izmir butik müze

izmir butik müze

Oyun ve Oyuncak, Mask, Neşe ve Karikatür, Radyo ve Demokrasi müzeleri ile yerli ve yabancın turistlerin akınına uğrayan İzmir, iki yeni butik müzeye daha ev sahipliği yapacak

Beit Hillel Sinagogu müze olarak hizmete açıldı!

İzmir'de yer alan ve yıkılmak üzereyken ayağa kaldırılan Beit Hillel Sinagogu, müze olarak kentin kültür yaşamına sunuldu.

Bomonti Bira Fabrikası İzmir'e taşınıyor!

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Attila Sezgin, İzmir Bomonti Fabrikası'nın 45 dönümlük arazisinde yer alan dokuz fabrika binasını restore edip müze, restoran, açık hava sineması ve cep sineması gibi sosyal ve sanatsal aktivitelere ev sahipliği yapan bir mekan haline getireceklerini söylüyor.

İzmir Seferihisar'da mahalleli evlerini butik otele dönüştürdü!

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaklaşık 500 yıllık tarihe sahip Sığacık'ta evlerini restore ederek butik otele dönüştüren mahalleli, turizme hizmet etmeye başladı.

İzmir merkeze yeni bir müze yapılması planlanıyor!

İzmir Arkeoloji Müzesi’ne turist taşımakta zorlandıklarını söyleyen İzmir Turist Rehberleri Odası (İZRO), kent merkezine yeni bir müze yapılmasını istiyor.

İzmir'deki Tarihi Asansör müze oluyor!

İzmir'in Saat Kulesi'nden sonra en bilinen yapılarından olan ve halen kullanılan Tarihi Asansör'ün kentin çok kültürlü yapısına dikkat çeken bir müze olarak hizmet vermesi önerildi.

Alaçatı'da 100’e yakın butik otel satışa çıktı!

Turizm'de durgunluk, Ege Bölgesi'nin parlayan yıldızı Alaçatı’ya da yansıdı. Her yıl binlerce ziyaretçinin yanısıra pek çok ünlü ismin akın ettiği, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı beldede, 100’e yakın butik otel satışa çıkarıldı.

İzmir Agora Müze Evi'nin restorasyonu yeniden başladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni ihaleyi sonuçlandırmasının ardından, proje revizyonu süreci ve yüklenici firmanın işi bırakması nedeniyle ara verilen "Agora Müze Evi" restorasyonuna tekrar başladı.

İzmir Agora Müze Evi'nin restorasyonu devam edecek mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, proje revizyonu süreci ve yüklenici firmanın işi bırakması nedeniyle ara verilen "Agora Müze Evi" restorasyonu için yeniden ihaleye çıktı.

Agora Müze Evi yeniden ihaleye çıktı!

Agora ören yerinden çıkarılan eserlerin de sergilenebileceği bir cazibe alanı olarak kente kazandırılacak olan Agora Müze Evi restorasyonu için İzmir Büyükşehir Belediyesi yeniden ihaleye çıktı...

Agora Müze Evi restorasyonu için yeni ihale yapılacak!

İkiçeşmelik Caddesi'nde iki ayrı yapıdan oluşan tescilli binayı "Agora Müze Evi" olarak restore etmek için çalışmalara başlayan İzmir Büyükşehir, zorunlu aranın ardından Agora Müze Evi restorasyonu için İzmir Büyükşehir Belediyesi yeniden ihaleye çıktı.

İzmir Agora Müze Evi'nin restorasyonu ihale edilecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, proje revizyonu süreci ve yüklenici firmanın işi bırakması nedeniyle ara verilen "Agora Müze Evi" restorasyonu için yeniden ihaleye çıktı.

İzmir Agora Müze Evi'nin restorasyonu ne zaman tamamlanacak?

İzmir kent merkezde en büyük tarih hazinesi olan Agora'da "Müze Ev" olarak restorasyonunu başlanan tarihi ev iki yıldır kaderine terkedildi.

Başkan Türk: Türkiye'nin modern butik stadları İzmir'de olacak!

Karşıyaka stat alanını gezen Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk "Türkiye'nin en modern butik statlarını kısa sürede İzmir'e kazandıracağız" dedi

izmir butik müze

izmir butik müze izmir butik müze


İzmir'de müzecilik kavramına yeni bir boyut kazandıran Konak Belediyesi, kenti butik müzelerle tanıştıralı üç yıl oldu. Üç yılda üç müzeyle İzmir kültür yaşamını zenginleştiren ve kent merkezi odaklı turizm hareketliliğini artıran Konak Belediyesi müzeleri on binlerce ziyaretçiyi konuk etti. Aralık ayında Radyo ve Demokrasi Müzesi'nin de hizmete girmesiyle birlikte İzmir'in adı dünya müzecilik literatürüne "Butik Müze'nin Başkenti" olarak girecek. 

İlk butik müze Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi 2010 yılının Ocak ayında açıldı. Varyant'ta İzmir'in sembol isimlerinden dünyaca ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan'ın bağışıyla anlam kazanan binasında hizmet veren Oyun ve Oyuncak Müzesi, açıldığı günden bu yana özellikle çocukların ilgi odağı oldu. 100 yılın üstünde tarihe sahip oyuncaklarıyla adeta bir dünya tarihi belgeseli olan müzede ziyaretçiler sokak oyunlarına dair de...