırımcılar tarafından da tercih edilir oldu. Özellikle sahil bölgesinde yer alan projeler gün geçtikçe katlanıyor. Peki Zeytinburnu'nda konut fiyatlarında son durum ne?

İstanbul'da konut fiyatları Avrupa şehirlerine yaklaşacak! 

İstanbul'daki konut fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan Golden Sign Kurucu Ortağı Gül Gül, “İstanbul’daki konut fiyatları daha da artarak Avrupa şehirlerinin değerine yaklaşacak” dedi.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 26 arttı! 

MINTLAB tarafından hazırlanan İstanbul Konut Piyasası Raporu'nda sektörle ilgili önemli bilgiler yer aldı. Buna göre İstanbul'da konut fiyatları yüzde 26 arttı. 

İstanbul'da konut fiyatları ve yüksek kiralar gündemden düşmüyor!

İstanbul'da konut fiyatları ve yüksek kiralar gündemden düşmüyor. İPA tarafından yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 35,5’i “Gündemimizde konut ve kira fiyatlarındaki artış var” dedi.

İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını indirmesiyle vatandaşlar konut arayışlarını artırdı. 1 milyon TL'den ucuz konutlara odaklanan vatandaşlar, İstanbul'daki konut fiyatlarını araştırıyor. Peki İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

İstanbul'da satılık konut fiyatları fırladı!

Son günlerde artan konut fiyatları gündemden düşmüyor. İstanbul'da merkezi bile olmayan semtlerde 2+1 konutların fiyatları 300 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor. Beşiktaş ve Kadıköy gibi yerlerde ise eski binalardaki 2+1'ler 700-750 bin TL arasında satılıyor.

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

İstanbul Beykoz'da imar planlarının çözüme kavuşmasının ardında ilçe içerisinde konut fiyatları artış yaşadı.

İstanbul'da konut fiyatlarında son durum ne?

Konut sektörü Kovid-19 salgınından etkilenen sektörlerden biri. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'daki konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 18.73 arttı!

İstanbul'da son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 18.73 artarken kira fiyatları da yüzde 10.69 yükseldi. 

İstanbul'da konut fiyatları yeniden hareketlendi!

İstanbul'daki konut fiyatları yeniden hareketlendi. Pandemi ile büyük talep gören kıyı semtlerdeki bahçeli, teraslı, balkonlu evlerin fiyatları yüzde 9-11 arasında yükseldi. Merkezden uzak, daha geniş ve ferah evlere talep artarak devam ediyor...

istanbul konut fiyatları arttı mı Haberi

istanbul konut fiyatları arttı mı

2020'nin başlarında ortaya çıkan Kovid-19 salgını konut piyasasını da etkiledi. Salgın sonrası getirilen kısıtlamalar ile vatandaş evlere kapanınca şehirden uzak bahçeli ve müstakil evlere olan talep artış gösterdi.

Yeni Şafak'tan Kenan Biter'in haberine göre; uzaktan eğitimin de uygulamaya alınması ile imkanı olanlar büyük kentlerden özellikle Ege ve Akdeniz'e akın ederken, kalanlar ise şehirlerin yerleşim anlamında daha izole olan yerlerine göç etti.

FİYATLARINI İKİYE KATLAYAN İKİ İLÇE

İşte salgınla birlikte konut tarafında meydana gelen bu hareketlilik 2020 yılı verilerinde de görüldü. Türkiye'nin öncü emlak sitelerinden birinin yaptığı araştırmaya göre, konut satış rakamı bir önceki yıla göre 2020'de en çok artan ilk iki ilçe Beykoz ve Sarıyer oldu.

YÜZDE 116 ARTIŞ VAR

Kovid-19 salgını sonrası ortaya çıkan talep artışıyla birlikte 2020'de konut...