izmir yeni metrolar

izmir yeni metrolar

İzmir'de yapımı devam eden raylı sistem projelerinde son durum ne? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu ve çalışmalardaki son durumu paylaştı.

İzmir yeni yatırımlarla yükseliyor!

Folkart Yönetim Kumlu Başkam Mesut Sancak, son 5 yılda İzmir’de gayrimenkul yatırımı yapanların yüksek gelir elde ettiklerini ve tüm verilerin bu ivmenin hızlanarak süreceğini işaret ettiğini söyledi...

İzmir Yeni Kent Merkezi imar planına iptal davası!

Şehir Plancıları Odası ile Mimarlar Odası, bakanlığın İzmir Yeni Kent Merkezi’nde 140 bin metrekarelik Tariş arazilerini kapsayan ve Mayıs ayında onaylanan imar planlarının iptali için dava açtı.

İzmir Yeni Göztepe Stadyumunun ihalesi yapıldı!

20 bin kişi kapasiteli olarak planlanan ve TOKİ tarafından İzmir’de inşa edilecek yeni Göztepe stadyumunun ihalesi dün gerçekleştirildi..

İzmir Yeni Göztepe Stadyumu ihalesi bugün!

İzmir İli Yeni Göztepe Stadyumu İnşaatı İşi, TOKİ tarafından bugün ihale ediliyor. İhale saat 14:00'te başlayacak..

İzmir Yeni Fuar alanı imar planı kriz yarattı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediye Meclisleri'nde 2005 yılında kabul edilen Yeni Fuar alanının ve Ege Serbest Bölgesi'nin mekansal ihtiyacını karşılamak amacıyla Serbest Bölge Alanı'nın belirlendiği 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planları 12 yıl sonra kriz yarattı.

Kuzeyşehir İzmir yeni fiyat listesi!

Kuzeyşehir İzmir yeni fiyat listesi 280 bin TL'den başlıyor. Kuzeyşehir İzmir'de 0,65 faizle 120 ay taksitli ödeme imkanı sunuluyor...

İzmir Yeni Kent Merkezi'nin imar planları için görüşülecek!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yeni Kent Merkezi Salhane Bölgesi 1/1000'lik planlarıyla ilgili ilk kez konuştu. Kocaoğlu, planın bu ay Büyükşehir Meclisi'nde görüşüleceğini söyledi.

İzmir Yeni Kent Merkezi planlarına Konak Meclisi'nden ret!

Yeni kent merkezinin Konak Belediyesi sınırları içerisinde kalan 1/1000 ölçekli imar plan notları Konak Belediye Meclisi'nde reddedildi

İzmir Yeni Kent Merkezi imar planı 2. kez mecliste!

İzmir Alsancak Liman arkası ve Salhane bölgesini kapsayan Yeni Kent Merkezi plan notlarının iptali üzerine 1/1000'lik planlar yarın ikinci kez Konak Meclisi'ne gelecek.

İzmir yeni yatırımları bekliyor!

Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİAD) Başkanı Güçlü ziyarette, yeni dönemin İzmir için şans olduğuna dikkat çekerek, “İzmir’in gelişmesi için çok önemli projeler var. Başta Körfezin rehabilitasyonu olmak üzere bir çok projenin hayata geçmesini bekliyoruz” dedi

İzmir Yeni Kent Merkezi'nde imar krizi!

İZMİR Yeni Kent Merkezi İmar Planlarında 2013 yılında yapılan plan notu ve lejant değişiklikleri imar krizine dönüştü.

İzmir Yeni Kent Merkezi planları için kurtuluş yolu var!

Salhane-Liman arkası bölgesindeki gökdelenler, Konak Belediyesi'nin planları meclisten geçirememesi nedeniyle durdu. 5 milyarlık projeler başkanların yetki kullanmasını bekliyor.

İzmir Yeni Kent Merkezi planları Şubat'a ertelendi!

Konak Belediye Meclisi, iptal edilen 'İzmir'in Yeni Kent Merkezi' planlarını, imar komisyonundaki çalışmaları tamamlanmadığı için ocak toplantısında oylayamadı.

izmir yeni metrolar Haberi

izmir yeni metrolar

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Onur Çakır bugünkü köşesinde Tunç Soyer'in İzmir'deki çalışmalara ilişkin verdiği bilgileri kaleme aldı.

İşte Onur Çakır'ın 'Vaatleri tıkır tıkır yapıyoruz' başlıklı yazısı...

Yerel seçimler yapılalı 2 sene oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 15 sene kenti iyisiyle kötüsüyle yöneten Aziz Kocaoğlu’ndan sonra başkanlık koltuğuna geçti. Soyer’in 10 yıllık belediye başkanlığı deneyiminin bulunması ona büyük fırsat sundu. Soyer; geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda iki senelik başkanlık sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Soyer, seçim öncesinde verdiği sözlerin her birini hayata geçirdiklerine dikkat çekti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “vaatlerle” ilgili değerlendirmeleri şöyle: 

“Projelerimizin hiçbirinden sapma olmadığını söyleyebilirim. Hepsini gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte binlerce arkadaşımın çalıştığı binamızı da taşıdık. Bütün bunu yaparken kimse bunu hissetmedi. Hizmetlerde aksama...