izale-i şuyu nedir

izale-i şuyu nedir

Posta yazarı Tamer Heper, 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem üst katta oturuyor, ben alt katta. Üvey annemin 1/4 benim 3/4 payım varken, beni çatı katına çıkartmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü?' sorusunu yanıtladı.

İzale-i şuyu nedir?

Adil biçimde bölünme imkanı olmadığı şeklinde bir rapor verilirse bu halde gayrimenkul satılır parası bölüştürülür, işte sizin davanız bu...

İzale-i Şuyu nedir?

En yalın haliyle izale-i şuyu, taşınmazların hissedarlar arasında paylaştırılması anlamına geliyor. İzale-i Şuyu nedir? sorusunun detaylı yanıtları için tıklayın...

İzale-i şuyu ne demektir?

Hakkınızda izale-i şuyu davası açıldı ve siz izale-i şuyu kelimesinin anlamını dolayısıyla size niçin dava açıldığını bilmiyorsanız izale-i şuyu ne demektir, ayrıntıları için haberimizi inceleyebilirsiniz...

İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem üst katta oturuyor, ben alt katta. Üvey annemin 1/4 benim 3/4 payım varken, beni çatı katına çıkartmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü?' sorusunu yanıtladı.

Zeynep Korel babasının mirası için izale-i şüyu davası açtı!

Mirasçılık (veraset) belgesi almak için Hülya Darcan ve kardeşi Bergüzar Korel’e dava açan Zeynep Korel, veraset ilamı davası sonrasında payına düşeni almak için izale-i şüyu (ortaklığın giderilmesi) davası açtı.

Şişli'de 23.9 milyon TL'ye satılık otopark!

13. Sulh Hukuk Mahkemesi İzale-İ Şuyu Satış Memurluğu, İstanbul'un Şişli ilçesinde 8 parsel üzerinde bulunan otoparkı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli ise 23 milyon 958 bin TL olarak belirlendi.

Emirgan Şerifler Yalısı'nın arsası satılıyor!

Boğaziçi’nin Avrupa Yakası’nda ayakta kalan en eski eser olma niteliğindeki Emirgab Şerifler Yalısı’nın 3 bin 250 metrekare alanlı harem kısmının arsası İzale-i Şuyu ile satılıyor.

Galatasaray'ın can suyu Riva projesi!

Galatasaray'ın can suyu olarak görülen Riva projesinde inşaat çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Emlak Konut tarafından ihale edilen Beykoz Riva arsasının gelirinin yüzde 80'i Galatasaray'ın olacak.

İzale-i şuyu dava dilekçesi 2017!

Hisseli gayrimenkul üzerindeki ortaklığı bozmak adına izale-i şuyu davası açılabiliyor. Bu dava için bir dilekçe ile mahkemeye başvuruluyor. İşte izale-i şuyu dava dilekçesi 2017..

Kendi evinde kiracı durumuna düştü!

İZMİT’te, Raif Koza 141 metrekare arsa tapulu tek katlı bir ev alırken, Kızılay arsanın 7 metrekaresinin kendisine ait olduğunu belirterek, satışını yapabileceğini belirtti. Kızılay, izale-i şuyu davası açarak arsanın tamamının sahibi oldu ve aylık 200 lira kira bedelini ödemesini istedi.

İzale-i şuyu davası harcı 2017!

Bir gayrimenkule paylı mülkiyet hakkına sahip olan paydaşlardan her biri kendi payı bakımından bazı hak ve sorumluluklara sahip oluyor.

İzale-i şuyu davasına itiraz edilir mi?

İzale-i şuyu davası, taşınmaza ortak mülkiyet olarak sahip olan hissedarlar tarafından ortaklığın giderilmesi için açılıyor. Peki, izale-i şuyu davasına itiraz edilir mi? İzale-i şuyu davasında karar bozulabilir mi?

İzale-i şuyu davası vekalet ücreti 2016!

Hisseli taşınmaz mallar üzerindeki ortaklığın giderilmesi için izale-i şuyu davası açılabiliyor. Bu davalar, taşınmazın yer aldığı Sulh Hukuk Mahkemesi'nde açılıyor. Peki, izale-i şuyu davası vekalet ücreti 2016 ne kadar?

İzale-i şuyu davası dilekçe örneği 2016!

İzale-i şuyu, davaya konu olan taşınmaz malın değerine bakılmaksızın o yerin sulh hukuk mahkemesinde görülüyor. Dava için bir dilekçe ile mahkemeye müracaat edilebiliyor. İşte izale-i şuyu davası dilekçe örneği 2016..

İzale-i şuyu davası masrafları 2016!

Ortaklıkların giderilmesi için açılan izale-i şuyu davasında kazanan ve kaybeden taraftan olmaması nedeniyle ortaklığın giderilmesi dava masraflarını tüm taraflar ödüyor. Peki, izale-i şuyu davası masrafları 2016 ne kadar?

Kocaeli'deki 100 bin ev, içme suyu tesisinin elektriği ile aydınlanacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Yuvacık Barajı’ndan içme suyu arıtma tesisine giden sudan elektrik üretecek HES’i devreye soktu.

izale-i şuyu nedir

izale-i şuyu nedir izale-i şuyu nedir

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem binanın üst katında oturuyor, ben alt katta. Tapu kaydında kat mülkiyeti yok, bahçeli müstakil bina diye geçiyor. Bu yerde üvey annemin 1/4 benim 3/4 payımız varken o beni çatı katına çıkartmıyor. Kendisi üst katın maliki olarak beni engelliyor. ‘Hisseni sat’ diyorum satmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü? Bu yerden üçüncü kişilerin yararlanması mümkün mü? Benim bir kısım yerleri kullanmama engel olması hukuki mi?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem binanın üst katında oturuyor, ben alt katta. Tapu kaydında kat mülkiyeti yok, bahçeli...