izmir kiralık ev fiyatları

izmir kiralık ev fiyatları

İzmir’de koronavirüs salgınından önce 800- 1000 Türk Lirası arasında değişiklik gösteren 1 oda 1 salon evlerin aylık kira tutarları, üç kat arttı ve 3 bin TL'ye yükseldi. Eğitime başlayacak öğrenciler fiyatlardaki artışa tepkili.

İzmir'de kiralık ev kalmadı: Fiyatlar 3 kat arttı!

İzmir'de konut sahiplerinin fahiş kiralar talep etmesi, Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarının ihtiyacı karşılamaması ve 1,5 senenin ardından kapılarını yeniden açan özel yurtların zamlı fiyatları üniversite öğrencilerinin yerleşecek yer bulamamasına neden oldu. 

İzmir'de kiralık ev bulmak zorlaştı!

İzmir'de kiralık evlerde talep patlaması yaşanıyor. Özellikle Menderes'te kiralık daire bulmak neredeyse imkansız.

İzmir’de Ağustos ayında 6 bin 25 konut satıldı!

İzmir’de ağustos ayı konut satışları, 2018 Ağustos’a göre yüzde 19 oranında artış göstererek 6 bin 25 oldu.

İzmir'de ev kiraları uçuşa geçti!

İzmir'de, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından kiralık ev fiyatlarında artış olacağını söyleyen İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu yaptığı açıklamada "Öğrenciler tatili bıraksın, ev arasın" dedi

Bayraklı'da kiralar uçtu!

Bayraklı'da son yıllarda yaşanan gelişmeler nedeniyle ilçedeki konut fiyatları tavan yaptı, kiralar da yükseldi. Altın Emlak Bayraklı Temsilcisi Gülden Sargıner, "5 yaşına kadar 140 metrekarelik bir evin kirası 2 bin 200 lirayı buluyor" dedi.

İzmir'de kiralık ev fiyatları uçtu!

Gayrimenkul piyasasının gözdesi İzmir'de, yeni projelerin artan arsa maliyetleriyle konut satış fiyatlarında da yükseliş yaşandığı bildirildi. Kiralık ev fiyatlarında da hızlı bir artış yaşanırken, kentte ev bulmak giderek zorlaşıyor.

LYS sonuçları, emlak fiyatlarını artırdı!

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanması Türkiye'nin üç büyük ilinde emlak fiyatlarını hareketlendirdi. Üniversitelerin çevresinde yer alan semtlerde kiralık ve satılık dairelerde fiyat artışı gözlendi.

İzmir'de kiralar, Ankara'da konut ise fiyatları arttı!

Reidin.com Emlak Endeksi'ne göre, ağustos ayında ikinci el konut fiyatları en fazla Ankara'da artarken, kiraların en çok yükseldiği il İzmir oldu.

Kiralık ev arayışları arttı!

Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, geçmişte emlak arayanların üçte birinin kiralık, üçte ikisinin satılık konut aradığına, fakat bu sene bu oranların eşitlendiğine dikkat çekti. Tandoğan, bu talebin bu şekilde süreceğini dile getirdi.

Kiralık ev şirketleri geliyor!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşın yeni formül hayata geçiyor. Yeni hayata geçecek formül ile kiralık ev şirketleri kurulacak. 

Satılık ve kiralık ev fiyatları düşecek mi?

İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında son bir senede büyük bir yükseliş kaydedildi. Bir sene öncesine kadar bin 500, 2 bin TL seviyesinde evlerin kiralanabildiği İstanbul’un birçok semtinde boş konut kalmadı.

Kiralık ev fırsatçılığında günah keçisi kim?

Mars Gayrimenkul kurucu ortağı Samet Hızalan son zamanlarda sık sık gündeme gelen kiralık konutlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Hızalan'ın o açıklamaları...

Kars'ta kiralık konut problemi büyüyor!

Türkiye genelinde hızla artan kiralık konut sorununda Kars'ı da vurdu. Kent genelinde kiralık ev bulmak imkansız hale geldi. 

Kiralık ev probleminin temelinde ne var? 

İstanbul'da kiralık ev sorunu gitgide büyüyor. Ev arayanlar hayalindeki evi bulsa da evleri kiralamakta zorluk çekiyor. Peki, kiralık ev sorununun temelinde ne yatıyor? İşte detaylar...

Balıkesir Gönen'de kiralık ev stoku azaldı!

Türkiye'nin genelinde yaşanılan kiralık ev sorunu Balıkesir Gönen'i etkiledi. İlçe genelinde çok sayıda vatandaş kiralık ev arayışına girerken bölgede neredeyse kiralık ev kalmadı. 

İstanbul'da 100 binden fazla kişi kiralık ev arayışında!

İstanbul'da yükselen kira fiyatları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kent genelinde 100 binden fazla kiralık ev arıyor. Mega kentte semt seçmek lüks haline haline geldi. 

Kiralık evlerde sahte ilan tehlikesi!

İlk sırada İstanbul olmak üzere birçok kentte kiralık ev fiyatları tavan yaptı. Son zamanlarda kiralık evlere yönelik dolandırma tehlikeleri arttı.  Uzmanlar kiralık ev arayan vatandaşları uyardı.

Kiralık evler için kura çekilişi yapılıyor!

Türkiye genelinde kiralık ev stokunun azalması ile ev kiralamada yeni dönem başladı. Emlakçılarda uzun sıralar oluşmasıyla birlikte kiralık evler için kura çekilmeye başladı. 

İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatları neden yükseliyor?

İstanbul genelinde satılık ve kiralık ev fiyatları zirveye tırmanmaya devam ediyor. Peki konut fiyatları neden yükseliyor. İşte sektörde son durum.

Kiralık konutta sahte ilan dolandırıcılığı!

Kiralık ev fiyatlarının artması dolandırıcıları harekete geçirdi. Uzmanlar kiralık ev arayanları sahte ilanlara dikkat etmesi konusunda uyarıyor. 

Satılık ve kiralık ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Türkiye'de ev satış fiyatlarında senelik değer artışı yüzde 29,7, kiralardaki değer artışı ise yüzde 16,7 olarak gerçekleşti. Satılık ve kiralık ev fiyatları koronavirüs salgınıyla uçtu.

izmir kiralık ev fiyatları Haberi

izmir kiralık ev fiyatları

İzmir'de Ekim'de başlayacak olan yüz yüze eğitimden önce üniversiteliler büyük bir barınma kriziyle karşılaştı. Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; koronavirüs salgınından önce 800 - 1000 Türk Lirası arasında olan 1+1 evlerin aylık kiralarının üç katına çıkarak 3 bin Türk Lirası'na ulaşması öğrencileri zor duruma düşürdü.

Özellikle DEÜ kampüsünün yer aldığı Buca ve Ege Üniversitesi (EÜ) kampüsünün bulunduğu Bornova ilçelerinde emlak ofislerini aşındıran üniversite öğrencileri, aşırı yüksek konut ve özel yurt kiraları ile Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarının yeterli olmamasına tepki gösterdi. 

'NASIL ÖDEYELİM'

Buca'daki DEÜ Denizcilik İşletmeciliği bölümünü bu sene kazanan Tansel Alibaş, yaşadıklarını şu şekilde aktardı:

"Trabzon'dan geliyorum. 1- 2 ay önceden beri internetten ev bakıyorum. Kira fiyatları, okulların açılacağı tarihin açıklanmasının ardından bir anda 400, 500, 600 liralık artışlar kaydetti....