isveçte morgıç krizi

isveçte morgıç krizi

İsviçre'nin en büyük bankası UBS, bu yılın ilk çeyreğinde, 12,1 milyar dolar düzeyinde bir zarar beklediğini açıkladı.

Koronavirüs krizi uzarsa AVM’ler alternatif pazarlara yönelecek!

Çin'deki koronavirüsü salgınının en çok etkilediği sektörlerin başında perakende geliyor. Koronavirüs krizi uzarsa AVM’ler alternatif pazarlara yönelecek.

İngiltere'de konut krizi büyüyor: Evsizlerin sayısı yüzde 23 arttı!

İngiltere'de konut krizi büyüyor. Ülkede bir yılda evsizlerin sayısı yüzde 23 arttı. Tahminlerine göre şu anda İngiltere'deki evsizlerin toplam sayısı 280 bin civarında...

Menemen’de pazar yeri inşaatı krizi çözüldü!

Menemen’deki pazar yeri krizi çözüldü. Yapılan karşılıklı protokole göre pazar yeri inşaatı için esnaftan para istenmeyecek.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Hasköy’deki yün iplik fabrikasında okul krizi!

İstanbul Hasköy’deki yarım asırlık yün iplik fabrikasının yerine inşa edilecek olan AVM ve konut projesinde “okul” krizi çıktı. 

Faiz oranları kur krizi sonrası en düşük seviyesinde!

Bankaların kredi faiz oranları yaz aylarında gerçekleşen kur krizi sonrası en düşük seviyesine ulaştı. Bankaların faiz oranları 10 Kasım itibarıyla, kurdaki sert yükselişin başladığı 10 Ağustos'a oranla yüzde 8.8 oranında geriledi.

Skyland İstanbul'da aidat krizi!

Eroğlu Holding tarafından inşa edilen Skyland İstanbul projesiyle ilgili de yeni bir aidat krizi gündeme geldi. İşte projedeki yüksek aidatlarla ilgili o iddialar...

Salih Tatlıcı'nın mirasında bilirkişi krizi!

Gayrimenkul kralı olarak anılan merhum Mehmet Salih Tatlıcı'nın mirası paylaşılamıyor. Tatlıcı'nın mirasında şimdi de bilirkişi krizi yaşanıyor...

İngiltere'de evsizlik krizi yaşanıyor! 9 binden fazla kişi sokakta!

İngiltere'de 9 binden fazla kişi sokakta, 78 bin aile de geçici barınaklarda yaşıyor. Evsizlik krizi ülkede "ulusal kriz" halini dönüştü. 

Türklerin Senegal'de inşa ettiği havalimanında isim krizi!

Türk firmalar tarafından Senegal'in Dekar şehrinde inşa edilen havalimanında isim krizi yaşanıyor. Yeni havalimanının yıl sonunda açılması planlanıyor...

Zeki Tanyeri'nin aidat krizi!

Tanyeri Ailesi’nin ikinci kuşak temsilcilerinden Zeki Tanyeri'nin oturduğu apartmanda aidat krizi yaşadığı ortaya çıktı.  Zeki Tanyeri Türkiye’nin önde gelen demir çelik üreticilerinden biriydi. 

Vize krizi Amerika'da gayrimenkul talebini azaltmadı!

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizi birçok yönden ele alınırken ABD’de ev sahibi olma hayali kuranlar ya da bu ülkede çoktan yatırım yapanları nasıl etkileyeceğini, ABD emlak piyasasının nabzını tutan Uluslararası Emlak Uzmanı Almila Gözen yanıtladı.

Katar krizi Türk inşaat yatırımcılarını endişelendirdi!

Katar krizi, yatırımları bulunan Türk şirketlerini zora sokmaya başladı. Katar'da milyarlarca dolarlık yatırımların durma noktasına geleceği uyarısında bulunuldu.

isveçte morgıç krizi

isveçte morgıç krizi isveçte morgıç krizi

Bankadan yapılan açıklamada, zararların yanı sıra ABD'deki tutsat (mortgage) krizi nedeniyle, emlak değerlerindeki azalma sebebiyle, aktif değerlerinde 19 milyar dolarlık daha azalma görüleceği kaydedildi.
Öte yandan, Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ın da, tutsat krizi nedeniyle, bu yılın ilk çeyreğinde 4 milyar dolarlık zarar beklediği bildirildi.
ABD'deki yüksek riskli tutsat sektöründeki kriz nedeniyle, bankaların karşılık gösterdikleri varlıkların değerlerinde de düşüşler ortaya çıktı.

(Star...