İsveç yıkım protesto

İsveç yıkım protesto

İsveç'in Växjö ilinde halk, dans pistinin yıkılmasını engellemek için protesto gösterisi düzenledi.

Filistinliler Tel Aviv’in 50 bin konutu yıkım politikasını protesto etti!

İsrail vatandaşı Filistinliler, Tel Aviv yönetiminin Akka kentine bağlı Nahaf beldesinde yıkım kararına tepki gösterdi. 

Trabzon Beşikdüzü'nde yıkım krizi!

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde bulunan Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkının kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması için ilk kepçe vuruldu. Bir grup protesto ederken, yıkım durduruldu.

İsveç'te dans pistinin yıkımı protesto edildi!

İsveç'in Växjö ilinde halk, dans pistinin yıkılmasını engellemek için protesto gösterisi düzenledi.

Kudüs'te yıkım protesto edildi!

İsrail'in kuzeyinde toplanan binlerce Arap, Filistin bayrakları ile üzerinde "Evlerin yıkılması ve Arapların öldürülmesi insanlık karşıtı suçtur" yazılı dövizler taşıdı.

Gaziosmanpaşa Stadı'nın yıkım kararı protesto edildi!

CHP İstanbul İl Örgütü, Gaziosmanpaşa Stadı'nın yıkılması kararını protesto etti. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, stat önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, burada birçok takıma kaptanlık yapan sporcuların yetiştiğini söyledi.

Urla Balıkova'daki yıkım Balgat'ta protesto edildi!

İzmir'in Urla ilçesinden gelen aileler, CHP'li belediye tarafından mahkeme kararı olmadan evlerinin yıkıldığı iddiasıyla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde protesto gösterisi yaptı.

Hakkari'deki okul için yıkım kararı alınması protesto edildi!

Yıkım kararı alınan Hakkâri Süleyman Uğur Sıtkı İlk ve Ortaokulu öğrencileri, yeni okul için Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüştü. Yıkım kararına rağmen eğitim devam edince öğrenciler yürüyüşe geçti.

İsveç'te marketler zincirinin başına bir Türk getirildi!

İsveç'in süpermarketler zinciri Coop'un Genel Müdürülüğü'ne, Türkiye kökenli Sonat Burman-Olsson getirildi. Ollson, daha önceden 50 bin kişinin çalıştığı 11 milyar Euro'luk düpermarketler zinciri ICA'nın genel müdür yardımcısıydı....

Atakule AVM'nin yıkım ruhsatı alındı!

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platform'na yaptığı yazılı açıklama ile Ankara'daki Atakule AVM'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün yıkılıp yerine yenisinin yapılması konusunda yıkım ruhsatı alındığını bildirdi...

Niğde Kent Meydanı projesinin yıkım çalışmalarına başlandı!

Niğde Belediyesi Kent Meydanı Projesi için yıkım çalışmaları başlatıldı. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Niğde ve Niğdeli için proje üretmeye devam ettiklerini ve halkın yıllardır beklediği projeleri tek tek uygulamaya sunduklarını söyledi...

İsmetpaşa Stadyumu yerine AVM yapılmasını taraftarlar protesto etti!

TOKİ'nin Kocaeli'nde bulunan ve de Kocaelispor'un 35 yıldır müsabakalarını yaptığı İsmetpaşa Stadyumu' nu yıkıp yerine AVM yapacak olmasını stadyumun içindeki taraftarlar, futbol oynayarak protesto etti...

Kaçak yapı yıkım kararı!

Kaçak yapı yıkım kararı, ruhsata aykırı veya ruhsatsız yapılan kaçak yapılar için veriliyor. Yıkım kararının kesinleşmesi için de yapı tatil zaptında belirtilen aykırılıkların giderilmemiş olması gerekiyor....

Hazine'ye devredilen Işıklar Askeri Hava Lisesi'nde yıkım başladı!

Bursa'da Hazine'ye devredilen Işıklar Askeri Hava Lisesi'nde yıkım çalışmaları başladı. Okulun taşınmasıyla tarihi bina dışında boşalacak alana Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile birlikte otel yapılması düşünülüyordu..

İsveç yıkım protesto

İsveç yıkım protesto İsveç yıkım protesto

İsveç'in Växjö ilinde halk, dün bir parkta bulunan dans pistinin yıkılmasını engellemek için müzik eşliğinde protesto gösterisi düzenledi.


Ellerinde “Växjö'de dansı kurtar”, “Belediye uyan”, “Dans bir spordur”, “Özelleştirmecilere hayır” yazılı pankratlar taşıyan eylemciler, dans müziği eşliğinde dans ederek pistin yıkılmasını protesto etti.


Bundan birkaç yıl önce belediye yönetimi bir dizi tasarruf önlemleri aldı ve belediyeye ait bazı bina ve parkların satılmasını kararlaştırdı. Büyük bir dans pistinin yer aldığı Folkets Park (Halk Parkı) özel sektöre satıldı. Parkı satın alan firma, parkta bulunan dans pistini yıkmayı ve yerine 200 konut inşa etmeyi kararlaştırdı.


Halk, uzun yıllar önce kurulan dans pistinin yıkılması girişimine tepki gösterdi ve bunu engellemek için sosyal medyada kampanya başlattı. Pistin kurtarılması için toplanan 500 imza belediye yöneticilerine teslim edildi.


Parkın yeni sahibi...