İzmir opera binası projesi son durum

İzmir opera binası projesi son durum

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayında opera binası ihalesini iptal ederek yenisini Şubat ayında yapacağını duyurmuştu. AK Partili Doğan, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde projenin akıbetini sordu.

İzmir'de yapılması planlanan opera binası projesi mecliste!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan opera binası projesi ile ilgili bazı iddialar meclis gündemine taşındı. CHP'li Osmanağaoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Karşıyaka Opera Binası'nın yapımı durdu mu?

İzmir’de 102 milyon lira fazla bedelle ihale edilen opera binasındaki çalışmalar durma aşamasına geldi. İstanbul’daki AKM inşaatının 479 günde kaba inşaatı tamamlanırken, İzmir’de ise 804 günde daha temelden çıkılamadığı ortaya çıktı.

Halk GYO İzmir Konak 2 binası 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı portföyünde yer alan İzmir merkezli "Konak 2 Binası"nın 2019 yıl sonu değerleme raporunu yayınladı...

İzmir Opera Binası'ndaki konsorsiyum çöktü!

İzmir Büyükşehir’in Mavişehir’de Türkiye’nin en nitelikli konser salonunu yapma planı hayal kırıklığına uğradı. Dünyaca ünlü Avusturyalı ortak Wagner-Biro konsorsiyumdan çekildi.

Taksim opera binası yükselmeye başladı!

İstanbul Taksim'de Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yerine inşaa edilecek olan opera binasında çalışmalar devam ediyor...

Atatürk Kültür Merkezi 2021'de tamamlanacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen sanatçı ve sporcular ile iftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı, "2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AKM'yi 2020'de bitireceğiz, belki 2021'e sarkabilir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atatürk Kültür Merkezi'ni Türkiye'nin en büyük opera binası olarak inşa ediyoruz. Hakikaten modern, dünyadaki opera binalarıyla yarışacak bir proje olarak görüyoruz. Çok uzun da sürmeyecek, herhalde 2020 gibi orayı bitireceğiz, belki 2021'e sarkabilir" dedi...

İzmir Kemalpaşa'da 10 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

İzmir İli Kemalpaşa İlçesi Kızılüzüm Köyü'nde yer alan fabrika binası ve arsası 10 milyon 133 bin 242,20 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

İzmir Konak'a yeni hizmet binası inşa ediliyor!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak'ın Güney mahallesinde yeni bir hizmet binası inşa ediyor.

İzmir opera binası yakında açılacak!

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Karahan, İzmir'deki Bornova Kültür Merkezinin inşaatının bittiğini, gelecek ay itibariyle İzmir Devlet Opera ve Balesi temsillerinin yeni merkezde yapılacağı müjdesini verdi...

Yeni AKM'nin temeli Pazar günü atılacak!

İstanbul'un Taksim ilçesinde Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yerine yapılacak olan yeni opera binası için son hazırlıklar tamamlandı. Projede temel atma töreni Pazar günü gerçekleşecek.

İzmir Selçuk'a yeni hizmet binası!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk'taki hizmet hızı ve kalitesini artırmak için tüm birimlerini aynı çatı altında topluyor. 

İzmir Çeşme'ye otobüs terminali geliyor!

Kentteki çalışmalarına devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme için başlattığı belediye hizmet binası ve  otobüs terminalinin proje çalışmalarını tamamladı.

İzmir opera binası projesi son durum

İzmir opera binası projesi son durum İzmir opera binası projesi son durum

Ocak ayında opera binası ihalesini iptal eden İzmir Büyükşehir, yenisinin şubat ayı içinde yapılacağını duyurdu. 10 yılda ancak ihale aşamasına gelen Büyükşehir’in bu öngörüsü de tutmadı. AK Partili Doğan projenin akıbetini sordu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, yılan hikayesine dönen projelendirme aşamasından sonra 15 Aralık 2016'da gerçekleştirdiği İzmir Opera Binası ihalesini şartnameye uygun firma olmadığı gerekçesiyle Ocak 2017'de iptal etti. 10 yılda anca ihale aşamasına gelinen projede Büyükşehir Belediyesi'nin öngörüleri yine tutmadı. Büyükşehir Belediyesi, şubat ayında yeniden ihaleye çıkacağız dediği projede aradan 45 gün geçmesine rağmen daha ihale ilanını bile yayınlayamadı. İptal edilen ihale şartnamesinde 3 yıl 9 ay olarak öngörülen yapım süresi son gelişme ile daha inşaat aşamasına başlanmadan 1.5 ay sarkmış oldu. İnşaata bugün başlanması halinde proje 2021 yılında ancak...