istanbul yabancıya konut satışı

istanbul yabancıya konut satışı

Yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgisi her geçen gün artış gösterirken, en çok İstanbul, Antalya, Bursa, Yalova ve Sakarya tercih ediliyor.

Antalya yabancıya konut satışında İstanbul’u solladı!

Yabancılara yapılan konut satışında rekor kıran Antalya, İstanbul’u solladı. Türkiye’de gayrimenkule en fazla yatırım yapan ülke ise Almanya oldu.

Ocak 2018'de yabancıya konut satışında lider yine o ülke!

TÜİK 2018 Ocak konut satış raporunu yayınladı. Rapora göre yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,7 artarak 1.742 oldu. Peki en çok konutu hangi ülke vatandaşı aldı? 

Yabancıya konut satışı yüzde 27,8 azaldı!

Darbe girişiminin ardından Türkiye’den ev alan yabancıların sayısındaki düşüş sürüyor. Temmuz ayında yüzde 48, Ağustos’ta yüzde 26 gerileyen yabancıya konut satışı Eylül’de yüzde 28 azaldı

İstanbul'da Eylül ayında yabancıya 561 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülkemizde yabancılara yapılan konut satışlarında, bu yılın eylül ayında ilk sırayı 561 konut satışıyla İstanbul aldı.

İstanbul yabancıya konut satışında şampiyon oldu!

Antalya, yabancıya konut satışındaki birinciliğini uzun yıllar sonra İstanbul’a kaptırdı. En çok satış yapılan ilk 10 içinde Akdeniz ve Ege sahil kentlerindeki düşüşe karşın yayla kentlerindeki artış dikkati çekti.

Yabancıya konut satışında şampiyon İstanbul!

Antalya, yabancıya konutta birinciliği İstanbul'a kaptırdı. Akdeniz ve Ege'deki düşüşe karşın yayla kentlerindeki artış dikkati çekti. İstanbul'u sırasıyla 440 konutla Antalya, 126 konutla Yalova, 112 konutla Bursa izledi.

İstanbul Eylül'de yabancıya 561 konut sattı!

İstanbul, uzun yıllar sonra yabancıya konut satışındaki birinciliği Antalya’nın elinden kaptı. Bu yılın eylül ayında İstanbul 561 konut satışı yaptı!

Yabancıya konut satışında en fazla artış 1.509 konutla İstanbul'da oldu!

Kentsel dönüşüm, 3'üncü köprü, 3'üncü havalimanı gibi projelerle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, yabancılara konut satışında bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre bin 509 konutla en fazla artış gösteren il oldu.

İstanbul Prestij Konut Yönetimi Mimarlık Mühendislik İthalat Ve İhracat Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul Prestij Konut Yönetimi Mimarlık Mühendislik İthalat Ve İhracat Sanayi Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Selay Şapçı tarafından kuruldu.

Yabancıya konut satışında beklenmeyen rekor!

PropertyTR Ceo’su Yusuf Boz, konut sektörüne ilişkin değerlendirmeler yaptı. Yusuf Boz, yabancıya konut satışında beklenmeyen bir patlama yaşandığını dile getirerek, Çinlilere satışın önemli olduğunu söyledi. Boz, Konut almak için daha fazla beklememek gerektiğine de dikkat çekti.

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarının artmasına sebep oldu mu? Salgından etkilenen gayrimenkul sektöründe fiyatlar nasıl değişti? İşte detaylar...

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 13.5 arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’daki konut piyasasının analiz edildiği Haziran 2020 Konut Piyasası İstanbul Ekonomi Bülteni’ni yayınladı. 

İstanbul'da konut fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul'da konut fiyatlarında yaşanan değişimler...

İstanbul'da konut satış fiyatları arttı mı?

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul’da talep edilen konut kira fiyatında artış yaşanan ilçeler...

Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüs salgını konut trendlerinde değişikliğe sebep oldu. Salgın sürecinde izole olmak isteyen ve kalabalıktan kaçmak isteyen vatandaşlar, villa tipi konut arayışlarını artırdı. Peki İstanbul çevresinde hangi ilçelerde konut arayışı arttı? Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Yurt dışı teşkilatı yabancıya konut satışını artıracak! 

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yurt dışı teşkilatının çalışmaları, yabancıya konut satışına pozitif katkı sağlayacak" dedi...

İstanbul'da konut fiyatları düştü, satışlar arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, 2019'a ilişkin İstanbul’daki konut piyasalarının değerlendirildiği Mart 2020 Konut Piyasası İstanbul Ekonomi Bülteni’ni yayınladı...

Ahmet Erkutoğlu: Yabancıya konut satışı yavaşlayabilir!

TUİK 2020 Şubat ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Korona salgını nedeniyle önümüzdeki aylarda yabancıya konut satışında bir yavaşlama söz konusu olacak'' dedi.

Cari açığın finansmanında yabancıya konut satışının payı artıyor!

Yabancıya konut satışlarında artış görülmesine rağmen Türkiye’ye yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarında son yıllarda belirgin bir azalma görülüyor. Peki bu durum cari açığın finansmanını nasıl etkiliyor?

Yabancıya konut satışında 50 milyarlık hedef!

2020 Ocak ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Yabancıya konut satışında 50 milyarlık konut satışı yakalanabileceğini öngörüyoruz'' diye konuştu.

Kanal İstanbul çevresine konut yapmak için kooperatif mi kuruldu?

Diyanet çalışanları Kanal İstanbul çevresine konut yapmak için bir kooperatif açtı, kooperatifin kuruş bilgisinde "Kanal İstanbul Yapı Kooperatifi birikimleri değerlendirmek isteyenler için güvenilir bir yatırım kapısı" deniyor...

istanbul yabancıya konut satışı

istanbul yabancıya konut satışı istanbul yabancıya konut satışı

TÜİK tarafından yapılan istatistikler sonucunda; yabancıya gayrimenkul satışında lider olan iller arasında ilk 5 sırada; İstanbul, Antalya, Bursa, Yalova ve Sakarya oturuyor. Yabancıların satın aldıkları konut sayısı her geçen gün artış gösterirken, ülkede esen olumlu siyasi ve ekonomik hava yatırımcıların yüzünü güldürüyor. PropertyTR yetkilileri tarafından yapılan açıklama kapsamında, ülkemizde en fazla konut yatırımı yapan ülkeler şu şekilde:
- Irak
- Suudi Arabistan
- Kuveyt
- Rusya
- Afganistan

Ortadoğu ülkeleri sonrasında diğer ülkelerden gelen yabancı yatırımcının Türkiye’ye ilgisi devam ediyor. Bu sonucu ülkede yaşanan yerel seçim sonuçlarının pozitif olması ve yaz tatilinin başlamasıyla Yusuf Boz, hareketlenen emlak piyasalarının pek çok hava yolu şirketinin Türkiye'ye yaptığı sefer sayılarının artması ve uçuş hatlarının gelişmesine neden olduğunu belirtiyor.

Yabancı yatırımcının tercihini oluşturan en önemli...