İzmir Ticaret Odası

İzmir Ticaret Odası

İzmir Ticaret Odası 70. Mimarlık Grubu üyeleri tarafından kentte kaliteli projeler üretebilmek için kurulan Platform İZMİM ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İzmir Ticaret Odası'nın yeni binasının temeli atıldı!

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) Kordan'da hizmet verecek 7 katlı yeni binasının temeli törenle atıldı. Açılış törenine milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

İTO'nun yeni binasına 44.3 milyon TL'lik teklif!

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Kordon'daki yeni hizmet binasının inşaatı için yapılan ihaleyi 44 milyon 398 bin liralık bedelle İzmirli KSC firmasının kazandığını açıkladı.

İzmir'de beton tartışması!

İzmir Ticaret Odası meclis toplantısına hazır betona yapılan zam damga vurdu. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, İzmir’deki çimento tartışmasını gündeme taşıyarak çözüm istedi. İşte konuşmalar...

Konak Belediyesi İTO'nun imar planı değişikliğini onaylamadı!

KONAK Belediyesi İTO'nun Birinci Kordon ve Cumhuriyet Bulvarı’na cepheli arsasına yapacağı yeni hizmet binası imar plan değişikliğini, zemin altının tamamının otopark olarak kullanılma, giriş platformu yaklaşımı sınırı içinde olmasını reddetti.

İZTO İzmir'in kruvaziyer turizmi projelerini aktardı!

Ak Parti İzmir il Başkanı Bülent Delican, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti.

İzmir Bilimpark Nisan'da açılacak!

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, nisan ayında faaliyete geçecek olan İzmir Bilimpark’ın, Ar-Ge projelerinin üretim üssü olmasını hedeflediklerini söyledi. Demirtaş, 2. Bilimpark’ı da İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Güzelbahçe Kampüsü’nde kuracak

Ekrem Demirtaş: Kruvaziyer turizm gelişmeye devam edecek, endişeye gerek yok!

Dünyanın en büyük kruvaziyer şirketlerinden MSC'nin en tepe yöneticileri ile Cenevre'de buluşan İzmir Ticaret Odas ( İTO ) Başkanı Ekrem Demirtaş, yeni sefer haberleriyle döndü.

İzmir Ticaret Odası, 2015 Turizm Fuarı'na destek verecek!

İzmir Ticaret Odası (İTO), İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından (TÜRSAB) düzenlenecek olan Travel Turkey 2015 Turizm Fuarı'nın yüksek katılımla gerçekleşmesi için destek verecek.

Travel Turkey 2015 Turizm Fuarı, Gaziemir'deki yeni fuar alanında yapılacak!

Gaziemir'deki yeni fuar alanın da düzenlenecek Travel Turkey 2015 Turizm Fuarı'na İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Seyahat Acenteleri Biriliği'nin(TURSAB) yanı sıra İzmir Ticaret Odası destek verecek.

Ekrem Demirtaş: Atatürk Stadyumu projemizin tartışılmasını istiyoruz

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 2 gün önce açıkladıkları stat ve tünel projelerine toptan karşı çıkılmasını değil, incelenmesini ve tartışılmasını istediklerini söyledi.

İzmir, sağlık turizminin başkenti olmaya aday!

İzmir Ticaret Odası Başkanı Demirtaş, "İzmir, sağlık turizminin başkenti olabilecek potansiyele sahip. Hükümetin desteğiyle bunu yapabiliriz. Öncelikle İnciraltı Bölgesi’ni sağlık kampüsü olarak planlamamız gerekiyor" dedi.

İzmir Ticaret Odası 129. yılını kutladı!

İzmir Ticaret Odası 1 Kasım 2014 tarihinde Hilton Otelinde yaptığı törenlerle 129.kuruluş yıl dönemini kutladı. Ödül töreni öncesi İzmir Ticaret Odası meclis Üyesi Rebii Akbudak konuşma yaptı...

İzmir Ticaret Odası, 2014'ü proje ve atılım yılı ilan etti!

2014'ün cazibe yılı olması için çalışan ve iki önemli proje hazırlayan İzmir Ticaret Odası ( İTO ), kentin geleceğini planlıyor, ticari hayatı, yeni çarşılarla canlandırmayı hedefliyor...

Ekrem Demirtaş: İzmir'in EXPO benzeri organizasyonlara ihtiyacı var!

İZTO Başkanı Demirtaş Kruvaziyer limanı ile ilgili "Mevcut limandaki hangarları versinler biz yaparız, terminal haline getiririz" açıklamasını yaptı. Demirtaş; "İzmir'in EXPO benzeri organizasyonlara ihtiyacı var" dedi...

İTO ve Bağdat Ticaret Odası Irak'ta müteahhitlik projeleri hayata geçirecek!

İTO ve Bağdat Ticaret Odası'ndan Irak'ın 100 milyar dolarlık müteahhitlik projeleri için iş birliği gerçekleştirecek. Firmalar Irak'ın yeniden imar edilmesinde önemli paya sahip olacak. 

Kocaeli Ticaret Odası'ndan konut alacaklara müjde!

Kocaeli Ticaret Odası, inşaat sektörünün canlanması ve vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmesi için taşın altına elini koydu.  Ziraat Bankası ile imzalanan protokole göre KOTO üyesi müteahhit firmaların katkı payıyla vatandaşlar, yüzde 0,98 faizle konut sahibi olabilecek.

Nazilli Ticaret Odası imar barışını anlattı!

Nazilli Ticaret Odası’nın (NTO) ev sahipliğinde Bozdoğan Çayboyu Mahallesinde yapılan sektör toplantısında, mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalara imar barışı konusu anlatıldı. 

İzmir'deki ticaret haneler de kentsel dönüşümle yenilenmeli!

Kentsel dönüşümün metropol ilçelerden imalatın civar ilçelere kaydırılması gerektiğini vurgulayan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "İzmir'deki ticaret haneler de kentsel dönüşümle yenilenmeli" diye açıklama yaptı.

Menemen Ticaret Odası'nda emlak danışmalığı kursu!

Menemen Ticaret Odası ve Menemen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen Emlak Danışmanlığı Kursu bir aylık eğitimini tamamlandı.

Ankara Ticaret Odası Emlak Vergisi Masası kurdu!

Ankara Ticaret Odası (ATO), “Emlak Vergi Değeri” artışlarına yapılacak itirazlar için “Emlak Vergisi Masası” kurdu.

Kayseri Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası açılıyor!

Kayseri Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası 08 Temmuz 2017 Cumartesi günü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ile gerçekleşecek törenle açılacak.

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nde inşaata tepki!

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nde gerçekleşmesi planlanan inşaat çalışmaları için öğrencilerden tepki geldi. Öğrenciler, bahçeye İmam Hatip yurdu yapılması planlandığını iddia etti.

Kayseri Ticaret Odası yeni binasına kavuşuyor!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, bölgedeki projelerden bahsetti. Hiçyılmaz, KTO binasıyla ilgili detyaları paylaştı.

İzmir Ticaret Odası'nın yeni binasının temeli atıldı!

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) Kordan'da hizmet verecek 7 katlı yeni binasının temeli törenle atıldı. Açılış törenine milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

İzmir Kordon'da yapı yüksekliği kararına mimarlardan tepki!

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, geçtiğimiz yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan Kordon'da yapı yüksekliği kararını İzmir Ticaret Odası binası üzerinden eleştirdi. Yapılan açıklamada, alınan kararın kent yaşamını olumsuz etkileyeceği belirtild

Gebze Ticaret Odası’ndan M’Expo’ya destek!

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve oda üyelerinden Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesine tam destek geldi.

Kayseri Ticaret Odası hizmet binasının yüzde 40'ı tamam!

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Oda yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. Hizmet binası yapım işlerinde tamamlanma oranı yaklaşık yüzde 40 seviyesine ulaştı.

İzmir Ticaret Odası Haberi

İzmir Ticaret Odası

İzmir Ticaret Odası 70. Mimarlık Grubu üyelerinin tanışarak birlikte iş yapabilme yeteneğini geliştirmek ve kentte kaliteli projelerin altına imza atabilmek amacıyla kurulan Platform İZMİM, mimarların güncel sıkıntılarını, yeni nesil binaları, ticaret hayatında karşılaşılan engelleri konuşmak için düzenlediği toplantıların ilkini gerçekleştirdi. 


Can Franko'nun sahibi olduğu Adnanlar inşaat'ın sanat salonunda gerçekleştirilen ve 30 kişilik bir mimar grubun dinleyici olarak katıldığı toplantıda söz alan Platform IZMİM Başkam Alp Burkut, üye odaklı çağdaş, proaktif ve kolaylaştırıcı hizmet anlayışını iyileştirerek İzmir ticaret hayatının gelişmesi, kentin yöreleriyle birlikte yüksek yaşam kalitesine sahip, yerli ve yabancı yatırımcıların yaşam alanı olan bir dünya kenti haline gelmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. 


Her ayın ilk haftası 

Plancıların, mimarların ve de tüm tasarımcıların yaşadığı sıkıntılara çözüm bulabilmek adına bu gibi toplantılarla her...