istanbul konut piyasası

istanbul konut piyasası

MinLlab tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İstanbul Konut Piyasası Değerlendirme Raporu Haziran ayı raporu yayınlandı.

İstanbul konut piyasası Mayıs 2021'de ne oldu? 

Mintlab tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İstanbul Konut Piyasası Değerlendirme Raporu Mayıs ayı raporu yayınlandı. 

Kadıköy en fazla konut stokuyla ilk sırada!

Endeksa, İstanbul’da konut stok adedi ve pazarlama sürelerine ilişkin çarpıcı verileri paylaştı. Buna göre en fazla konut stoku Kadıköy’de iken en az konut stoku Çatalca ilçesinde...

Yabancı yatırımcılar Türkiye'de nereleri tercih ediyor? 

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya Türkiye'deki konut satışları hakkında bilgi verdi.Bu yıl yabancılara ne kadar konut satılmış? Yabancı yatırımcılar en çok nereleri tercih ediyor?

Metro ve metrobüse yakınlık konut fiyatlarını nasıl etkiliyor?

Colliers Türkiye tarafından hazırlanan 2018 yılı 1. çeyrek gayrimenkul ve ofis piyasası genel bakış raporu bugün açıklandı. 

İstanbul, yabancı yatırımcıların gözdesi!

TSKB Gayrimenkul Değerleme Özel Projeler Departmanı Yönetici Yardımcısı Esra Adıbelli Neşeli, İstanbul’un konut sektörünü mercek altına aldı.İstanbul yabancı yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

İstanbullu inşaatçıların gözü Ankara’da!

Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal: “İstanbul merkezli çok sayıda firma yatırım için Ankara’da yer arıyor. Ankaralı firmaların hedefinde de İstanbul var” şeklinde konuştu!

Güngör Uras: Türkiye konut piyasasında İstanbul büyük pazar!

Türkiye'de ev piyasasının açıldığı günlerde Milliyet Gazetesi ekonomi sayfası köşe yazarı Güngör Uras, bugün ki köşe yazısında ev piyasası ile ilgili bilgiler veriyor. İşte Güngör Uras'ın köşe yazısı;

İstanbul konut piyasası: Nereden, nereye doğru?

Türkiye'nin en önemli değerleme uzmanlarından biri İstanbul'un nereden nereye geldiğini kaleme aldı. Kim? İstanbul konusunda ne anlatıyor?

Konut piyasasını neler bekliyor?

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Nurullah Gür bugünkü köşe yazısında konut piyasasındaki son durumu kaleme aldı.

İstanbul'da konut piyasası canlandı! 

sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğinde hazırlanan “sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporu yayımlandı. 

İstanbul konut piyasası Haziran 2021'de ne oldu? 

MinLlab tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İstanbul Konut Piyasası Değerlendirme Raporu Haziran ayı raporu yayınlandı.

İstanbul konut piyasası Mayıs 2021'de ne oldu? 

Mintlab tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İstanbul Konut Piyasası Değerlendirme Raporu Mayıs ayı raporu yayınlandı. 

İstanbul'da konut fiyatları en çok hangi ilçede arttı?

İstanbul İstatistik Ofisi tarafından İstanbul Ekonomi Bülteni - Konut Piyasası Nisan 2021 verileri açıklandı. Peki verilere göre İstanbul'da kaç konut satıldı? İstanbul'daki ev fiyatları arttı mı? İşte detaylar...

İstanbul'da konut satışları yüzde 11,5’lik artışla 265 bine çıktı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, Ocak 2021 konut piyasası verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, İstanbul'da 2020'de konut satışları bir önceki seneye göre yüzde 11,5 arttı ve 265 bine ulaştı. İstanbul harici illerde toplam konut satışları da 1 milyon 234 bine ulaştı.

Konut piyasasındaki toparlanma yavaşladı mı?

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ve sahibindencom işbirliği ile hazırlanan “Konut Piyasası Görünümü” raporunun ikincisi açıklandı. Yayınlanan rapora göre Ocak'ta konut piyasasındaki toparlanma hız kesti.

ABD'de konut piyasası endeksi Aralık ayında beklentinin altına indi!

ABD'de konut piyasası endeksi, Aralık ayında bir önceki aya göre 4 puan azalışla 86 değerine düşerek piyasa beklentilerinin gerisinde kaldı. 

ABD'de konut piyasası endeksi Kasım ayında rekor kırdı!

ABD'de konut piyasası endeksi, Kasım ayında rekor tazeleyerek bir önceki aya göre 5 puan artışla 90 değerine çıktı. 

ABD'de konut piyasası endeksi Ekim'de rekor kırdı!

Amerika Birleşik Devletleri'nde konut piyasası endeksi Ekim ayında önceki aya oranla 2 puan artarak 85 değerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı. 

İkinci el konut piyasasında yeni dönem başlıyor!

İkinci el taşıt satışından sonra konut piyasasında da yeni dönem başlayacak. Yapılacak değişikliklerle emlak piyasasında suni fiyat artışları da önlenecek...

ABD'de konut piyasası endeksi eylülde rekor seviyeye yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi eylülde rekor seviyeye yükseldi. Açıklanan verilere göre; ABD'de konut piyasası endeksi, eylülde bir önceki aya göre 5 puan artarak 83 değerine çıktı.

ABD'de konut piyasası endeksi ağustosta 6 puan yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi, ağustosta bir önceki aya oranla 6 puan yükselerek 78 değerine ulaştı.

istanbul konut piyasası Haberi

istanbul konut piyasası

İstanbul Konut Piyasası Değerlendirme Raporu Haziran MintLab tarafından yayınlandı. Raporda İstanbul'un konut piyasasına yönelik detaylarına yer verildi. İşte raporda yer alan konu başlıkları.

2021 yılı ilk çeyrek döneminde Türkiye geneli ile kıyaslandığında  İstanbul’un toplam konu satışları içindeki payı yüzde 20’i ; toplam yapı ruhsatları içindeki payı ise yüzde 12’dir.

İstanbul’daki konut fiyatları Mart ayında 6.447,20 TL/metrekare  ve 844 ABD Dolar/metrekare olarak ölçülmüştür. Yerel para bazında konut fiyatları geçen senenin aynı ayına göre yüzde 23 oranında, Amerikan doları karşılığı ise yüzde 2 oranında artmıştır.

MintLab tarafından türetilen «Konut Verimlilik (Toplam Getiri) Endeksi», konut yatırımcılarının elde ettikleri sermaye kazancı ve kira getirileri dikkate alınarak oluşturulmuştur. 2017 Ocak dönemi baz alınarak (2017 Ocak=100) hazırlanan endeks değeri, Nisan ayı itibariyle İstanbul geneli için 197,9 puandır. Endeksteki...