29 / 06 / 2022

İstanbulda su yok

İstanbulda su yok

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan "Mecidiyeköy- Mahmutbey Metro Hattı İnşaatı" kapsamında, isale hattının mevcut hatta bağlantısı yapılacak.

Elon Musk'un "Bir evim bile yok" sözlerinin perde arkasıyla ilgili ürküten iddia! Emlak krizini işaret etmiş

TESLA CEO'su Elon Musk'un "Bir evim bile yok" sözleriyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Musk'un bu sözlerle emlak krizini işaret ettiği öne sürüldü.

Adil Bayındır'dan 'Beyşehir Gölü imara açıldı' iddiasına cevap: İnşaat yok, beton yok! 

Konya Beyşehir’in Bağımsız Belediye Başkanı Adil Bayındır, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir’in çevresinin imara açıldığına yönelik iddialara ilişkin, "İnşaat yok, beton yok, ben buralıyım Beyşehir benim suyum" dedi.

Su yalıtımı olmayan binaya izin yok!

Deprem tehlikesi altında bulunan Türkiye'de yapı ömrü ve dayanıklılığı açısından büyük öneme sahip su yalıtımı konusunda önemli bir adım atıldı. 

Planlanan küçük sanayi sitesinin Sarısu’yu kirletme ihtimali yok!

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Satılmışoğlu’na yapılması planlanan küçük sanayi sitesinin Sarısu’yu kirletmesi ihtimali yok. Büyükşehir’in bizi ihanetle suçlamasını anlamsız ve yersiz buluyoruz” diye konuştu.

Depremde yıkılan binaların yüzde 64'ünün su yalıtımı yok!

Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, su yalıtımsız binaları “dikey mezar” olarak nitelendirdi ve “Marmara depreminde yıkılan binaların yüzde 64’ü su yalıtımı olsaydı yıkılmayacaktı” dedi.

KKTC'ye Su Temini Projesi bugün faaliyete geçecek!

Türkiye ile Yavru Vatanı birbirine bağlayan KKTC'ye Su Temini Projesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle faaliyete geçecek. Dünyanın gıptayla baktığı projedeki teknolojinin eşi yok.

Su yalıtımsız binanın depremde hiç şansı yok!

Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan: “Su yalıtımı yapılmış olsaydı, Marmara depreminde yıkılan binaların yüzde 64’ü ayakta kalacak; ölümler ve yaralanmalar da aynı oranda azalacaktı” dedi.

Adil Sabancı: Edirne'deki nehirlerde taşkın riski yok!

DSİ 11. Bölge Müdürü Sabancı: "Şu anda büyük bir taşkın riski yok. Su yavaş yükseliyor. Bu gece debide düşüş başlayacak" dedi.

Burdur Gölü yok oluyor!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça, Burdur Gölü'ndeki temel sorunun 'su bütçesi' sağlanamaması olduğunu söyledi. Su kapasitesinin 3'te 1'ini son 35 yılda kaybeden ve her yıl 330 milyon ton suyu yok oluyor.

Hasan Rahvalı: İFM'de rantçılara yer yok!

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, 'İstanbul Finans Merkezi'nden (İFM) yer alıp kazancıma kazanç katarım diyenlere yerimiz yok' mesajı verdi. Rahvalı, İFM için 550 milyon liralık harcama yaptıklarını söyledi.

Otelcilerden su zammı tepkisi!

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu "Bu zam oranı kabul edilebilir gibi değil. Böyle bir artış dünyada yok. Damacanayla su alsak neredeyse daha ucuza gelecek" dedi.

Bakan Güllüce: Tarım alanları için siyanür riski yok

Bakan Güllüce, Kaz Dağları’nda 24 köyün su sağlayan Ağı Dağı’nda siyanürle altın aramaya izin verilmesi üzerine “tarım alanları için risk yok” diyerek siyanürlü aramayı savundu.

İstanbul'da 4 gün su yok!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ) yapılan açıklamaya göre, Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri Trafo Merkezleri’nde yapılacak olan elektrik sistemleri revizyon çalışmaları nedeniyle 90 saat boyunca bazı ilçelere su verilmeyecek.

İstanbulda su yok Haberi

İstanbulda su yok

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan "Mecidiyeköy- Mahmutbey Metro Hattı İnşaatı" kapsamında, isale hattının mevcut hatta bağlantısı yapılacak.


Bu nedenle, yarın 10.00-24.00 saatleri arasında, Gaziosmanpaşa'da Yıldıztabya, Yenidoğan, Sarıgöl, Pazariçi, Karlıtepe, Merkez, Şemsipaşa, Hürriyet, Bağlarbaşı, Fevziçakmak, Yenimahalle, Kazım Karabekir ve Mevlana mahalleleri, Eyüp'te Sakarya, Silahtarağa, Rami Yeni, Rami Cuma, Düğmeciler, Yeşilpınar, Akşemsettin, Çırçır ve Karadolap mahalleleri ile Bayrampaşa'da Kartaltepe ve Yıldırım mahallelerinin bir kısmı su...