İzmir haberleri

İzmir haberleri

İzmir'in Bornova ilçesinin Altındağ semtinde geçen hafta kısmen çöken bir bina, çevreye tehlike saçıyor. Vatandaşlar bina çevresindeki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

Bayraklı sakinleri toprak kayması korkusuyla yaşıyor!

İzmir'in Bayraklı İlçesi Gümülpaşa Semti 'nde, inşaat için yapılan hafriyat çalışması sırasında meydana gelen toprak kaymaları, çevresindeki üç apartmanda oturanlara korku dolu günler yaşatmaya başladı.

İzmir Bornova'da tek katlı ev çöktü!

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, tek katlı bir ev çöktü, evde yalnız yaşayan 55 yaşındaki Halil Göktaşlı ağır yaralandı. Evin bir bölümünün 6 ay önce yıkıldığı ve Göktaşlı'nın yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

İzmir'de yağış nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı!

İzmir her yağmurda olduğu yine felç oldu. Buca, Güzelyalı, Bornova, Bostanlı başta olmak üzere kentin bir çok yerinde evlerin ve işyerlerinin zemin katları su içinde kaldı.

İzmir'de sağanak yağış hayatı felç etti!

İzmir'de sabaha karşı etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Kentte sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Yollarda kalan bazı araçlar da çekici yardımıyla yoldan çekildi.

İzmir'de bina çöktü!

Karabağlar 4025 Sokak'taki 3 katlı bir bina çöktü. Sabah saatlerinde yan tarafındaki arsada hafriyat çalışması yapıldığı belirtilen binanın üç katında da işyeri bulunduğu, çökme anında içeride kimsenin olmadığının sanıldığı belirtildi

İzmir'de yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir'de, Cuma akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, ara ara kesilerek sabaha kadar devam etti. Yağmur nedeniyle akşam trafiği oluşurken çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir’de önceki gün akşam ve gece saatlerinde ara ara etkili olan sağanak yağış kenti yine vurdu. Birçok yerde yollar göle dönerken bazı bölgelerde zemin katlardaki evlerde su baskınları oldu

İzmir'de iki katlı binada yangın çıktı!

İzmir'de 2 katlı metruk binadan alev çıktığını gören mahalleli durumu, itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Alevlerin büyümesi üzerine, yangının bitişiğinde oturan vatandaşlar evlerinden çıktı. Alevler büyürken itfaiye ekipleri, olay yerine geldi.

İzmir'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan ( AFAD ) yapılan açıklamaya göre, İzmir'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Deprem 4,6 kilometre derinlikte gerçekleşti.

İzmir'de otluk alanda yangın çıktı!

Bozavlu mevkisinde başlayan ve çoğunluğu otluk, bazı bölümlerinde ise zeytin ve çam ağaçlarının bulunduğu alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına karadan ve havadan müdahale ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çiğli Tesisi için yeni proje gerçekleştirecek!

IZSU, suyun taşınması için toprak kanallar planlarken, proje ekibinde yer alan Prof. Dr. Mehmet Sıkı, "Homa Dalyanı'ndan sonra / Kuş Cenneti'nin ikinci dalyanını da kurtarırmak istiyoruz" dedi.

İzmir'de 2017'ye kadar yatak kapasitesi 5 bine çıkarılacak!

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yeni rapor yayınladı. Raporda yatırımcı portföyünden sağlanacak olan yatak kapasitesinin 3 sene içerisinde 5 binin üzerine çıkacağı belirtildi.

İzmir Körfezi'nin kumuna Ege Üniversitesi talip oldu!

E.Ü. Ziraat Fakültesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez'den çıkarılacak kumun ekonomik değere dönüştürülmesi için sürdürdüğü proje çalışmasını tamamladı. "Yüzülebilir Körfez" hedefiyle İzmir Biiyükşehir Belediyesi destek veriyor.

İzmir Atatürk Organize'de 8 sanayi parseli 10 Haziran'da satışa çıkıyor!

Türkiye'nin en modern bölgelerinden İzmir Atatürk Organize'de 8 yeni sanayi parseli 10 Haziran'da açık artırma ile satışa sunulacak. Projenin Ekim ayından itibaren inşaatlarına başlanabilecek.

İzmir Kordon'daki tarihi konsolosluk binası restore edilecek!

Yunanistan'da 2012 yılındaki ekonomik krizden çıkmak için yurtdışında sahip olduğu 30 gayrimenkulün satılacağı haberleri çıktı. İzmir 1 'inci Kordon'da, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan tarihi konsolosluk binasını Yunanistan restore ettirecek..

İzmir'deki Yunanistan Başkonsolosluğu binası restore ediliyor!

İzmir'de 1'inci Kordon'daki Yunanistan Başkonsolosluğu olarak hizmet veren tarihi binanın restorasyonuna başlandı. Yunanistan'da 2012 yılındaki ekonomik krizden çıkmak için yurt dışında sahip olduğu 30 gayrimenkulün satılacağı haberleri çıktı.

İzmir'deki Yunanistan Başkonsolosluğu binasına restorasyon!

İzmir'de 1'inci Kordon'daki Yunanistan Başkonsolosluğu olarak hizmet veren tarihi binanın restorasyonuna başlandı.Yunanistan 'da 2012 yılındaki ekonomik krizden çıkmak için yurt dışında sahip olduğu 30 gayrimenkulün satılacağı haberleri çıktı.

İzmir Görece'de çok amaçlı salon açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin, küçük yerleşimlerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap vermek için projelendirdiği akıllı salonlardan 13'üncüsü Menderes'in Görece Mahallesi'nde törenle hizmete girdi

İzmir Royal Garden Konakları'nda 750 bin TL'ye!

İzmir Güzelbahçe'de inşa edilen Royal Garden Konakları'nda fiyatlar 750 bin TL'den başlıyor...

İzmir'de öne çıkan 10 yazlık proje!

İşte fiyatları 135 bin TL'den başlayarak 600 bin TL'ye kadar yükselen İzmir'deki yazlık projeler...

İzmir'de 27 bin TL'ye satılık arsa!

İzmir Karaburun'da arsa fiyatları 27 bin TL'den başlıyor

İzmir Doğapark Villaları'nda 320 bin TL'ye!

İzmir Urla'da inşa edilen Doğapark Villaları'nda fiyatlar 320 bin TL'den başlıyor...

İlknur Denizli'den İstanbul-İzmir Otoyolu için öneri!

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Denizli'den İzmir ve Ege ekonomisini canlandırmaya yönelik ilginç bir öneri geldi

İzmir Kervancan Villaları'nda 425 bin TL'ye! Sıfır faizle!

İzmir Sasalı'da inşa edilen Kervancan Villaları'nda fiyatlar 425 bin TL'den başlıyor...

İzmir metro inşaatının yapımı Bozoğlu firmasının!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular arasındaki metro inşaatındaki tünel ile ilgili tüm sorumluluğun halen Bozoğlu firmasına ait olduğunu bildirdi

İzmir Metrosu inşaatında Bozoğlu'na verilen ek süre doldu

İzmir Metrosu'nun, Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez hattındaki çalışmalarını tamamlayamayan Bozoğlu firmasına, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen 20 günlük cezalı ek sürenin dolduğu bildirildi

İzmir Prenar Residence'ta 340 bin TL'ye! Hemen teslim!

İzmir'in Narlıdere Yeniköy mevkiinde inşa edilen Prenar Residence'ta fiyatlar 340 bin TL'den başlıyor...

İzmir haberleri Haberi

İzmir haberleri


İzmir'in Bornova ilçesinin Altındağ semtinde geçen hafta kısmen çöken bina, çevreye tehlike saçıyor. Vatandaşlar bina çevresindeki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek yetkilileri göreve çağırdı. "Facia ile karşı karşıyayız" diye mahalle halkı, "Bornova Kaymakamlığı ve Bornova Belediyesi kısmen çöken bina ile ilgili hiçbir çalışma yapmadı. Birilerinin ölmesi mi bekleniyor? O zaman bunun hesabını kim verecek?" dedi. 


Önlem alınmadı

Altındağ Merkez Mahallesi 4558 sokaktaki terk edilmiş eski bina yoğun yağışların yaşandığı geçen pazartesi günü büyük bir gürültüyle çöktü. Binanın iç bölümü çökerken duvarları ise yan yattı. Yol kenarındaki bina, yoldan geçen insanlar ve araçlar için tehdit oluştururken olayla ilgili herhangi bir önlem alınmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 

Bina çevresine çekilen güvenlik şeridinin tehlikeyi önleyemeyeceğini söyleyen vatandaşlar, "Belediye güvenlik şeridi çekerek önlem aldığını mı sanıyor?...