istanbul ucuz konut

istanbul ucuz konut

Kentsel dönüşüme uygun ve fiyatı çok ucuz konutlar tercih edilerek satın alma fiyatının 5 kat fazlası kadar kazanç elde edilebiliyor.

Konut alacak, yatırım yapacaklar dikkat!

Birçok bankanın konut kredi faizlerini aylık yüzde 0,99'a düşürüp, vadeleri 180 aya uzatması, uzun zamandır bekleme döneminde olan konut talebini canlandırdı.

İstanbul’da ilçe ilçe en ucuz daireler!

İstanbul'da konut stokunun artması fiyatları düşürdü. Düşen fiyatlar cazip fırsatları ortaya çıkardı. İşte İstanbul’da ilçe ilçe en ucuz daireler...

İstanbul'da 2 bin 113 ucuz konutun kurası için son günler!

KİPTAŞ ile TOKİ İstanbul'da toplam 2 bin 113 ucuz konutu kurayla satışa çıkardı. Ucuz ev arayanların hayallerini gerçekleştirecek bu iki projeye toplam 25 bin 946 adet başvuru geldi...

İstanbul'da en ucuz konut nerede?

Türkiye'nin metropol şehri olan İstanbul, dünyanın en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Herkes İstanbul'da bir evi olsun istiyor. Peki İstanbul'da en ucuz konut nerede?

İstanbul'da en ucuz ve en pahalı ev nerede?

İstanbul’da konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe Beşiktaş, en düşük ilçe Esenyurt oldu...

İstanbul'da konut fiyatlarının en ucuz olduğu 5 ilçe!

İstanbul'da Esenyurt'un ardından Arnavutköy'de ucuz konutun yeni adresi oldu. Bölgede dairelerin ortalama fiyatı 217 bin TL'den başlıyor. İşte İstanbul'da konut fiyatlarının en ucuz olduğu 5 ilçe...

Ucuz konutun adresi değişiyor!

Dar ve orta gelirli vatandaşların İstanbul'da konut almaları gittikçe zorlaşıyor. Ülke geneline bakıldığında en pahalı konut İstanbul'da satılıyor. Peki en ucuz konut nerede satılıyor?

İstanbul'da ucuz konut bulmak zorlaşacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul'da hala konut alamamış olanların dikkatini çekecek bir açıklama yaptı. Turan,"Artık İstanbul'da çok ucuz konut olmaz. Biz sosyal konut üretimi yapan yegane kuruluşuz" dedi.

İnşaat patronlarından ucuz konuta destek sözü!

İstanbul’daki konutlarda metrekare satış ortalamasının 5 bin lira sınırına dayanınca düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayali de imkansız oldu. İnşaat şirketlerinin patronları, ucuz konut için seferberlik başlatılırsa destek sözü verdi.

Markalı projelerdeki en ucuz 1+1 konutlar!

Türkiye’de markalı konut sayısı artıyor. Özellikle metro, metrobüs, tünel ve köprülerin geçtiği ulaşım projelerinin de etkisiyle İstanbul’da metrekare değerleri katlanıyor.

Nizameddin Aşa: Uygun fiyat için daireyi temelden alın!

Konut fiyatlarının hızla yükseldiği İstanbul'da şehrin merkezi noktalarında olmasa da Esenyurt, Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerinde 70-90 bin lira arasında başlayan fiyatlarla satılık daire bulunabiliyor.

İstanbul'un hangi ilçelerinde ucuz konut bulunur?

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa,İstanbull'da Esenyurt, Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerinde 70-80 bin liradan başlayan fiyatlarla ev bulmak mümkün olduğunu söyledi.

İstanbul'da lüks konut stoğu şişiyor!

İstanbul’da metrekaresi 5 bin liradan pahalı evlerde üretim ve stok şişiyor. Metrekaresi 2 bin liradan ucuz evlerde ise üretim yok denecek kadar az. İnşaat patronları ‘yüzde 50’yi aşan arsa maliyeti ile alt gelirli için ev yapılamaz’ diyor.

İstanbul’da lüks konut çok, sosyal konut az!

Konutder’e göre, İstanbul’da metrekaresi 1.263 liraya olan konutlara 72 bin ihtiyaç var ancak hiç üretim yapılmıyor. Fiyatlar 3 bin lirayı aştığında ise arz çok daha yukarı çıkıyor.

İstanbul Prestij Konut Yönetimi Mimarlık Mühendislik İthalat Ve İhracat Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul Prestij Konut Yönetimi Mimarlık Mühendislik İthalat Ve İhracat Sanayi Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Selay Şapçı tarafından kuruldu.

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarının artmasına sebep oldu mu? Salgından etkilenen gayrimenkul sektöründe fiyatlar nasıl değişti? İşte detaylar...

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 13.5 arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’daki konut piyasasının analiz edildiği Haziran 2020 Konut Piyasası İstanbul Ekonomi Bülteni’ni yayınladı. 

İstanbul'da konut fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul'da konut fiyatlarında yaşanan değişimler...

İstanbul'da konut satış fiyatları arttı mı?

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul’da talep edilen konut kira fiyatında artış yaşanan ilçeler...

Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüs salgını konut trendlerinde değişikliğe sebep oldu. Salgın sürecinde izole olmak isteyen ve kalabalıktan kaçmak isteyen vatandaşlar, villa tipi konut arayışlarını artırdı. Peki İstanbul çevresinde hangi ilçelerde konut arayışı arttı? Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri!

TOKİ başvuruları ile binlerce dar gelirli vatandaş konut sahibi oluyor. 2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri merak ediliyor. Peki TOKİ konutları hangi illere yapılacak? İşte başvuru şartları...

İstanbul'da konut fiyatları düştü, satışlar arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, 2019'a ilişkin İstanbul’daki konut piyasalarının değerlendirildiği Mart 2020 Konut Piyasası İstanbul Ekonomi Bülteni’ni yayınladı...

Silifke Belediyesi'nden 'dar gelirliler için ucuz konut' müjdesi!

Mersin Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, dar gelirli aileler için sosyal ve ucuz konut müjdesi verdi.

TOKİ 2020 ucuz konut kura çekilişi tarihi belli oldu mu? 

Başvuru yapan yüz binlerce vatandaşın merakla beklediği TOKİ 2020 ucuz konut kura çekilişi tarihi belli oldu mu? İşte TOKİ 100 bin konut kuraları ile ilgili tüm merak edilenler...

Kanal İstanbul çevresine konut yapmak için kooperatif mi kuruldu?

Diyanet çalışanları Kanal İstanbul çevresine konut yapmak için bir kooperatif açtı, kooperatifin kuruş bilgisinde "Kanal İstanbul Yapı Kooperatifi birikimleri değerlendirmek isteyenler için güvenilir bir yatırım kapısı" deniyor...

TOKİ 2020 ucuz konut kura çekimi ne zaman?

TOKİ 2020 ucuz konut kura çekimi ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından da merak ediliyor. Peki TOKİ 2020 ucuz konut kura çekimi ne zaman?

TOKİ 100 bin ucuz konut kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) başlattığı 100 bin sosyal konut projesi için kura heyecanı başladı. Peki TOKİ 100 bin ucuz konut kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

istanbul ucuz konut

istanbul ucuz konut istanbul ucuz konut

Yatırımlık konut almak isteyenler için İstanbul'da çok ucuza fırsatlar var. Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre, kentsel dönüşüme uygun olan konutlar yoğun ilgi görüyor. Kentsel dönüşümle yenilenen konutların mega kent İstanbul'daki fiyatları ortalama olarak 400-500 bin TL'den başlangıç gösteriyor. İstanbul’da krediye uygun olmayan fakat tüketici kredisiyle de satın alınabilecek konutlar da bulunuyor. Bir miktar peşinatla kalanı yüzde 0.98 faizle borçlanılarak ödenecek bu konutlar satın alındıktan sonra yapılacak tek başvuruyla dönüşüme sokulup evin sıfırlanması sağlanıyor. Kentsel dönüşüm için belediyeye sadece bir malikin başvuru yapması yetiyor ve binanın çürük çıkması halinde yıkımı yapılıyor. Yeniden yapılan evler hem krediye uygun hale geliyor hem de değerini 5’e katlıyor. Yenilenmeden sonra hem satılabilir hem de yüksek fiyatlardan kiraya verilmesi de sağlanabilir.

İşte İstanbul’da bulunan en ucuz...