İzmir Torbalı TOKİ başvuruları

İzmir Torbalı TOKİ başvuruları

Milliyet Ege Gazetesi köşe yazarı olan Erdal İzgi bugünkü yazısında İzmir Torbalı'daki yatırımları, projeleri ve inşaat sektörünü anlattı. İzgi, Torbalı TOKİ Konutları'na 15 bin başvuru geldiğini belirtti.

İzmir Torbalı TOKİ başvuruları!

TOKİ İzmir Torbalı Toplu Konut Projesi 'nde yer alan toplam 1 adet konut açık satışa sunuluyor. İzmir Torbalı TOKİ başvuruları 10 Ağustos 2015 tarihi itibariyle başlıyor.

İzmir Torbalı TOKİ'de başvurular yarın başlıyor!

1 adet konutun ; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulduğu TOKİ İzmir Torbalı'da başvuru dönemi yarın başlıyor...

İzmir Torbalı'da 16.5 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

İzmir İli Torbalı Belediye Başkanlığı, İzmir Torbalı'da yer alan gayrimenkulü 16 milyon 510 bin TL bedelle satışa çıkardı.

TOKİ'den İzmir Torbalı'ya 3 yeni okul!

İzmir İli Torbalı İlçesi(Ayrancılar 24 Derslikli Atatürk İlk ve Ortaokulu),Subaşı Mah(16 Derslikli Subaşı Mustafa Topalan Anadolu Lisesi),Selçuk İlçesi; Atatürk Mah(24 Derslikli Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu)ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi ihalesi yarın saat 11:00'de yapılacak.

İzmir'de TOKİ'nin satışa çıkardığı arsaların ihaleleri meclis gündeminde!

İzmir'in bazı ilçelerindeki arsalar için TOKİ tarafından 23 Haziran 2020 tarihinde duyurulan satış ve kira ihaleleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ İzmir Torbalı projesinin ihalesi yapıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İzmir Torbalı projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

TOKİ İzmir Torbalı 161 konut ihalesi bugün!

İzmir İli, Torbalı İlçesi, Ayrancılar Mahallesi 2. Etap 161 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi yarın  saat 14:00'de  gerçekleştirilecek.

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar 2. Etap ihalesi yarın!

İzmir İli, Torbalı İlçesi, Ayrancılar Mahallesi 2. Etap 161 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi yarın  saat 14:00'de  gerçekleştirilecek.

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar 2. Etap ihalesi 16 Temmuz'da!

İzmir İli, Torbalı İlçesi, Ayrancılar Mahallesi 2. Etap 161 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi 16 Temmuz 2020 tarihinde saat 14:00'de yapılacak.

TOKİ İzmir Torbalı 2. Etap ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),  İzmir Torbalı'nın 2. Etap'ın ihalesini gerçekleştirdi...

TOKİ İzmir Torbalı 161 konut ihalesi yarın!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İzmir Torbalı Ayrancılar 2020 projesinin ihalesini yarın gerçekleştirecek. Projede 161 adet konut yer alacak.

TOKİ'den İzmir'e 161 yeni konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İzmir Torbalı Ayrancılar 2020 projesi için düğmeye bastı. Toplam 161 yeni konutun yer alacağı projenin ihalesi 17 Mart'ta gerçekleştirilecek.

İzmir Torbalı ve Çeşme’ye modern itfaiye binası!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı ve Çeşme’deki iki itfaiye binasının inşaatını tamamladı.

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları!

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları haberimizde yer alıyor. Bugün itibariyle satışa sunulan Seferihisar TOKİ'de 700 adet 2+1 konut 300 adet 3+1 konut bulunuyor.

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri!

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor. Karabağlar TOKİ'de 525 adet 2+1 konut 225 adet 3+1 konut bulunuyor.

İzmir Torbalı TOKİ başvuruları Haberi

İzmir Torbalı TOKİ başvuruları

Hızlı büyümenin riskleri, zararları vardır. Altyapı yetersiz, zayıfsa... Sınır tanımaz büyüme ve gelişmenin geleceği, endişedir. Planlı, programlı olmakta yarar vardır. 


İzmir'in Torbalı ilçesi TOKİ tarafından pilot bölge seçildi. Yoklama anketi yaptırıldı, bir ayda 15 bin başvuru geldi. Konutlar nerede yapılacak... İmarı, tipi ne olacak daha belli değil... Şimdiden spekülasyonlara yol açtı. 


Şehir merkezinin yanı başındaki Torbalı, en hızlı gelişen bölge. Her yönüyle aldı başını gidiyor. Göç yükü, istihdam gücü bir anda tepeye vurdu. 10 yıl önce 60 bin olan nüfusu 170 binlere dayandı, gün içinde gelenlerle 200 bini aşıyor. İlçenin nüfus artışı, ülke oranının üzerinde. İnşaat ve sanayi sektörü durmuyor. 

700'ü aşkın fabrika var. İhracatı parmak ısırtıyor. Mazlum memleketimin 63 vilayetini geride bıraktı. Aydın, Balıkesir, Malatya, Samsun'u solladı. Hedef; 1 milyar Dolar...