istanbuldaki metruk binalar ne olacak

istanbuldaki metruk binalar ne olacak

Türkiye’de 14 bin 519 adet metruk bina tespit edilirken bunların 6 bin 548’i yıkıldı. Belediyeler, tescilli metruk binaların yıkımı konusunda mevzuat engeline takıldıklarından yakınıyor.

Kayseri'de metruk binalar yıkılıyor!

Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, metruk binaların yıkımına başladı.

Ankara Keçiören'deki metruk binalar yıkılıyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok sokak gezerek metruk yapıların yıkımı için talimatlar veriyor.

Kırıkkale Yahşihan'da metruk binalar yıkılıyor!

Kırıkkale Yahşihan Belediyesi tarafından ilçe sınırları içerisinde yer alan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımı sürüyor. 

Osmangazi'de metruk binalar yıkılıyor!

Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından, tehlikeye neden olan metruk bina bırakmamak amacıyla gerçekleşen yıkım çalışmalarına devam ediyor.

Akdeniz'de tehlikeli binalara yıkım kararı!

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde belediye ekipleri tarafından dezenfekte çalışmaları devam ederken;  yer yer sosyal sorunlara neden olan metruk binalar yıkılıyor.

Osmangazi'de metruk binalar tek tek yıkılıyor!

Bursa'da metruk binaların yıkımına devam eden Osmangazi Belediyesi, Dikkaldırım Mahallesi’nde bulunan metruk yapının yıkımını tamamlandı.

Osmangazi'deki metruk binalar tek tek yıkılıyor!

Bursa Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Mahallesi'nde tehlike taşıyan metruk binaları tek tek yıkıyor.

Kırıkkale Yahşihan'da metruk binalar ve iş yerleri yıkılıyor!

Kırıkkale Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, seçim propagandası yapıldığı usulsüz iş yerlerinin ve metruk binalar yıkılıyor.

Bursa’daki tehlikeli metruk binalar yıkılıyor!

Bursa’daki metruk binaların yıkım çalışmaları başladı. Bu kapsamda Bursa Osmaniye Mahallesi’ndeki metruk bina ekipler tarafından yıkıldı.

Van Erişte’deki 223 metruk bina yıkılıyor!

Van Erciş’teki metruk binalar için yıkım kararı alındı. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, bu kararın amacının modern bir şehir oluşturmak olduğunu açıkladı.

Nevşehir’deki metruk binalar yıkılıyor!

Nevşehir’de vatandaşları korkutan metruk binaların yıkım çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Mersin’deki metruk binalar yıkılıyor!

Mersin Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından terk edilmiş metruk binaların yıkım çalışmaları başladı.

Karacabey'deki metruk binalar tek tek yıkılıyor!

Bursa Karacabey Belediyesi ilçede ‘modern kent’ hedefi dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken, ilçe içerisindeki kullanılmayan ve yıkılmak üzere olan metruk binalarla mücadele ediliyor.

istanbuldaki metruk binalar ne olacak

istanbuldaki metruk binalar ne olacak istanbuldaki metruk binalar ne olacak

Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında atılan adımlardan biri de bağımlıların sıklıkla kullandığı metruk binalarla ilgili. Mayıs ayı itibariyle 81 il valiliğinden alınan verilere göre, Türkiye’de 14 bin 519 adet metruk bina tespit edilirken bunların 6 bin 548’i yıkıldı. İlçe belediyeleri ise özellikle tescilli metruk binaların yıkımı konusunda mevzuat engeline takıldıklarından yakınıyor. 


Zaman zaman evsizlerin zaman zaman da uyuşturucu bağımlılarının sıklıkla kullandığı metruk binalarla ilgili seferberlik başlatıldı. 


Sekiz bakanlığın çalışmalarının yer aldığı ve dün Milliyet’in manşetten duyurduğu “Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporu 2017” raporunda metruk binalarla ilgili de ayrıca bir bölüm yer alıyor. 


Valiliklere genelge gitti


Raporun, “arzla mücadele” başlığında yer alan bilgilere göre, uyuşturucu kullanım ve satış alanı olarak da kullanılabilen metruk binaların yıkım ve restorasyon gibi tedbirlerle kontrol altına alınması amaçlanıyor....