izmir agora

izmir agora

Agora, Kadifekale ve Kemeraltı üçgeni içinde kalan eskimiş yapıları kamulaştırılarak ticari fonksiyon yüklemeyi hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bölgeyi bu kez “alıcı gözüyle” inceledi.

İzmir Agora'daki kamulaştırma çalışmaları sürüyor!

21 bin 987 metrekarelik alandan 18 bin 337 metrekaresini kamulaştırarak tapusunu alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, geri kalan bölümleri kamulaştırmak için de çalışmalarını sürdürüyor...

Tekstüre, batan Berk Çorap'ı icradan daire fiyatına satın aldı

50 yıllık geçmişi olan ve geçen yıl iflas eden Berk Çorap'ı İtaliana markasının sahibi Tekstüre Çorap firması aldı

İzmir Agora harabeleri kamulaştırma ile ortaya çıktı

Tarihi İzmir Agorası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 26.8 milyon liralık kamulaştırması ve 105 bina yıkımı ile büyük ölçüde ortaya çıkarıldı

Teknosa 81 ilde mağaza sahibi olmayı planlıyor!

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2010 yılında Türkiye'de 81 ilde mağazaya sahip olmayı planladıklarını bildirdi

İzmir Agora'sı ayağa kaldırılıyor

Cumhuriyetin ilk kazı alanlarından olan İzmir Agora'sında 2009 yılı kazılarının kısa süre içinde başlayacağı bildirildi.

İzmir Ticaret Odası Agora kazılarına destek verdi!

İzmir Ticaret Odası Başkanı Demirtaş, "Kaz kaza bildiğin kadar. Biz her zaman destek olacağız" dedi

Smyrna Agorası'nın etrafına özel tasarım duvarlar örülüyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kazı çalışmalarına büyük destek verdiği Smyrna Agorası’nın etrafını “özel tasarımlı” duvarlarla çevrelemeye hazırlanıyor. 3 metre yüksekliğindeki duvarın uzunluğu 810 metre olacak...

Agora'daki tarihi yapı restore edilerek ve müze olacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Agora kazı alanı içinde yıkılmaya yüz tutmuş tarihi bir yapıyı daha restore ederek müzeye dönüştürecek.

İzmir Kemeraltı-Agora-Kadifekale çekim merkezi olacak!

Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere kamu, sivil toplum ve özel sektörden toplam 123 ortağa sahip olan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş., 252 hektarlık Kemeraltı-Agora-Kadifekale bölgesinin "çekim merkezi" haline getirilmesi için çalışmalara başladı.

Agora'yı kuşatan çarpık yapılar yıkıldı!

2 bin yıllık Agora'yı kuşatan çarpık yapılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılarak birer birer temizlendi.

Kadifekale-Agora-Kemeraltı aksı yeniden ayağa kalkıyor!

Yatırımlarına son sürat devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadifekale-Agora-Kemeraltı tarihi aksını yeniden ayağa kaldırıyor.

Agora Antik Kenti'nde restorasyon başladı!

İzmir'de yer alan tarihi Kemeraltı Çarşısı'na ismini veren Agora Antik Kenti içinde bulunan kemerlere iskeleler kuruldu, restorasyon çalışması başlatıldı.

İzmir Karşıyaka Agora AVM, Çiğli'de açılacak!

Agora AVM İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, "Balçova Agora'yı 13 yıldır 101 milyon 800 bin kişi ziyaret etti. Biz de İzmir Karşıyaka'ya Agora'yı getireceğiz" dedi.

İzmir Kurtuluş Mahallesi'ndeki binaların bakımsızlığı dikkat çekiyor!

İzmir’in ilk yerleşim yerlerinden biri olan Agora antik kentinin bitişiğindeki Kurtuluş Mahallesi adını İzmir’in özgürlük mücadelesinden aldı.

İzmir Tarih Projesi'nde son durum!

Agora, Kadifekale ve Kemeraltı üçgeni içinde kalan eskimiş yapıları kamulaştırılarak ticari fonksiyon yüklemeyi hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bölgeyi bu kez “alıcı gözüyle” inceledi.

İzmir Tarih Projesi'nde 3. etap çalışmalarına başlandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Agora-Kadifekale-Kemeraltı aksında, "tarihi mirası korurken, alandaki ekonomik ve sosyal yaşamı da canlandırmak" hedefiyle yürüttüğü Tarih Projesi’nde 3’üncü etap çalışmalara başladı.

Mustafa Toprak İzmir'deki projeleri anlattı!

TRT Kent Radyo'da Belma Şahaner'in konuğu olan İzmir Valisi Mustafa Toprak, üzerinde çalıştıkları projeler ve yatırımcıların da ilgisinden bahsetti. Toprak, Kemeraltı-Agora, Körfez Tüp Geçidi ve Alsancak Limanı üzerine konuştu.

Agora ve Kadifekale için diyalog toplantısı yapıldı!

Agora-Kadifekale-Kemeraltı aksındaki tarihi dokuyu bozmadan rehabilite ederek bölgeyi çekim merkezi haline getirmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ve 19 bölgeye ayrılan tarihi aksta çalışmalar devam ediyor.

İnci Deri İzmir'deki 5. mağazasını Mavibahçe AVM'de açtı!

Türkiye'deki mağaza sayısını 100'e ulaştıran İnci Deri; Agora, Alsancak, Forum Bornova. İzmir Optimum'dan sonra Mavibahçe AVM'de açtığı yeni mağazasıyla ise İzmir'deki mağaza sayısını 5'e çıkarmış oldu.

İzmir Agora Müze Evi'nin restorasyonu yeniden başladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni ihaleyi sonuçlandırmasının ardından, proje revizyonu süreci ve yüklenici firmanın işi bırakması nedeniyle ara verilen "Agora Müze Evi" restorasyonuna tekrar başladı.

Agora ve Kadifekale UNESCO yolunda!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önceki gün İzmir'de gerçekleştirilen "TOURIZMIR Zirvesi"nde "Kemeraltı, Agora, Kadifekale için de UNESCO'ya hazırlık sürecini başlatmak durumundayız" açıklamasını yaptı...

izmir agora

izmir agora izmir agora


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Agora-Kadifekale-Kemeraltı aksında tarihi dokuyu bozmadan rehabilite edebilmek amacıyla başlatılan “İzmir Tarih Projesi” kapsamında  Kemeraltı ve Agora bölgesinde inceleme gezisi yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Havra Sokağı, Agora ve Hatuniye Meydanı'nı gezen Başkan Kocaoğlu, hazırlanan projeler doğrultusunda kamulaştırılması veya satın alınması gündeme gelen tarihi yapıları inceledi. Agora ile Hatuniye Meydanı arasında bağlantı sağlayan 943 Sokak üzerindeki tarihi yapılara da bakan Başkan Kocaoğlu, daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmir Tasarım Atölyesi'nde kısa bir mola vererek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. 


Bölge ayağa kalkacak

Agora-Kadifekale-Kemeraltı arasındaki tarihi aksı 19 bölgeye ayırdıkları İzmir Tarih Projesi kapsamında  mimarlar, şehir plancıları, esnaf, işadamı ve akademisyenlerin de katıldığı çalıştaylar düzenleyerek  bölgeyi çekim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirten İzmir...