istanbul valiliğine şikayet dilekçesi

istanbul valiliğine şikayet dilekçesi

Günün ilk bombası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'den geldi. İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu

Bu belge olmadan sokağa adım atmayın!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin Valiliğine “Görev Belgesi Düzenlenmesi” konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre, bazı sektörde çalışanlar ''görev belgesi'' başvurusu yapabilecek.

Gürsel Tekin'den İstanbul'un 2 ilçesindeki imar planı değişikliğine tepki!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın iki ilçede yaptığı imar planı değişikliğine tepki gösterdi. 

Yozgat Valiliği, İstanbul Fatih’teki binasını satışa çıkardı!

Yozgat Valiliği 700 kilometre uzaklıkta yer alan İstanbul Fatih’teki binasını satışa çıkardı.

Mersin Valiliğinden vinç kazası iddiasına açıklama!

Mersin Valiliği, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasında vincin devrildiğine yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat genelgesi yayımladı!

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 65 yaş ve üzeri vatandaşların seyahat iznine ilişkin genelge gönderdi.

İstanbul Valiliği'nden kamu binalarının güçlendirilmesi için ihale daveti!

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi'nin (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi'ne (İSMEP) göre İstanbul'da yer alan kamu binalarının güçlendirilmesiyle ilgili ihale daveti Resmi Gazete'de yayımlandı.

AVM'lerle ilgili 81 il valiliğine genelge!

İçişleri Bakanlığının 11 Mayıs'ta gönderdiği genelgeye göre, AVM'ler 10.00-22.00 saatlerinde faaliyet yürütebilecek, çalışanlar ve müşteriler maske takmak zorunda olacak...

Pazar yerlerinde bazı ürünlerin satışı ile ilgili kısıtlamalar kalkıyor!

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Pazar Yerleri" konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeyle pazarlarda giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye malzemelerinin satışının kısıtlanmasına ilişkin alınan karar 11 Mayıs'tan itibaren kaldırdı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu!

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi.

İstanbul Valiliği'nden Kanal İstanbul itirazları hakkında açıklama!

Kanal İstanbul projesini ÇED raporuna olumlu kararı verilmesinin ardından, vatandaşlar il müdürlüklerinde karara itiraz etmek için dilekçe yazmıştı. Dilekçeleri inceleyen İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, itiraz konularının ÇED raporunda değerlendirdiğini belirtti...

İstanbul Valiliği'nden Kanal İstanbul açıklaması!

İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü “Kanal İstanbul ÇED raporuna yapılan itiraz başvuruları” hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada itiraz dilekçelerinin benzer içerikte olduğu ve nihai ÇED raporu kapsamında değerlendirildiği belirtildi.

İstanbul Valiliği'nden Bahçelievler'deki çöken binayla ilgili açıklama!

İstanbul Bahçelievler'de daha önce boşaltıldığı bildirilen bir bina çöktü. İstanbul Vailiğinden çöken bina hakkında açıklama geldi...

Deprem raporlarını açıklamayan Bursa Valiliğine tepki!

Bursa Valiliği, depreme dayanıksız olan 24 okul ile ilgili olarak yıkım kararı aldı. Eğitim-İş Sendikası, valiliğe terdi.

istanbul valiliğine şikayet dilekçesi Haberi

istanbul valiliğine şikayet dilekçesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Hüseyin Sağ, Levent'teki İETT Garajı arazisi ihalesinde, ihale yasasının ilgili maddelerini uygulamadığını iddia ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında İçişleri Bakanlığına iletilmek üzere İstanbul Valiliğine şikayet dilekçesi verdi.

Hüseyin Sağ, dilekçesinde, söz konusu ihaleyi Sama Dubai'nin kazandığının açıklandığı belirtilerek, 2886 sayılı yasanın ilgili maddesine göre, onaylanan ihale kararının alıcıya bildiriminden itibaren 15 günlük süre içerisinde ihaleyi kazanan kuruluşun ihale bedeli ve masrafları yatırmasının gerekli olduğu, bu husus yerine getirilmezse,herhangi bir işleme gerek kalmaksızın ihalenin bozulmasının ve geçici teminatın gelir kaydedilmesinin gerektiği kaydedildi.

Söz konusu kuruluşun bedeli yatırmadığı ve yatıramayacağını...