istanbulda konutta en karşı ilçeler

istanbulda konutta en karşı ilçeler

ERA Gayrimenkul Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Tümen: "İstanbul'da amortisman süresi kısa olan ilçelerin başında 13-14 yılla Esenyurt, Tuzla, Küçükçekmece ve Pendik geliyor" şeklinde konuştu.

Kuveyt Türk'ten konut kredisi faizlerine 6 baz puan indirim!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kar payı oranlarını indi. Banka ikinci el konutta en uygun finansman oranını sunmaya başladı.

Konutta en önemli kriter 'bahçe' oldu!

Sokağa çıkama kısıtlamasının getirildiği şu süreçte evlerde bahçe ve balkonun önemi arttı. Balkonlar, yeni ev alacaklar veya müteahhit ve mimarlar için yeni kriter haline geldi.

Konutta kira getirisi arttı!

IMF dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ve en fazla düştüğü ülkeleri açıkladı. Türkiye'de konutta kira getirisi arttı...

İkinci el konutta en uygun faiz oranı ne kadar oldu?

Bankaların sıfır konut için 0.79 faizli kampanyası devam etse de ikinci konut için faiz oranları sürekli değişiyor. İkinci el için en uygun konut kredisi faiz ne kadar oldu?

Konutta en çok kazandıran il Antalya oldu!

Gayrimenkul Borsası A.Ş tarafından hazırlanan 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre Antalya yatırımcısına en çok kazandıran il oldu...

İkinci el konutta en uygun faiz oranı ne kadar?

Kamu bankalarında sıfır konut için faiz oranları yüzde 0.79’a geriledi. Vatandaşın ikinci el konut konut talebine ise özel bankalar yetişti. İkinci el konut alımında en uygun faiz oranı ne kadar oldu?

En düşük konut kredisi hangi bankada 2020? 

Konut kredisi faizleri 2020’de de hız kesmeden düşmeye devam ediyor. Sıfır konutta da ikinci el konutta da faiz oranları düştü. En düşük konut kredisi faizi hangi bankada? 

Konut kredisi faizleri son 1.5 yılın en düşük seviyesinde!

Dengelenme sürecinin olumlu yansımaları ve Merkez Bankası’nın hamleleri ile kredi kanallarını açıldı. Konutta kredi faizleri 1.5 yıl sonra yüzde 13’ün altına indi. Ticari kredide ise faizi yüzde 12.87 ile 3 yılın en düşük oranını gördü...

İstanbul'un en pahalı ve ucuz ilçeleri belli oldu!

Konutta en ucuz ve en pahalı ilçeler belli oldu. En uygun fiyatlı evlerin Esenyurt ve Arnavutköy'de olduğu açıklandı.

Ev alacaklar dikkat! Amortisman süresi en düşük iller belli oldu!

2019 yılı konut satış ve kira rakamlarına bakılarak yapılan ‘konutta amortisman süresi’ araştırmasına göre en avantajlı iller belli oldu. İşte o iller...

En ucuz kiralık konut Sultanbeyli ve Esenyurt'ta!

İstanbul'da kiralık konutta en ucuz ortalama metrekare fiyatları 9 lirayla Esenyurt, Sultangazi, Sultanbeyli ve Sancaktepe'de görülürken, bu rakam Çekmeköy, Tuzla ve Pendik'te 10 liraya, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Gaziosmanpaşa'da 11 liraya çıkıyor.

Konutta en ucuz Esenyurt, en pahalı Beşiktaş!

İstanbul'da en düşük konut fiyatında 2 bin 209 liralık ortalama metrekare fiyatıyla başı Esenyurt çekerken, onu 2 bin 240 lirayla Arnavutköy, 2 bin 300 lirayla Silivri, 2 bin 322 lirayla Beylikdüzü, 2 bin 350 lirayla Sancaktepe takip ediyor...

Konutta en cazip ilçe!

Kamu bankalarının konut kredi faiz ve finansman oranlarını yüzde 0,99'a çekmesinin ardından gözler konut piyasasında. İşte konutta en cazip ilçeler...

istanbulda konutta en karşı ilçeler

istanbulda konutta en karşı ilçeler istanbulda konutta en karşı ilçeler

İstanbul'da konut amortisman süresi kısa olan ilçelerin başında Esenyurt, Tuzla, Küçükçekmece ve Pendik geliyor. Amortisman süresinin 13-14 yıl arasında değiştiği bu ilçelerde ev almak diğerlerine kıyasla daha cazip.


ERA Gayrimenkul Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen, konut amortisman sürelerine ilişkin yaptıkları araştırmanın sonuçlarını AA muhabiri ile paylaştı.


Tümen, İstanbul'daki ortalamada konut amortisman süresinin 17,6 yıl olduğunu belirterek, Türkiye ortalamasının 18,04 olduğunu söyledi.


İstanbul'un büyüklüğünün ve şehirde konut arzının yüksekliğinin Türkiye ortalamasını ciddi  şekilde etkilediğini dile getiren Tümen, Türkiye'de konut satışlarının yüzde 20'ye yakın bölümünün bu şehirde yapıldığını aktardı.


Tümen, yakın dönemde konut kredisindeki faiz oranlarının düşmesinin amortisman sürelerinin daha da kısalmasını sağlayabileceğini kaydederek, gayrimenkul yatırımının gelecek yılların yine en popüler yatırım araçlarından biri olmayı sürdüreceğini vurguladı.


- Amortisman süresi en kısa Esenyurt bölgesi

İstanbul'un...