izmir narlıdere kentsel dönüşüm

izmir narlıdere kentsel dönüşüm

İzmir Narlıdere'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi nedeniyle Narlıdere Belediye Başkanı  Ali Engin eleştirilerin hedefinde yer aldı. 

İzmir Narlıdere’deki kentsel dönüşüme mahallelilerden tepki!

İzmir Narlıdere'de kentsel dönüşüm kapsamına alınan İnönü, Çatalkaya, Atatürk ve Narlı mahallelerinde yaşayan vatandaşlar planlara itiraz edeceklerini belirtti.

Ali Engin: Kentsel dönüşümde halkın dediği olacak!

CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşümde halkın dediği olacak. Sizin istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayacağım. Eğer bir rant oluşacaksa, bunu halk paylaşacak” dedi.

İzmir Narlıdere’de kentsel dönüşüm 2017’de başlıyor!

Dr. Behçet Uz Planlı Şehirleşmeye Katkı Üstün Hizmet Ödülü, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'a verildi.

İzmir Narlıdere kentsel dönüşümle modernleşecek!

İzmir'in Narlıdere Belediye Başkanı CHP'li Abdül Batur, “Kentsel dönüşüm ile hem ilçeyi modern ve gecekondusuz bir görünüme kavuşturacağız hem de vatandaşlarımızın sosyal hayatını değiştireceğiz” diyor

İzmir Narlıdere 2. İnönü Mahallesi dönüşüm bekliyor!

İzmir’in en güzel körfez manzarasına sahip mahallelerden biri olan Narlıdere’deki 2. İnönü Mahallesi’nde, çoğunluğu Doğu kökenli yaklaşık 10 bin kişi yaşıyor. Mahalle, lüks sitelerin yanı sıra gecekonduları da barındırıyor

İzmir Narlıdere, kentsel dönüşümde örnek olacak!

Narlıdere'nin 1999'da başlayan kent yenileme ve kentsel dönüşüm yolculuğu, son durağına geldi. 2. İnönü, Atatürk, Narlı ve Çatalkaya mahallelerinin dönüşümü için gün sayan Narlıdere, seçimler sonrası başlayacak olan imar planlarına odaklandı.

Ekonomi öğrencileri Narlıdere için tasarım yapacak!

Narlıdere'ye, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin eli değecek. ilçenin en işlek caddelerinden olan Güngören Caddesi, yeniden tasarlanacak.

Narlıdere'nin Güngören Caddesi, yeniden tasarlanacak!

Narlıdere'ye, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin eli değecek. İlçenin en işlek caddeleri arasında yer alan Güngören Caddesi, yeniden tasarlanacak.

İzmir Narlıdere'yi Ekonomi Üniversitesi güzelleştirecek!

İzmir'in Narlıdere ilçesine, Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi üyeleri ve öğrencilerinin eli değecek. Güngören Caddesi yeniden tasarlanacak, yaya ve araç trafiği düzenlenecek, dükkanlar modern bir yapıya kavuşacak.

Murat Karayalçın Narlıdere'de kentsel dönüşüm hakkında bilgi aldı!

Kentsel dönüşüm konulu bir toplantıya katılmak için İzmir Narlıdere'ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'u makamında ziyaret etti.

Narlıdere'nin riskli alanları Bakanlık tarafından onaylandı!

İzmir Narlıdere Belediyesi'nin Atatürk, 2. inönü, Çatalkaya ve Narlı Mahallelerini kapsayan 43 hektarlık kentsel dönüşüm bölgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan olarak onaylandı...

İzmir Narlıdere'de 4 mahalle riskli ilan edildi!

İzmir Narlıdere ilçesi sınırlarında yer alan 2. İnönü, Atatürk, Çatalkaya ve Narlı mahallelerinin yeniden dönüştürülmesine karar verildi...

İzmir Narlıdere'de kentsel dönüşüm gerginliği!

İzmir Narlıdere'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi nedeniyle Narlıdere Belediye Başkanı  Ali Engin eleştirilerin hedefinde yer aldı. 

İzmir Narlıdere’deki kentsel dönüşüme mahallelilerden tepki!

İzmir Narlıdere'de kentsel dönüşüm kapsamına alınan İnönü, Çatalkaya, Atatürk ve Narlı mahallelerinde yaşayan vatandaşlar planlara itiraz edeceklerini belirtti.

İzmir Narlıdere Metrosu'nun maliyeti belli oldu!

İzmir'de yapımı devam eden Narlıdere Metrosunda tünel birleşim törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplam uzunluğu 7.2 kilometreyi bulan metro inşaatının 2 milyar 500 milyon liraya mal olduğunu açıkladı. 

İzmir Narlıdere'de kentsel dönüşüm için görüşmeler başlıyor!

Göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, kentsel dönüşüm çalışmaları için Narlıdere sakinleriyle uzlaşma görüşmelerinin başlayacağını dile getirdi.

İzmir Narlıdere'ye kentsel dönüşüm müjdesi!

Narlıdere Belediyesi, 4 ayrı mahallede uzun senelerdir devam ettirdiği kentsel dönüşüm projelerinde mutlu sona geldi. Çatalkaya, Narlı, Atatürk ile 2. İnönü mahallelerini dahil eden kentsel dönüşüm projeleri için beklenen müjde Ankara’dan verildi.

İzmir Narlıdere'de kentsel dönüşüme yeşil ışık!

Çalışmalarını son sürat sürdüren Narlıdere Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarında önemli bir başarı kaydetti.

İzmir Narlıdere'de 21.4 TL'ye kat karşılığı inşaat yapım işi ihalesi!

İzmir İli Narlıdere Belediye Başkanlığı, Narlıdere'de 21 milyon 412 bin 489 TL bedelle kat karşılığı inşaat işi düzenliyor.

İzmir Narlıdere'deki 10 yıllık arsa davasından tazminat kararı!

İzmir'e bağlı Narlıdere Belediyesi 10 yıl önce Yeniköy mahallesinde vatandaşın arsasına kamulaştırmadan el koymuştu. Yaklaşık 10 yıl süren yargılama süreci sonrasında mahkeme, Narlıdere Belediyesi'nin arsa sahiplerine tazminat ödemesine karar verdi.

İzmir Narlıdere'de depremden hasar gören bina için acil tahliye kararı!

İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan depremin ardından hasar gören Narlıdere'deki 128 daireli Dokuz Eylül Sitesi’nde yaşayan 400 kişinin evlerini acilen tahliye etmesi istendi.

İzmir Narlıdere'de 80 ev yenileniyor! 

İzmir Narlıdere Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 80 evi aslına uygun bir şekilde yenileyerek gelecek nesillere aktaracak. 

İzmir Narlıdere'de tapu işlemlerine büyük kolaylık!

İzmir Narlıdere Belediyesi ile Narlıdere Tapu Müdürlüğü, tapu işlemlerini kolaylaştırmak için işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Narlıdere metro hattı uzatma çalışmaları bölgedeki konut fiyatlarını şimdiden artırdı. Öyle ki bazı konut satışlarında yüzde 100 artış yaşandı. 

Narlıdere'de kentsel dönüşüm için ilk adım!

İzmir Narlıdere Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları için ortak akıl toplantısı gerçekleştirdi. 

izmir narlıdere kentsel dönüşüm Haberi

izmir narlıdere kentsel dönüşüm

İzmir'de Çatalkaya Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Zeynal Kolçak, ve beraberindeki birkaç üy Narlıdere Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında halkın mağdur edilmemesi için Narlıdere Mahalleler Birliği çatısı altında mücadelelerini devam ediyor. 

Sabah'tan Ceyhan Torlak'ın haberine göre; Çatalkaya Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Zeynel Kolçak. ,"2013'te Narlıdere Belediyesi kentsel dönüşümde için yetkilendirildi. 2019'a kadar Abdül Batur, şimdi ise Ali Engin süreci yönetiyor. Bu süreci en iyi şekilde yönetebilmek için kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü Narlı, Çatalkaya, 2. İnönü ve Atatürk Mahallelerinde 4 kooperatif, 2 komite ve 1 dernek olmak üzere 7 grup kurduk. Hep birlikte yürüttüğümüz bir mücadele var. Bu mahallelerde 40 ile 60 yıl arası yaşayan insanların 6306 sayılı yasaya göre hakları var. Düzenlenen toplantılarda Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin'e, 'Bu...