istanbul müstakil ev fiyatları

istanbul müstakil ev fiyatları

Kovid-19 salgını ve depremlerle büyükşehirlerde müstakil konuta da talep yükseldi. Sedimega İnşaat A.Ş. Başkanı Avcı, İstanbul'da artan müstakil ev fiyatlarının alıcıları İzmir'e yönelttiğini belirtti. 

Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüs salgını konut trendlerinde değişikliğe sebep oldu. Salgın sürecinde izole olmak isteyen ve kalabalıktan kaçmak isteyen vatandaşlar, villa tipi konut arayışlarını artırdı. Peki İstanbul çevresinde hangi ilçelerde konut arayışı arttı? Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Müstakil ev maliyeti 2022!

Müstakil ev maliyeti 2022 haberimizde yer alıyor. Peki Müstakil ev maliyeti 2022 ne kadar oldu? Müstakil ev maliyeti arttı mı? İşte Müstakil ev maliyeti 2022...

Müstakil konut fiyatlarında son durum ne?

Koronavirüs salgını ile beraber tercih edilmeye başlanan müstakil konutlara yapılan masrafların çoğu yatak odaları, misafir odaları, mutfak, banyo, balkon gibi alanlara harcanıyor. Peki, müstakil konutlar gerçekten pahalı mı? sektörde son durum ne? 

2021'de müstakil konutlara ilgi arttı!

Yılın ilk 6 ayında yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 88.4 yükselerek 63 bini geçti. Bu dönemde koronavirüs etkisi sebebiyle müstakil konutlar için alınan ruhsat sayısında artış yaşandı. 

Müstakil konut satışlarına pandemi etkisi!

Koronavirüs salgını sonrasında ilgi odağı olan müstakil ev satışlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu dönemde müstakil evler ve prefabrik ev satışları iki kat arttı. 

İstanbul'da müstakil konutlara salgın piyangosu!

Kovid-19 pandemisinde diğer insanlardan izole yaşama isteğiyle beraber artışa geçen müstakil konut sahibi olma talebi İstanbul'un bazı ilçelerindeki villa fiyatlarını uçuşa geçirdi. 

Ev inşa ettirmek isteyenler dikkat! Arsa fiyatları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını nedeniyle izole yaşam tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Müstakil ev inşaları artması nedeniyle arsa fiyatları da bir hayli arttı.

Müstakil tapu oyununa dikkat!

Avukat Umut Metin, Dünya Gazetesi'nde müstakil tapu oyununu kaleme aldı. İşte Avukat Metin'ın '“Müstakil tapu” oyununa kanmayın' başlıklı yazısı...

Bodrum'da müstakil villa kiraları dudak uçuklatıyor!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Orkun Ün, bugünkü yazısında 'müstakil villaların kirası' konusunu kaleme aldı.

Pandemide fabrika kiraları uçuşa geçti!

Koronaviris salgını sonrasında müstakil ev ve villalara artan ilgiden sonra fabrikalarda da yaşandı. Özellikle iç taleplerde artan yer atışı nedeniyle  fabrika kiraları yüzde 55 arttı.

100 metrekare müstakil ev maliyeti 2021!

2021 yılında inşa edilecek müstakil evlerin inşaat maliyetleri açıklandı. Peki, 2021 yılında yapılacak bir müstakil evin maliyeti ne kadar arttı? İşte 100 metrekare müstakil ev maliyeti 2021...

Bahçeli ve müstakil ev fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Hepsiemlak Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, emlak sektörü ile ilgili konuştu. Yazlık kiralarının artış kaydettiğini dile getiren Tandoğan, yüzde 150 seviyesinde artış yaşanan yerler olduğuna dikkat çekti.

Müstakil konutlarda talep patlaması!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını konut tiplerinde köklü değişiklere neden oldu. Özellikle son bir yıl içerisinde müstakil konutların bulunduğu alana göçler artmış durumda.

Müstakil evlerde talep patladı!

Tapusorcom tarafından yapılan araştırmaya göre; koronavirüs salgını sonrasında müstakil evlerde talep patlaması yaşandı. Özellikle İstanbul, İzmir ve Muğla'da müstakil konutların değeri arttı. 

istanbul müstakil ev fiyatları Haberi

istanbul müstakil ev fiyatları

Türkiye’nin deprem gerçeği ve Kovid-19 salgını, inşaat sektöründeki tüketici dinamiklerinde de değişikliklere neden oldu. İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde bahçeli eve talep, geçen yıla oranla yüzde 30 oranında arttı.

Milliyet'te yer alan habere göre; Sedimega İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Güney Avcı, talebin artmasıyla Mart 2020’den bu yana İstanbul’daki müstakil ev fiyatlarının da yüzde 30 oranında arttığını vurguladı ve “Bu da konut arayışındaki İstanbulluları, İzmir’e yöneltti” şeklinde konuştu.

Doğa ile iç içe proje

İzmir’de uzun yıllardır insan odaklı birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Avcı, “Pandemi öncesinde bahçeli konut alım süreçleri ortalama 2-3 hafta sürerken, Mart 2020’den bu yana müşterilerimizin daha hızlı karar aldığını gözlemledik. Satış ofisimize gelen misafirlerimiz, öncelikle evlerimizin bahçe kullanım detaylarını, açık alanlarda sunduğumuz imkanları kısaca ne...