izmir konut satışı

izmir konut satışı

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa, TUİK 2019 Ekim ayı verilerini değerlendirdi. Verilere göre; Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise artış gösterdi.

Rıdvan Akgün: İnşaat şirketleri ketenpereye gelmesin!

İzmir Emlak Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Akgün, 11 ayda 8 bin İranlının İzmir’de gayrimenkul sahibi olmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Akgün, “Oda Başkanı Güleroğlu yanıltıcı bilgilerle kandırıldı'' diye konuştu.

2018'de 8 bin İranlı İzmir’den ev aldı!

Komşu İran'dan Türkiye'ye akın başladı. 2018 yılında 8 bin İranlı İzmir’den ev satın aldı. Yatırımcılar, "İzmir çok güzel hem de çok merkezi. Burada ev aldığımız için çok mutluyuz" diye konuştu.

İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı!

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı. Verilere göre, konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.1 oranında azaldı.

İzmir'de Temmuz'da 6 bin 322 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından konut satış verileri açıklandı. İstatistiklere göre, İzmir'de Temmuz ayında 6 bin 322 konut satıldı.

İzmir’de konuta talep artacak!

İstanbul ve Ankara’da markalı konut pazarının doyum noktasına yaklaşması nedeniyle, belli başlı taahhüt firmaları gözünü İzmir'e dikti..

İzmir konut satışlarında 3. sırada!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre temmuzda ülke genelinde satılan konut sayısı, bir önceki aya göre yüzde 18,7 artış gösterdi.

İzmir konutta atağa geçti!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Abdurrahman Yıldırımi bugünkü yazısında konut satışını ve konut fiyatlarını değerlendirdi. Yıldırım, İstanbul'da fiyatalrın durgunlaştığını ama İzmir'de atağa geçtiğiniğ belirtti.

Ege Bölgesi'nde Mart ayında 20 bin 192 konut satıldı!

TÜİK tarafından Mart ayı konut satış verileri açıklandı. Rapora göre, Ege Bölgesi'nde satılan toplam konut sayısı 20 bin 192'ye ulaştı. İzmir, 8 bin 59 konut satışı ile zirvede yer aldı.

Kenan Kalı: İzmir'de konut açığı var!

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, İzmir'de konut sektörünü değerledi. Kalı, bölgede konut açığının devam ettiğini belirtti.

Aryom Koru Konutları İstanbullular'ı çekiyor!

Konut satışları İzmir'e kaydı. Bölgedeki yeni inşaat projeleri İstanbul'un yerini çoktan almış gibi duruyor. Aryom İnşaat Başkanı Mehmet Günday, konuyla ilgili açıklama yaptı.

İzmir'de konut fiyatları yüzde 16 arttı!

Propertyist Gayrimenkul tarafından yapılan araştırmaya göre son 1 yılda birim metrekare fiyatları en fazla İzmir'de arttı. Bölgede konut fiyatları yüzde 16 arttı.

İzmir'de konut satışı yüzde 4.5 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Aralık sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,04 arttı. İzmir'de konut satışı ise yüzde 4.5 artış gösterdi.

İzmir'de konut fiyatları 3'e katlandı!

EVA Gayrimenkul Değerleme İzmir Bölge Müdürü Filiz Akkaya, İzmir'de geniş çaplı ve ölçekte kentsel dönüşüm çalışmaları sürdürüldüğünü kaydetti.

Dönüşümün hızlanması gayrimenkul sektörünü etkiledi!

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, kentsel dönüşümün hızlanmasının gayrimenkul piyasasına olumlu yansıdığını söyledi. Güleroğlu, İzmir'de son 6 ayda gayrimenkul satışlarında artış görüldüğüne dikkat çekti.

Akif Hamzaçebi maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi...

Yabancılara konut satışı Covid-19 etkisiyle azaldı!

2019 Eylül ayından itibaren aralıksız yükselişte olan yabancılara konut satışı Coronavirus (Covd-19) etkisiyle düşüşe geçti. Son bir ayda yabancıya yapılan konut satışları yüzde 78 azaldı.

Emlak Konut GYO'dan 1 haftada 3.5 milyar TL'lik konut satışı!

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini yüzde 0.64’e kadar çekip, 1 yıl ödemesiz dönem başlatmasından sonra Emlak Konut GYO da 26 projesinde iki yıl ödemesiz ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında, 1 haftada 3.5 milyar TL'lik konut satışı gerçekleşti...

İzmir'de konut satışları Ocak ayında 7 bin 212'ye yükseldi!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, İzmir'de geçen yılın Ocak ayında 3 bin 795 olan konut satışı, 2020 yılının Ocak ayında 7 bin 212'ye yükseldi...

Karaman'da Ocak 2020'de 246 adet konut satışı gerçekleşti!

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğü, 2020 yılı Ocak ayında Karaman'da gerçekleşen konut satışlarını açıkladı. Açıklamada, Karaman, 246 konut satışı ile Türkiye genelindeki toplam konut satışlarından yüzde 0,2’lik pay alarak  63’üncü sırada yer aldığı belirtildi...

TOKİ kurasız konut satışı 10 soruda tüm detaylarıyla!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 10 ilde 473 konutu kurasız olarak satışa çıkardı. Peki kurasız satış kapsamında hangi ilde kaç konut var? Projelerdeki minimum ve maksimum fiyat kaç TL? İşte  TOKİ kurasız konut satışı 10 soruda tüm detaylarıyla...

Mersin’de yabancılara konut satışı 14,67 arttı!

Mersin’de konut satışları 2019 yılında yüzde 14,67 artış gösterdi. Bölgede 45 bin 483 konut satışı yapıldı.

Yabancıya konut satışı 50 bine koşuyor!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Yabancıya konut satışı 46 bine ulaşırken, ülkeye giriş yapan döviz miktarı 6 milyar doları buldu...

2019'da ikinci el konut satışı, sıfır konut satışını geçti!

İkinci el konut satışları, sıfır konut satışlarına büyük fark attı. Türkiye'de 2019 yılında ilk el konut satışı 511 bin 682, ikinci el konut satışı ise 837 bin 47 olarak gerçekleşti...

TOKİ'nin kurasız konut satışı hangi illerde var?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 10 ilde kurasız olarak konut satışı gerçekleştirecek. Peki 5 bin lira peşinat imkanı ve 344,45 lira taksitle ev sahibi olunabilen projeler hangi illerde? 

Yabancılara konut satışı 10 ayın zirvesinde!

Yabancı ülke vatandaşlarına konut satışı 2019 yılı Ekim ayında 4 bin 272 adetle 10 ayın zirvesini gördü. 2019 yılı Ocak-Ekim döneminde 36 bin 197 konut yabancılara satıldı...

İzmir’de konut satışları yüzde 42 oranında arttı!

İzmir'de konut satışları yüzde 42 oranında arttı. Buca, bin 313 konut satışı ile İzmir’de en çok konut satışının gerçekleştiği ilçe oldu… 

Ataşehir Esatpaşa kurasız konut satışı 2019!

Ataşehir Esatpaşa kurasız konut satışı 2019 ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor. Projede toplam 9 adet konut bulunuyor.

izmir konut satışı

izmir konut satışı izmir konut satışı

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa, TÜİK‘in açıkladığı 2019 Ekim ayı gayrimenkul verilerini inceledi. Verilere göre Türkiye'de sıfır konut satışında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 33 düşerken, ipotekli konut satışlarında yüzde 525, ikinci el konut satışlarında ise yüzde 29 artış yaşandığı görüldü.

İpotekli konut satışları yüzde 525 arttı

TÜİK‘in Ekim ayı gayrimenkul verilerini değerlendiren Endeksa.com Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Aylin Daylan, “Ekim ayında 142.810 adet konut satışı gerçekleşti. Bu rakam ile konut satış adetleri bir önceki aya göre yüzde 2,8; bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 2,5 düşüş göstermiş oldu. Ekim ayında ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 525 oranında artış gösterdi ve ipotekli satışların oranı yüzde 35 oldu” şeklinde konuştu. 

Ekim ayında...