İstanbulun en yaşlı konutları hangi ilçelerde

İstanbulun en yaşlı konutları hangi ilçelerde

İstanbul'da 1980 yılı ve öncesi inşa edilen bina sayısı 263 bine yaklaşırken, bu alanda başı 32 bin adetle Fatih ilçesi, 17 bin adetle ise Beyoğlu ilçesi çekiyor.

İstanbul'un en yaşlı konutları hangi ilçelerde?

İstanbul'da 1980 yılı ve öncesi inşa edilen bina sayısı 263 bine yaklaşırken, bu alanda başı 32 bin adetle Fatih ilçesi, 17 bin adetle ise Beyoğlu ilçesi çekiyor.

İstanbul'da konutta en yaşlı ilçe Fatih!

İstanbul'da konut yaşı ortalama 12 olarak belirlendi. Fatih İlçesi 26 yılla İstanbul'un en yaşlı ilçeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Fatih'i Adalar İlçesi 25 yılla, Beyoğlu İlçesi 24 yılla, Güngören İlçesi ise 21 yılla takip ediyor. 

İstanbul'da konutta en değerli semtler hangileri?

İstanbul’un mahalleleri incelemeye alındı. Sonuçlara göre en yaşlı mahalleler Kadıköy’de bulunuyor. Konut piyasasında ise en değerli mahalleler Sarıyer’de Yeniköy, Pınar ve Emirgan; Beşiktas’ta ise Arnavutköy, Bebek, Ulus, Etiler olarak sıralandı...

Yenişehir Yaşlı Yaşam Merkezi tamamlanıyor!

Yenişehir Belediyesinin en önemli projeleri arasında yer alan yaşlı yaşam merkezinin inşaatı tamamlanıyor.

Gökgöl Mağarası'nın restorasyonunda sona gelindi!

Türkiye'nin gezilebilir ve halka açık en uzun üçüncü mağarası olarak bilinen Gökgöl Mağarası'nın restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Mağara, en yaşlı yapı oluşumlarına da ev sahipliği yapıyor.

Yaşlı köyleri projesi yeniden hayata geçiyor!

Batı'da hızla artan yaşlı nüfusun bakımında Türkiye en önemli alternatif olarak öne çıkıyor. Prof. Dr. Akgül, "Buradan yılda 5 milyar dolarlık gelir elde edebiliriz" dedi.

Türkiye'nin en büyük sosyal yaşam kampüsü Buca'da inşa ediliyor!

Türkiye’nin en büyük sosyal yaşam kampüsü Buca’da yükseliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan kampüste huzurevi, engelli eğitim merkezi, yaşlı rehabilitasyon merkezi, havuz, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi gibi bir çok tesis bulunuyor..

Türkiye'nin en yaşlı ili Sinop oldu!

TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de yaşlı nüfusun oranı, 2013 yılındaki yüzde 7.7 olan düzeyinden geçen yıl 6 milyon 194 bin ile yüzde 8’e çıktı.

En genç oteller Antalya'da!

En genç oteller Antalya'da. KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli otellerin işletmeye giriş tarihlerine göre sıralamasında en genç tesisler Antalya'da, en yaşlı oteller ise istanbul'da bulunuyor.

En yaşlı oteller İstanbul'da yer alıyor!

"Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği" başlıklı rapora göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli otellerin işletmeye giriş tarihlerine göre sıralamasında en genç tesisler Antalya'da, en yaşlı oteller ise İstanbul'da yer alıyor.

Norveç dünyanın en yaşanası ülkesi seçildi!

60 yaş ve üstü nüfusun sosyal ve ekonomik rahatlığı ölçülerek yapılan araştırmaya göre, yaşlı nüfusun yaşaması için en uygun ülke Norveç. İsviçre ise listede ikinci sırada yer alıyor.

Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi,beş yıldızlı otel konforunda inşa edildi!

Ankara'nın seçkin semti Yaşamkent'te "Bir Gülüşün Yeter" sloganıyla kapılarını açmaya hazırlanan Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi, beş yıldızlı otel konforunda inşa edildi. Konak sektördeki hizmet standardını en üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Tekfur Sarayı'nın restoresine Bizantologu Semavi Eyice'den tepki!

Blakerna Sarayı'nın bölümlerinden biri olan Tekfur Sarayı'nın restore edilip kültür merkezi olarak kullanılmasına Türkiye'nin en yaşlı Bizantologu Semavi Eyice'den tepki geldi

İstanbulun en yaşlı konutları hangi ilçelerde Haberi

İstanbulun en yaşlı konutları hangi ilçelerde

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı'nın (KENTSEV) Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerinden derlediği bilgilere göre, mega kent İstanbul'da 1 milyon 164 bin bina, 4,5 milyon daire bulunuyor ve her dairede ortalama olarak 3,3 kişi yaşıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, son yaşanan depremler sonrası gözlerin bir defa daha çevrildiği, uzmanların 7 ve üzeri şiddette deprem beklediği İstanbul'da özellikle 1980 ve öncesinde inşa edilen binaların çokluğu dikkati çekiyor.

Şehirdeki  toplam 1 milyon 164 bin binanın yüzde 22,6'sı, yani 262 bin 665 adedi , 1980 ve öncesinde inşa edilmesiyle ön plana çıkıyor. Bu binalarda 1 milyon 51 bin adet daire olduğu öngörülüyor.

Bu alanda en çok binaya sahip ilçe olarak başı 31 bin 899 adetle Fatih ilçesi çekiyor. Onu 17...