istanbula yakın uydukentler

istanbula yakın uydukentler

İstanbul'un nüfus yoğunluğunu azaltacak, Marmara Bölgesi'nde yeni uydukentler nerede inşa edilecek? TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar açıklıyor!

Manisa'da üç ayda bine yakın esnaf kepenk indirdi!

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da sadece üç ayda bine yakın esnafın daha kapısına kilit vurduğunu söyledi.

Murat Kurum: 300'e yakın millet bahçesi yaptık!

Yaptıkları tüm inşa faaliyetlerinin, konutların, iş yerlerinin, kamu binalarının sıfır atık uyumlu, yalıtımlı, enerji verimli, akıllı ve çevreci binalar olduğunu belirten Kurum, ayrıca şehirlere nefes aldıran 300'e yakın millet bahçesi yaptıklarını belirtti.

İstanbul depremi bugün çok daha yakın!

Beklenen İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Samet Arslan,"İstanbul depremi 1 ay önce çok yakındı, bugün çok çok daha yakın. İstanbul ve Marmara bölgesine sesleniyorum; orası için beklenen şiddet biraz daha yüksek, İstanbul'da en az 7.2, 7.3'ün üzerinde" dedi.

Tunç Soyer: 20'ye yakın binada yıkım ihbarı var!

İzmir açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "20'ye yakın binada yıkım ihbarı var. Bayraklı'ya ulaşmaya çalışıyoruz. En kritik bölge Bayraklı, Bornova görülüyor" dedi.

Metroya yakın ve düşük katlı ofislere talep artacak!

İstanbul'un metrekare fiyatına göre en çok öne çıkan 50 ofisi mercek altına alındı. Verilere göre, 2021'de kira fiyatlarında önemli bir artış olmayacak. Metroya yakın, düşük katlı ofislere talep artacak.

Akfen'den yeni ihalelere yakın markaj!

Son dönemde kamuoyunda sıkça gündeme gelen şehir hastanesi yatırımlarında önde çıkan isimlerden biri olan Akfen yeni ihaleleri de yakın markaja aldı...

Büyükşehirlere yakın illerde arsa fiyatları arttı!

Ünlülerde başta olmak üzere birçok kişi şehir hayatından sıkıldığı için köylere göç etmeye başladı. Bu nedenle büyükşehirlere yakın olan illere ve ilçelere talep artı.

Altan Elmas: İlk defa yüzde 60’a yakın konut kredili alım gerçekleşti!

Z. Altan Elmas, Haziran ayı konut satışlarına ilişkin,"Normalleşmeye “V” şeklinde başladık diyebiliriz" dedi ve ilk defa yüzde 60’a yakın konut kredili alım gerçekleştiğini, sektörün canlandığını belirtti.

Mehmet Nuri Ersoy: Amacımız 500'e yakın AVM'yi kütüphanelerle buluşturmak!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AVM Kütüphaneleri Açılış Töreni'nde "Amacımız 500'e yakın AVM'yi kütüphanelerle buluşturmak" diye konuştu.

İnşaat sektöründe yakın izlemedeki kredi yoğunluğu arttı!

İnşaat sektöründe yakın izlemedeki kredi yoğunluğu arttı. Genele bakıldığında yakın izlemedeki kredilerde yüzde 244 artış yaşandı... 

İki ayda 16 bine yakın iş yeri kapısına kilit vurdu!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 1 Mart-30 Nisan 2020 tarihlerinde 16 bine yakın iş yerinin kapandığını açıkladı.

Mart ayında konut kredisi kullanımı 2 kata yakın arttı!

TÜİK verilerine göre coronavirüs etkisine rağmen faizlerin düşük olmasıyla konut kredisi kullanımı iki kata yakın artış gösterdi.

2020'de 3 bine yakın şirket 7 binden fazla mağaza açacak! 

Franchising pazarı 2019'da 43 milyar dolara ulaştı. 2020'de sektörün pazar büyüklüğünün 50 milyar dolar olması bekleniyor. 3 bine yakın şirketin 7 binden fazla şube açması öngörülüyor...

istanbula yakın uydukentler Haberi

istanbula yakın uydukentler

Toplu Konut İdarası (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, dünyada 1,5 milyar insanın barınmak için yeterli kritere sahip ev bulamadığını, tedbir alınmazsa 20-25 yıl sonra bu sayının 2,5 milyara çıkacağını belirtti.

Bayraktar, Türkiye'de şehirlerin etrafını "yağ lekesi" halinde saran gecekonduların, konut ihyitacını ve finansmanını içinden çıkılmaz bir hale getirdiğine işaret etti.

Dünyada ipoteğe dayalı konut finansmanında son 1-1,5 yıldır yaşanan krizin bütün ekonomilerde çok ciddi durgunluk yaratırken, Türkiye'nin bu krizden çok fazla etkilenmediğine dikkat çeken Bayraktar, "Türk insanının ayrı bir özelliği var. Barınmayı, evi hem kutsal sayar hem bütün ihtiyaçlarının önünde tutar, ne yapar eder konuta olan borcunu ödemeye çalışır. Bu bakımdan Türkiye'de geliştirilecek finans sistemleri ve konut inşaat sistemleri en atıl en ücra köşelerde bulunan, yastık

...