istanbuldaki deprem toplanma alanları

istanbuldaki deprem toplanma alanları

İBB tarafından 39 ilçe için "İstanbul toplanma alanları haritası 2020" belirlendi. Peki İstanbul'daki toplanma alanları nerelerde? İşte İstanbul toplanma alanları haritası...

İstanbul'daki toplanma alanları! Nerede toplanacağız?

5.8 büyüklüğündeki depremler İstanbul'daki deprem riskini yine aklımıza getirdi. Peki depremin ardından milyonlarca insan nerede toplanacak, nerede barınacak. İşte İstanbul'daki toplanma alanları...

İstanbul'da kaç adet acil toplanma alanı var?

Depremi engellemek mümkün değil ama olası bir deprem için önlem almak mümkün. O önlemlerden biri de toplanma alanları. Peki İstanbul'da, olası Marmara Depremi'nde kaç acil toplanma alanı var?

İstanbul'daki deprem toplanma alanlarına AVM mi yapıldı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 üyesi, olası İstanbul depremine yönelik çadır ve toplanma alanlarına inşaat yapıldığını ileri sürdü. 1999 Marmara depreminin ardından 2001’de İBB Afete Yönelik Acil Eylem Planı hazırlandı.

Fatih'teki deprem toplanma alanı mahkemelik!

İstanbul Fatih'te bulunan Vatan Caddesi üzerindeki eski lunapark alanının imar planlan değiştirilerek ticaret ve konut alanına dönüştürülmesine dair Fatih Belediye Meclis'inin verdiği karar mahkemeye taşındı.

Millet bahçeleri deprem toplanma alanı olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "21 ilde 34 millet bahçesinin de açılışını gerçekleştirdik. Açılışa hazır 8 millet bahçemiz daha var" dedi ve Ankara'da, İstanbul'daki olası depremlerde millet bahçelerinin toplanma alanları olacağını söyledi.

Acil toplanma yerleri için yeni çözüm!

Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü yangın, deprem ve benzeri acil durumlarda bina içinde kalanların sayısının ve kimler olduğunun görülebilmesine imkan sunuyor.

Ali Öztunç: Millet Bahçeleri deprem toplanma alanı olarak mı inşa edildi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Millet Bahçelerinin, deprem toplanma alanı olabilmesi için altyapısı yeterli midir? Bu bahçeler deprem toplanma alanı olarak mı inşa edildi?" diye sordu. 

Teşvikiye Mahallesi sakinlerinden deprem toplanma alanı isyanı!

Teşvikiye Mahallesi sakinleri İstanbul’un en değerli bölgesinde devam eden inşaat çalışması için dava açtı.

Gürsel Tekin'den arsa satışı açıklaması!

TOKİ’nin arsa satışı için yeni müzayede açmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, satışları, “Neredeyse hiç deprem toplanma alanı olmamasına rağmen halen arsaların satılması İstanbul’a karşı büyük bir sorumsuzluktur” diyerek değerlendirdi. 

Konya'daki deprem riski ve toplanma alanları mecliste!

Konya ilindeki deprem riski ve toplanma alanları meclis gündemine taşındı. Saadet Parti'li Karaduman, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

En fazla deprem toplanma alanına sahip ilçe hangisi?

Beylikdüzü Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü Afet Yönetimi ve Koordinasyonu çalışanı Sultan Çebitürk yaptığı açıklamada, Beylikdüzü'nün İstanbul'daki sayı ve alansal olarak en fazla deprem toplanma alanına sahip ilçe olduğunu söyledi.

Kızılcahamam’da acil toplanma alanları açıklandı!

Ankara'nın ilçe sınırlarında daha önceden AFAD’la belirlenen 13 deprem toplanma alanı, Kızılcahamam Belediyesi'nce kamuoyuna duyuruldu.

Meclisten geçen yeşil alan ve toplanma alanı kararları mahkemeye taşındı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, meclisten geçen park, yol ve deprem toplanma alanı olarak plan değişikliği yapılması kararı ile bazı tahsisleri kararlarını mahkemeye taşıdı. 

İstanbul’un toplanma alanı mezarlık ve AVM'ler mi?

İBB 'Toplanma ve Geçici Barınma Alanları'nı açıkladı. Listede AVM'ler ve mezarlıklar da var. İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Dr. Tayfun Kahraman, "Kentin merkezinde mezarlıktan başka boş alan kalmadı" dedi...

Deprem toplanma alanlarına ne oldu? 

Elazığ Sivrice'de 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem, olası büyük depremin beklendiği İstanbul’daki deprem toplanma alanlarının durumunu gündeme getirdi...

Gürsel Tekin: Deprem vergileri ve toplanma alanları araştırılsın!

Meclis'te düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Deprem vergileri ve toplanma alanları araştırılsın" dedi.

İstanbul'da toplanma ve geçici barınma alanları belirlendi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geliştirilen karar destek modeli ile 39 ilçenin Toplanma ve Geçici Barınma Alanları’nı belirledi. Seçilen noktalar, deprem sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını yanıtlayacak en uygun kriterleri taşıyan alanlardan oluşuyor...

istanbuldaki deprem toplanma alanları

istanbuldaki deprem toplanma alanları istanbuldaki deprem toplanma alanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), olası İstanbul depremi kapsamında 39 ilçenin Toplanma ve Geçici Barınma Alanları’nı belirledi. İBB'nin seçtiği noktalar, deprem sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını yanıtlayacak en uygun kriterleri taşıyan alanlardan oluşuyor. Alanlar seçilirken Karar Destek Modeli uygulandı. Bu modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı ve puanlama yöntemi uygulandı. Ayrıca AFAD, AKOM, Kıyı Emniyet Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu. Model; mülkiyet, büyüklük (ölçek), ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk, altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu. Modelde, belirlenen kriterler üzerinden puanlama yapılarak Toplanma Alanları ve Geçici Barınma Alanları belirlendi. 

İstanbul deprem toplanma alanları

İstanbul toplanma alanları yer seçim krilerleri şu şekilde;

İstanbul...