İstanbul sur restoreleri

İstanbul sur restoreleri

1941 yılında İstanbul Belediyesi, İstanbul'un harap olan tarihi surlarını yıktıracakmış. Tamirleri mümkün olmayan surların muhafazasında bir fayda görmeyen Belediye, yalnız Edirnekapı ve Yedikule surlarını muhafaza edecekmiş.

Sur Otopark İnşaat Eğitim Turizm Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Sur Otopark İnşaat Eğitim Turizm Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi bugün Fatih'te 50 bin TL sermaye bedeli açıldı. 

Sur Yapı Bahçeyaka, Kanal İstanbul'a ne kadar yakın?

3. havalimanı, Kanal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne kolay ulaşımı ile dikkat çeken Sur Yapı Bahçeyaka projesinde satışlar devam ediyor..

Sur Yapı Exen İstanbul satış fiyatları!

Sur Yapı Exen İstanbul satış fiyatları 850 bin TL'den başlayarak değişiyor. Exen İstanbul projesinde daireler oturuma hazır...

Exen İstanbul Sur Yapı ödeme şekli!

Toplam 1038 konuttan meydana gelen Ümraniye Exen İstanbul'da sıfır peşinat ve sıfır faizle taksitli ödemeler yapılıyor...

Axis İstanbul Sur Yapı ödeme planı!

Axis İstanbul Sur Yapı ödeme planı kapsamında peşinatsız ve faizsiz 60 ay taksitli ödeme imkanı sunuluyor...

Exen İstanbul Sur Yapı ödeme kampanyası!

Exen İstanbul Sur Yapı ödeme kampanyası kapsamında peşinatsız, faizsiz taksitli ödemeler yapılıyor. Exen İstanbul'da fiyatlar 850 bin TL'den başlıyor...

Exen İstanbul Sur Yapı ödeme koşulları!

Exen İstanbul Sur Yapı ödeme koşulları kapsamında peşinat ve faiz olmadan taksit fırsatı sunuluyor. Exen İstanbul'da fiyatlar 850 bin TL'den başlıyor...

Axis İstanbul Sur Yapı ödeme kampanyası!

Axis İstanbul Sur Yapı ödeme kampanyası kapsamında peşinatsız, faizsiz ödeme kolaylığı sunuluyor...

Sur Yapı Exen İstanbul fiyatları 2017!

Sur Yapı Exen İstanbul fiyatları 850 bin TL'den başlayarak değişiyor. Exen İstanbul projesinde daireler hemen teslim ediliyor...

Sur Yapı Axis İstanbul fiyat 2017!

Sur Yapı Axis İstanbul fiyat listesi ofislerde 1 milyon 280 bin TL'den başlayarak değişiyor. Sur Yapı kampanyası kapsamında peşinatsız, faizsiz ödemeler yapılıyor...

Sur Yapı'dan İstanbul'a 8 yeni proje!

Sur Yapı, 2017 yılında İstanbul’un altı farklı ilçesinde sekiz yeni projeye başlayacak. Bu projelerde 2 bin 554 konut ve 178 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 732 bağımsız bölüm olacak.

Sur Yapı Vitrin ve Axis İstanbul'da teslimler başladı!

2016 Mayıs ayında önce Axis İstanbul AVM’nin açılışını gerçekleştiren Sur Yapı şimdi de APlus ofisleri teslim ediyor. Sur Yapı satış ve inşasını tamamladığı Vitrin projesinin teslimini ise taahhüt ettiği tarihten önce gerçekleştiriyor.

Sur Yapı Axis İstanbul'da 4 bin 705 TL’den başlayan taksitlerle!

Sur Yapı ve Hayat Holding imzasıyla, İstanbul’un önemli ticaret bölgesinin kalbi Edirnekapı’da hayata geçecek olan Axis İstanbul Ofis ve Alışveriş Merkezi’nde satışa sunulan A plus lüks ofisler, Haliç ve şehir manzarası ile dikkat çekiyor.

İstanbul sur restoreleri

İstanbul sur restoreleri İstanbul sur restoreleriHarap olan surlar yıktırılacak


Belediye ile Müzeler İdaresi arasında bir anlaşma yapıldı


    Unkapanı - Yenikapı arasında açılan Gazi Bulvarı üzerindeki eski ve tarihi eserlerin tespit edilmeye başlandığı yazmıştık. 

    Belediye ile Müzeler İdaresi arasında yapılan anlaşmaya göre İstanbul Surları'nın vaziyeti de tayin edilmiştir. İstanbul'un tarihi surlarının mühim bir kısmı harap olmuştur. Tamirleri kabil olmayacağından bu sur parçalarının muhafazasında da bir fayda görülmemektedir. Surların bu harap kısımları tamamıyla yıkılacaktır. 

    Yalnız Yedikule, Edirnekapı gibi sur kapıları tamamıyla muhafaza edilecektir. Bunun için bir proje hazırlanmıştır. Projede muhafaza edilecek surların mevkileri gösterilecek ve diğerleri yıktırılacaktır.

     Diğer taraftan eski...