30 / 06 / 2022

istanbulda dükkan kiraları

istanbulda dükkan kiraları

1993 yılında nüfusu her geçen gün artan İstanbul'da dükkan kiraları, artış hızında ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş. Alışverişin yoğun olduğu semtlerde 12-15 metrekarelik dükkanların kiraları 3 milyondan başlıyormuş.

İşte İstanbul'un merkezindeki dükkan kiraları!

JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre Türkiye'nin cadde perakende pazarında 7 lokasyonda mağaza bulmak imkansız hale geldi. İşte Perakende sektörünün kalbinin attığı 7 önemli merkezde dükkan kiralık fiyatları ne kadar sorusunun yanıtı...

Dünyada emlak fiyatlarının en yüksek olduğu caddelerin 4'ü İstanbul'da!

Bir emlak firmasının yaptığı ve perakende satış yapan dükkan fiyatlarının incelendiği araştırmaya göre; İstiklal, Abdi İpekçi, Vali Konağı ve Bağdat caddeleri dünyada emlak fiyatlarının en pahalı olduğu caddeler arasında yer alıyor...

Hangi şehirlerde dükkan kiraları yüzde 40 arttı? 

Pandemiyle beraber kalabalık şehirlerde yaşayan vatandaşların sahillere yönelmesiyle dev markaların da dükkan yatırım tercihleri değişti. Bu bölgelerde açılan dükkan sayısının fazla olması nedeniyle ticari gayrimenkul kiralarında yüzde 40 oranında artış yaşandı. 

Ankara Suluhan'da dükkan kiralarına yüzde 12 zam!

Ankara’nın tarihi alışveriş merkezlerinden biri olan Suluhan'da dükkan kiralarına yüzde 12 zam yapıldığı iddia edildi.

ATM kiraları lüks dükkanlarla yarışıyor!

Bankaların ATM kiraları lüks dükkan kiralarıyla yarışır hale geldi. Belediye ve şahısların bankalara kiraladığı yerlerin yıllık kiraları 500 bin TL'ye kadar çıkıyor.

AVM'lerdeki dükkan kiralarına düzenleme yapılmalı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nden yapılan açıklamada, alışveriş merkezlerindeki (AVM) dükkan kiraları konusunda hükümetin yeni bir düzenlemesi yapması gerektiği belirtildi.

İzmir'de ofis kiraları artarken dükkan kiraları azaldı!

İzmir'de AVM’lerde ve ofis-büro tipi kiralamalarda önemli artışlar yaşanırken, dükkan kiralarında düşüş yaşandı.

Dükkan kiraları düştü!

Cirolardaki gerilemeye bağlı olarak dükkan kiralarında yüzde 30’lara varan düşüşler yaşanıyor. Kentsel dönüşüm bölgelerindeki yeni konutların yarattığı arz fazlalığı nedeniyle konut kiralarındaki düşüş oranı ise ortalama yüzde 10-15 arası değişiyor.

Kentsel dönüşüm dükkan kiralarını artırdı!

Kentsel dönüşüm yoğun alanlarda esnafın sıkıntısı kiralar üzerinde toplanıyor. Kentsel dönüşüme giren eski binaların yıkılması nedeniyle kiralayacak dükkan bulamayan esnaf, yeni binalar yapıldıkça bölgenin değeri artınca da kiraların aşırı yükselmesinden şikayetçi.

Bağdat Caddesi'ndeki yenilenen binalarda dükkan fiyatları 3'e katlandı!

İstanbul’un en ünlü alışveriş caddelerinden Bağdat Caddesi’nde kiralık dükkan enflasyonu yaşanıyor. Yeniler yüksek fiyatları, eskiler ise yıkım korkusu nedeniyle kiracı bulmakta zorlanıyor. Yenilenen binalardaki dükkan kiraları üçe katlandı…

Dükkan kira artış oranı Eylül 2015!

Borçlar Kanununa göre 2020 yılına kadar dükkan kiralarında sözleşmede yazan esaslara göre dükkan kiracısına yıllık zam yapılıyor. Peki, dükkan kira artış oranı Eylül 2015 nedir?

Aydın Efeler'de dükkan kiralarını güneşin yönü belirliyor!

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaya trafiğinin en yoğun yaşandığı Adnan Menderes Bulvarı'nda yer alan aynı genişlikteki doğu ve batı cepheli iki dükkan arasındaki aylık kira farkı duyanları şaşırtıyor.

1993 yılında dükkan kiraları, ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş!

1993 yılında nüfusu her geçen gün artan İstanbul'da dükkan kiraları, artış hızında ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş. Alışverişin yoğun olduğu semtlerde 12-15 metrekarelik dükkanların kiraları 3 milyondan başlıyormuş.

Anafartalar Çarşısı'nda dükkan kiralarına yüzde 200 zam!

SGK ile Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşma sağlandığı zaman yıkılacak olan Anafartalar Çarşısı esnafı kira şoku yaşıyor. Çarşıda yer alan dükkanların kiralarına yüzde 200 zam yapıldı..

Üsküdar - Sancaktepe metrosu Alemdağ Caddesi'nde dükkan kiralarını artırdı!

2016 yılında faaliyete geçecek Üsküdar-Sancaktepe metrosu, 9 km uzunluğundaki Alemdağ Caddesi’nde şimdiden dükkan kiralarını artırdı. Caddede yer alacak metro istasyonlarının bölgenin gelişimine katkı sağlayacağını kaydediliyor.

istanbulda dükkan kiraları Haberi

istanbulda dükkan kiralarıDükkan kiraları füze gibi


Alışverişin yoğun olduğu semtlerde 12-15 metrekarelik dükkanların kiraları 3 milyondan başlıyor. Trafiğe kapatılmasıyla canlanan Beyoğlu'nda kirası 25 milyon lira olan büfeler var

Nuray ORUN


    NÜFUSU her geçen gün artan İstanbul'da dükkan kiraları, artış hızında ev kiralarıyla yarışır hale geldi.

    Özellikle Beyoğlu, Sultanhamam, Kadıköy ve Bağdat Caddesi gibi alışverişin yoğun olduğu yerlerde küçücük dükkanların kirası 3 milyondan başlıyor. Eğer hava parası verilmemişse bu rakam 25 milyona kadar ulaşıyor.

    Beyoğlu, son yılların en canlı alışveriş merkezlerinden birisi olma özelliğini koruyor. Trafiğe kapatıldıktan sonra genişleyen caddelerde insan akımının artması alışverişle birlikte kiraları...